قفل تشخیص چهره گوگل پیکسل 4 کی عرضه خواهد شد | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

قفل تشخیص چهره گوگل پیکسل 4 کی عرضه خواهد شد

قفل تشخیص چهره گوگل پیکسل 4 : یکی از مسائلی که در مورد گوشی Pixel 4 توجه بسیار را به خود جلب کرده قابلیت جدید تشخیص چهره ی آن است. پیشتر گوگل در گوشی خود از ویژگی امنیتی استفاده کرده بود که حتی اگر چشمان شما بسته بود با قرار گرفتن گوشی در مقابل صورت شما قفلش باز می شد. اما این غول نرم افزاری گفته در جدیدترین آپدیت این مشکل را برطرف خواهد کرد ، اما متاسفانه زمان طولانی به ارائه ی این آپدیت نرم افزاری باقی مانده. این شرکت در بیانیه ای گفته که در حال طراحی یک آپدیت نرم افزاری است که برای آنلاک شدن گوشی حتما باید چشمان شما باز باشد اما در مورد ارائه ی آن گفته ” ماه های آینده ” قابل دسترسی خواهد بود.

سیستم تشخیص چهره

قابلیت تشخیص چهره ی Pixel 4 عملکردی مانند قابلیت تشخیص چهره ی آیفون داشته و با تاباندن امواج اینفرارد چهره ی شما را تشخیص داده و تصویری دقیق را از چهره ی شما برای خود ترسیم می کند. این موجب شده تا دقت بالاتری نسبت به دوربین های RGB داشته باشد و با قرار دادن عکس در مقابل دوربین فریب نخورد. اما اپل از کاربران می خواهد که حتما برای باز شدن قفل گوشی چشمانشان باز باشد ، هر چند می توان نیاز به باز بودن چشم را غیر فعال نمود.

گوگل در مورد قفل تشخیص چهره به مساله ی خاصی اشاره نکرده و به صورتی کلی در مورد قابلیت های نرم افزاری گفته که در طی مرور زمان و ارائه ی آپدیت های نرم افزار بهتر و بهتر می شوند. این بهبود باید هر چه زودتر بر روی گوشی های هوشمند پیکسل اعمال شود و گوگل زمان زیادی را برای تلف کردن ندارد ، از این رو می توانیم انتظار داشته باشیم تا پایان ماه گوشی Pixel 4 آپدیتی گسترده را دریافت کند.

در تبلیغات تیزری گوشی Pixel 4 قابلیت روشن کردن باز بودن چشم برای آنلاک شدن گوشی وجود داشت اما زمانی به بازار ارائه شد خبری از آن در تنظیمات گوشی نبود.

قفل تشخیص چهره گوگل
قفل تشخیص چهره گوگل

گوگل تایید کرده که ویژگی قفل تشخیص چهره با چشمان بسته نیز کار می کند اما گفته که دارای پیشرفته ترین ویژگی های امنیتی بوده و از آن برای پرداخت های آنلاین و حتی تراکنش های بانکی نیز میتوان استفاده نمود. این شرکت در ادامه گفته حتی اگر ماسکی با قوس های دقیق صورت شخص هم در مقابل سیستم تشخیص چهره اش قرار گیرد می تواند مصنوعی بودن آن را تشخیص داده و قفل را باز نکند.

نمایشگر این گوشی نیز بسیار هوشمند بوده و زمانی که در حال استفاده از آن هستید ، این مساله را متوجه شده و ویژگی ” Screen attention ” از خاموش شدن تصویر در زمانی که دارید آن را مشاهده میکنید . جلوگیری به عمل می آورد. اکنون گوگل می خواهد از این قابلیت برای آنلاک شدن امن تر نمایشگر گوشی بهره ببرد. البته این اولین مشکلی نبوده که گوگل در ویژگی تشخیص چهره اش با آن مواجه بوده. این شرکت پیش از عرضه ی این گوشی به بازار برای تقویت سیستم تشخیص چهره اش از یک پایگاه داده ها که مملو از چهره های انسان های بی خانمان بوده استفاده کرده بود و در دادگاهی به این مساله اقرار کرده بود و به اجبار این پایگاه داده ها را از بین برد و قرامتی سنگین را به دولت آمریکا نیز پرداخت کرد.

گوگل به دارندگان فعلی گوشی Pixel 4 گفته اگر می خواهند گوشی آنها در صورت بسته بودن چشم آنها باز نشود ، یک پترن یا رمز را نیز برای محافظت از اطلاعات خود قرار دهند.

بهترین دوربین گوشی میان رده کدام تلفن می باشد

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

بهترین دوربین گوشی های 64 مگاپیکسل

نظرات بسته شده است.