قرص فنازومکس 100 چیست | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

قرص فنازومکس 100 چیست

قرص فنازومکس 100 چیست

قرص فنازومکس 100 چیست ؟ فنازومکس یا فنازوپریدین دارویی است که برای رفع درد و سوزش مجاری ادراری و مثانه استفاده می شود. این دارو برای درد، سوزش و تکرر ادرار به کار می رود.

این مشکلات می تواند ناشی از عفونت، جراحت، عمل جراحی، استفاده از سوند و یا التهاب مثانه باشد.
فنازومکس علائم را برطرف می کند ، اما عفونت مجاری ادراری را درمان نمی کند. در کنار این دارو باید آنتی بیوتیک مصرف شود. اگر بیماری کلیوی دارید، نباید از این دارو استفاده کنید.

اگر نان کپک زده بخوریم چه اتفاقی می افتد

فارماکولوژی داروها چیست

اگر مبتلا به بیماری های کبدی، دیابت و یا کمبود آنزیم به صورت مادرزادی هستید، برای مصرف این دارو با پزشک مشورت کنید. برای مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی با پزشک مشورت کنید. بهتر فنازومکس را بعد از غذا و با مقدار زیادی آب مصرف کنید. فنازومکس رنگ ادرار را تیره می کند و این امر طبیعی است.

اگر یک نوبت را فراموش کردید، دیگر لازم نیست آن را مصرف کنید. برای جبران نوبت فراموش شده دوز دارو را بالا نبرید. هنگامی که از این دارو استفاده می کنید

از لنزها طبی استفاده نکنید، احتمال دارد این دارو سبب شود لکه هایی به صورت دائمی بر روی لنز بیفتد.
اگر علائم آلرژیک زیر را مشاهده کردید حتماً با اورژانس تماس بگیرید: تورم صورت، لب، زبان و گلو، احتباس ادرار، تورم بدن و افزایش وزن سریع، سرگیجه، بی اشتهایی، درد کمر، تب، رنگ پریدگی، دل درد، استفراغ، کبود شدن پوست. عوارض جانبی رایج شامل سردرد، سرگیجه و دل پیچه می شود. دوز این دارو برای بزرگسالان 200 میلی گرم و سه بار در روز است.

فنازومکس برای رفع درد، سوزش و ناراحتی در قسمت های تحتانی مجاری ادراری به کار می رود. این مشکلات می تواند ناشی از جراحی، عفونت، آندوسکوپی و یا استفاده از سوند باشد.

منبع drug
2 نظرات
  1. محمد می گوید

    سلام کلیه هام رو عمل نخورم این قرصو

    1. dgtoruserhost می گوید

      فقظ با توصیه پزشک این کار رو انجام بده

نظرات بسته شده است.