Ultimate magazine theme for WordPress.

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

هم زمان با عرضه ی نامشخص گلکسی فولد، طرفداران سامسونگ منتظر گوشی صفحه بزرگ و جانشین نوت 9 هستند. این دستگاه که احتمالاً گوشی Galaxy Note 10 نام می گیرد، در سال جاری عرضه می شود. شایعات زیادی درباره ی این گوشی شنیده می شود.
با آن که سامسونگ دستگاه های جذابی مثل گلکسی فولد در آستین خود دارد، گوشی های سری نوت همیشه در صف محصولات لوکس سامسونگ قرار می گیرند. اولین گلکسی نوت در سال 2011 عرضه شد؛ این دستگاه دارای صفحه نمایش گران قیمت، قلم هوشمند S Pen و سخت افزار مرغوب می باشد. سری نوت سامسونگ از هر چیزی بهترین را دارد.

گوشی سامسونگ Note 10 با نسبت تصویر 19:9

بنابراین تعجبی ندارد که این همه شایعه و حرف و حدیث در مورد این دستگاه منتشر شود. اینترنت 5G دارد؟ دوربین سلفی چرخان دارد؟ صفحه نمایش تاشو چطور؟
سامسونگ اظهار کرده که این دستگاه بعد از گلکسی فولد عرضه می شود. زمان بندی سامسونگ برای عرضه ی نوت جدید دقیق نیست؛ تابستان، زمستان و پاییز! اخیراً سامسونگ اکثر رونمایی هایش را در تابستان انجام داده و دور از ذهن نیست که رونمایی نوت جدید در آگوست اتفاق بیفتد.

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

شایعه: نوت 10 صفحه نمایش 6.6 اینچی دارد
سری نوت سامسونگ معمولاً به علت پشتیبانی از S Pen و نوع متفاوت کارکردش صفحه نمایش بزرگی دارد. شایعه شده که این دستگاه با صفحه نمایش 6.6 اینچی بزرگترین صفحه نمایش را در سری نوت خواهد داشت. نوت 9 صفحه نمایش 6.4 اینچی داشت.
البته این بدان معنا نیست که جانشین نوت 9 صرفاً صفحه نمایش بزرگتری دارد. از آنجایی که حاشیه ی صفحات موبایل کمتر شده و سامسونگ به تغییر محل قرارگیری دوربین سلفی فکر می کند، ممکن است اندازه ی این دستگاه با نوت 9 یکی باشد ولی صفحه نمایش کمی بزرگتر شود.
شایعه: نوت 10 باتری بزرگی دارد
بر اساس عکس های منتشر شده از گوشی Galaxy Note 10 بر روی سایت های فناوری مثل RGB و سم موبایل، نوت 10 دارای باتری بزرگ 4300mAh است. اگر اینطور باشد از باتری 4000mAh نوت 9 و باتری 4100mAh S10 Plus به طرز قابل توجهی بزرگتر است.
شایعه: شاید نوت 10 دو یا چهار ورژن داشته باشد

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

گلکسی S10 سه ورژن داشت و دور از ذهن نیست که سامسونگ تصمیم بگیرد برای گوشی Galaxy Note 10 بیشتر از یک ورژن در نظر بگیرد. بر اساس سایت کره ای ETNews، دو مدل 6.28 اینچی و 6.75 اینچی برای این دستگاه تولید خواهد شد. همانطور که قبلا گفته شد، این مدل احتمالاً در دو ورژن LTE و 5G عرضه شود؛ پس داشتن چهار ورژن تعجب آور نیست.
شایعه: نوت 10 هیچ دکمه ای ندارد
از آنجا که گوشی های رده بالا حسگر اثر انگشت را از روی گوشی به داخل صفحه نمایش برده اند، اصلاً بعید نیست که گوشی های جدیدتر فاقد هر گونه دکمه ای باشند. حداقل بر اساس گزارش ETNews این اتفاق در نوت 10 محتمل است.
این سایت با ارجاع دادن به منابع صنعتی، اظهار کرده که گوشی Galaxy Note 10 از فناوری Force Touch توسعه داده شده توسط NDT استفاده خواهد کرد. به جای دکمه، میزان فشاری که بر لبه های گوشی وارد می کنید، می تواند گوشی را خاموش کند و صدا را تنظیم نماید. اخیراً NDT با Vivo در تولید گوشی های مخصوص بازی همکاری کرد. در ماه ژانویه شایعه شده بود که Vivo قصد دارد گوشی بدون دکمه بسازد.
ETNews پیش بینی می کند سامسونگ طراحی بدون دکمه را برای گوشی های گلکسی میان رده هم لحاظ کند.
شایعه: S Pen دوربین دارد

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

فقط بر روی به روزرسانی گوشی حساب نکنید. قلم این دستگاه هم می تواند به روزرسانی شود؛ همانطور که این قلم در نوت 9 به روزرسانی شد و می توانست از راه دور دوربین دستگاه را کنترل کند.
بر اساس یک وبلاگ در زمینه ی فناوری، قلم نوت 10 دارای دوربین خواهد بود. سامسونگ حق ثبت اختراع را در ثبت اختراع آمریکا و اداره ی تجارت امضا کرده است. این گوشی دارای دوربینی با قابلیت زوم اپتیکال می باشد.
شایعه: این گوشی، دوربین چهارگانه دارد

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

مثل S10 5G، نوت 10 هم می تواند دارای دوربین چهارگانه باشد. منبع مشخصی برای این خبر ذکر نشده است. داشتن دوربین چهارگانه برای نوت 10 با آن همه فضا اصلاً بعید نیست؛ چرا که S10 5G هم دوربین چهارگانه دارد. روی هم رفته، سری نوت قوی ترین خط تولید را دارد و کمپانی از هر فناوری جدیدی در آن بهره می برد.

منبع cnet

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.