لامبورگینی هوراکان ایوو برتر از هر نظر | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

لامبورگینی هوراکان ایوو برتر از هر نظر

لامبورگینی هوراکان ایوو

لامبورگینی هوراکان ایوو : شاید ویژگی که در لامبورگینی نظر بسیاری را جلب کند نه اطلاعات در مورد مشخصات فنی آن یا چیزی که در مورد آن نوشته می شود باشد ، این ظاهر و طراحی بی نظیر آن است که شما را شیفته ی لامبورگینی می کند. بسیاری اعتقاد دارند که این خودروی زیبا نیازی به حرکت کردن نداشته و کافیست از تماشای آن لذت ببرید.

پس از پنج سال از ارائه ی لامبورگینی هوراکان ایوو اصلی و سری های اسپایدر ، لامبورگینی نوع ساده تر این خودروی سوپر لوکس را با نام Huracan Evo ارائه نموده. چیزی که توجه بسیاری را جلب نموده شباهت زیاد این خودرو به نوع اصلی هوراکان و نحوه ی تازه ی استفاده از ویژگی های خاص آن می باشد.

موتور قرار گرفته بر روی لامبورگینی هوراکان ایوو فرقی با موتور نوع اصلی V10 5.2 لیتری نداشته و دارای توان تولید 631 اسب بخار بوده که توانست در سال 2016 رکورد پیست نورنبرگ را بشکند. زمان 0 تا 100 این خودرو 2.9 ثانیه بوده و می تواند در زمانی بسیار کوتاه به حداکثر سرعت 200 مایل در ساعت برسد. این خودرو تا جایی که توانسته از دیگر مدل های لامبورگینی قطعات و مشخصاتی را به ارث برده ، از این قطعات می توان به سیستم خودران چهار چرخ اشاره نمود که در واقع نخستین بار بر روی لامبورگینی اَونتادور استفاده گردید.

سیستم گشتاور برداری این خودرو نیز از نوع پیشین یعنی هوراکان کوپه کپی برداری شده. حالت قرار گیری بدنه ی این خودرو  نیز با دیگر لامبورگینی ها متفاوت بوده و کمی به صورت عمودی تر قرار گرفته که این آیرودینامیک مناسب موجب افزایش شتاب گیری آن شده. شرکت لامبورگینی اعلام نموده مدل Evo این شرکت ، شتاب 7 برابر نسبت به مدل کوپه دارد.

لامبورگینی-هوراکان-ایوو-1
لامبورگینی هوراکان ایوو

اما تکنیک جدید استفاده شده در این خودرو Lamborghini Dinamica Integrata است که در واقع یک مغز الکترونیکی بوده که علاوه بر چک نمودن مشخصات مختلف خودرو ، شرایط راننده را زیر نظر داشته و تنظیمات لازمه را برای داشتن بهترین وضعیت در حین رانندگی فراهم میسازد.

هیچگاه مدل کوپه ی هوراکان به عنوان خودرویی  کُند معرفی نشده. اما بسیاری بر این عقیده بودند که توانایی استفاده از حداکثر قدرت موتور خود را ندارد. لامبورگینی با بدست آوردن چنین تجربه ای ، مدل Evo را با طراحی خاص معرفی نموده که توانسته در پیست ملی بحرین رکود مدل کوپه را بشکند.

لامبورگینی-هوراکان-ایوو-2
لامبورگینی هوراکان ایوو

این خودرو در پیچ ها طوری شتاب گرفته و آن ها را رد می کند که نمی توان متوجه شد در چه زمانی آن ها را پشت سر گذاشته. مدل کوپه در سر پیچ ها گاهی دچار مشکل شده و نیاز به ترمزهای محکم و کاهش سرعت زیاد دارد اما Evo با سیستم چرخش تمامی چرخ و عمودی تر بودن بدنه ، بدون افت سرعت پیچ ها سنگین را رد می نماید. علاوه بر این ، سیستم هوشمند این خودرو میزان سرعت را تشخیص داده و حالت قرار گیری بدنه را را به گونه ای تنظیم نموده تا تمامی پیچ ها با سرعت بالا رد شوند.

لامبورگینی-هوراکان-ایوو-3
لامبورگینی هوراکان ایوو

سیستم شاسی و تعلیق این خودرو نه تنها فشار پیچیدن ها را کاهش داده بلکه به راحتی راننده و سرنشینان کمک می کند. سه حالت قرارگیری بدنه یعنی strada (خیابان) Sport و Corsa (مسابقه) بهترین شرایط مورد نیاز را با استفاده ار مغز الکترونیکی فراهم خواهند ساخت.

به عنوان مثال حالت Strada زمانی که در ترافیک باشید ماساژورهای تعبیه شده بر روی صندلی را روشن ساخته تا از استرس بکاهد. علاوه بر این ، دمای داخل و میزان رطوبت را به گونه ای تنظیم نموده که احساس خواب آلودگی نکرده و کاملا با آرامش به مسیر خود در سطح شهر ادامه دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.