قابلیت Reset app preferences چیست ؟ و چه کار می کند ؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

قابلیت Reset app preferences چیست ؟ و چه کار می کند ؟

قابلیت Reset app preferences چیست : آیا تا به حال شده فایلی را برای بار اول در گوشی باز کنید و از شما خواسته شود برنامه ای را انتخاب کنید که فایل با آن باز شود؟ متاسفانه معمولاً افراد بی دقتی می کنند و برنامه ی اشتباه را انتخاب می کنند. سپس باید فکر کرد که اشتباه را چطور جبران کرد و به حالت اول برگشت. اینجاست که Reset App Preference به کار می آید. با این کار می توان خیلی از مشکلات را برطرف کرد.

قابلیت Reset app preferences چیست ؟ و چه کار می کند؟

در شرایطی که برنامه درست کار نمی کند و به هر طریقی ایراد و اشکال دارد، می توانید از این گزینه استفاده کنید. برای مثال اگر اپلیکیشن فیسبوک اجازه نمی دهد وارد حساب کاربری خود شوید و یا نمی توانید با حساب کاربری فیسبوک وارد برنامه های دیگر شوید، می توانید از این روش استفاده کنید. ابتدا دستگاه خود را ریستارت کنید و بخش Cache را پاک کنید. اگر این کار کمکی به شما نکرد، می توانید تنظیمات برنامه را عوض کنید. در برخی برنامه ها این کار باعث می شود تنظیمات از پیش انجام شده که مشکل ایجاد می کنند، حذف شوند. در زیر چگونگی انجام این کار در گوشی هواوی بیان شده است:

همانطور که مشاهده می کنید این کار را برای همه ی برنامه های غیرفعال، اعلانات، همه ی پیش فرض ها و محدودیت ها می توانید انجام دهید. بعد از ریست کردن، برنامه ی مد نظر مثل روز اول می شود و داده های شخصی شما تحت تاثیر قرار نمی گیرد. علاوه بر این، اگر شما برای داده های برنامه محدودیت گذاشته باشید، مثلا برای مصرف اینترنت محدودیت گذاشته باشید باید دوباره آن را انجام دهید؛ چرا که همه چیز به حالت اول برگشته است.
در مورد مجوزها هم همین طور است. اگر برنامه از شما اجازه می خواهد که به پیامک ها و یا به دوربین دسترسی داشته باشد، باید دوباره آن ها را تنظیم کنید.
قبل از این که تنظیمات برنامه را ریست کنید باید بدانید راه برگشتی وجود ندارد و به محض انتخاب گزینه همه ی تنظیمات به حالت اولیه برمی گردد. باید بدانید که برنامه های غیرفعال شده، فعال می شوند.
برای ریست کردن تنظیمات برنامه از منوی تنظیمات وارد Apps شوید. امکان دارد Apps در دستگاه های مختلف واژه های متفاوت داشته باشد؛ مثلاً Applications، Apps & Notifications و Installed Apps. بر روی سه نقطه ضربه بزنید و از میان گزینه های در دسترس، قابلیت Reset app preferences را انتخاب کنید. پیام هشدار را بخوانید و ادامه دهید.
این تمام چیزی بود که باید در مورد Reset App Preference می دانستید. اگر مشکل شما همچنان به قوت خود باقی است باید دستگاه را هارد ریست کنید.

بهترین دوربین گوشی میان رده کدام تلفن می باشد

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

بهترین دوربین گوشی های 64 مگاپیکسل

نظرات بسته شده است.