Ultimate magazine theme for WordPress.

قطار هیدروژنی به زودی جای مدل های دیزلی را خواهند گرفت

قطار هیدروژنی

قطار هیدروژنی : زمانی که استفاده از قطارهای الکتریکی در انگلستان و دیگر قسمت های اروپا کنسل شد ، پارامتری جدید جایگزین این ایده شد که می تواند بزرگترین تغییری باشد که از دوره ی ویکتوریا تاکنون انجام شده باشد. این ایده ی جدید و انقلابی استفاده از قطار هیدروژنی بوده که تنها نمونه هایی آزمایشی از آن در محیط های کنترل شده استفاده گردیده.

از این قطارها تنها در خطی خاص برای حمل جعبه های پستی در آلمان استفاده شده و شرکت تولید کننده ی این قطارها اعلام نموده که تا سال 2022 تعداد قطار و حتی خودروهای هیدروژنی به صورتی بی نظیر افزایش خواهد یافت.

ارائه ی این قطار و خودروها سرمایه گذاری عظیم داشته و مسیر ارائه ی آن مملو از چالش خواهد بود. استفاده از این قطارها میزان کربن در خطوط و ایستگاه های قطار را به حداقل خواهد رساند. سال هاست که اروپایی ها در پی پیدا نمودن جایگزینی مناسب برای قطارهای دیزلی جهت جلوگیری از آلودگی و آسیب رساندن به محیط زیست بوده.

یکی از این روش ها استفاده از قطارهای دوگانه بوده که هم از گازوئیل و هم از برق برای آسیب کمتر به محیط زیست استفاده می کنند. اما نبود بستر الکتریکی مناسب استفاده از این نوع قطارها را به نوعی غیر ممکن ساخته. استفاده از قطارهای الکتریکی بسیار هزینه بردار بوده و به هیچ عنوان معقول نمی باشد. یک از روش ای مناسب استفاده از سلول های سوختی بوده که با واکنش هیدروژن و اکسیژن هوا برق مورد نیاز قطارها را همراه با آب مورد نیاز شستشو فراهم می سازند.

سلول های هیدروژنی می توانند میزان انرژی بیشتری را نسبت به با دیگر باتری ها با وزن بسیار پایین تر حمل نموده و این بدین معناست که بخش سوخت رسانی نیاز به حجمی کمتر برای تامین نیروی حرکت دارد. آن ها نیاز به زمانی کمتر برای شارژ خواهند داشته و آسیب به مراتب کمتری به محیط وارد می کند. این باتری ها در قالب کپسول بر روی سقف قطارها قرار گرفته و توسط نیروی بدست آمده در سیستم ترمز ، مصرف انرژی این قطارها به حداقل خواهد رسید. استفاده از هیدروژن بهترین روش برقی کردن قطارها خواهد بود.

استفاده از این روش بی تردید با مشکلاتی ناشناخته همراه خواهد بود و نیاز به سرمایه ای عظیم خواهد داشت. علاوه اینکه در هر ایستگاه نیاز به مخزن های بزرگ هیدروژن بوده که به خودی خود نیاز به سرمایه ای گسترده خواهد داشت.

 

قطار هیدروژنی

روشی دیگر استفاده از قطارهای دوگانه ی برقی هیدروژنی بوده و بهترین روش برای استفاده نکردن از سیم کشی بر روی پل و تونل ها خواهد بود. اما یک مشکل بزرگ وجود دارد و آن در تولید هیدروژن دیده شده که زمانی که این نوع سوخت در حال تولید بوده گازی بسیار سمی تولید نموده که البته در بربار کربن مونوکسید تولید شده توسط قطارهای دیزلی بسیار کمتر می باشد.

روش دیگر تولید سوخت هیدروژنی استفاده از روش الکترولیز و وارد نمودن جریان الکتریکی در آب بوده. علاوه اینکه می توان جهت بازسازی انرژی از نیروی باد و خورشید نیز استفاده نمود. استفاده از روش الکترولیز هزینه بردار بوده و نیاز به سرمایه گذاری گسترده خواهد داشت.    

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.