Ultimate magazine theme for WordPress.

لامبورگینی SC18 Alston از عجایب دنیای خودروهای سوپر اسپرت

لامبورگینی SC18 Alston از عجایب دنیای خودروهای سوپر اسپرت

لامبورگینی SC18 Alston : زمانی که می گویید یک خودروی لوکس ، با گفتن ” یک لامبورگینی لوکس ” بسیار متفاوت است. اطلاعاتی در مورد شخصی که این لامبورگینی لوکس و گران قیمت را تهیه کرده در دست نیست اما این را می دانیم که این شخص پسری به نام Alston دارد و این خودرو نیز Alston نامگذاری شده است.
حرف SC که در نام این لامبورگینی استفاده شده مخفف Squadra Corsa و عدد 18 استفاده شده نیز اشاره به تعداد سال های طراحی این خودرو دارد که 18 سال به طول انجامیده تا سرانجام در سال 2019 از آن در فستیوال سرعت Goodwood رونمایی شود. لامبورگینی Alston بر اساس Aventador SVJ طراحی شده اما تفاوت های زیادی هم با آن دارد. موتور این مدل ورودی هوایی متفاوت داشته که تولید قدرت آن را به بیش از 800 اسب بخار افزایش می دهد. در بدنه ی آن نیز تغییراتی دیده شده که از آنها می توان به اسپلیتر جلو ، دک پشت قابل تنظیم و بال اسپرت لامبورگینی اشاره نمود که می توان آن را در حالت های کوتاه ، متوسط و بلند تنظیم نمود که نیروی معکوسی را به خودرو وارد کرده تا در سرعت های بالا ، به زمین چسبیده و تعادل خود را از دست ندهد. یک اگزوز و دیفیوزر تیتانیومی نیز بر روی این مدل استفاده شده که انتظار می رود بر روی مدل های آینده ی لامبورگینی از آنها استفاده گردد.

از دیگر تغییراتی که کم اهمیت تر از بقیه بودند می توان به چراغ های جلو اشاره نمود که نخستین بار بر روی لامبورگینی چنتاناریو پیاده سازی شدند. لامبورگینی چنتاناریو در سال 2016 و در تولد یکصد سالگی موسس کارخانه ی لامبورگینی یعنی فروچیو لامبورگینی در نمایشگاه Geneva Motor رونمایی شد.

لامبورگینی SC18 Alston
لامبورگینی SC18 Alston

اما بازگردیم به مدل لامبورگینی SC18 Alston که اگر به سطح پایین بدنه ی آن نگاهی بیندازید ، شما را شوکه خواهد کرد. این سطح پایین محدودیت هایی برای آن بوجود خواهد آورد اما خب این خودرو در پارکینگ یا جاده هایی معمولی حرکت نخواهد کرد و به احتمال فراوان آن را در سطح شهر هم نخواهید دید. این سطح پایین حتی از سطح لامبورگینی SVJ هم پایین تر خواهد بود.

اما داخل این لابورگینی به جذابی بیرون آن نیست و در آن از یک فرمان اسپرت بدون دکمه و شاسی استفاده شده و مجهز به سیستم اطلاعاتی مشابه به چنتاناریو بوده که در جلو و بین صندلی های جلو قرار گرفته است دستگیره های درها ساده و با روکش چرمی بوده و شاید درست نباشد از کلمه ی عادی در کنار لامبورگینی استفاده کنیم اما تمامی مشخصات داخلی این خودرو در سطح عادی لامبورگینی می باشند.

البته این بی تردید انتخاب شخصی بوده که آن را سفارش داده و کاملا مشخص است که او یک ماشین مسابقه و سریع می خواسته نه یک فقط یک لامبورگینی لوکس و دلربا. این خودرو بسیار سریع و خشن است و فقط و فقط برای سریع راندن طراحی شده نه چیزی دیگر. برای راندن آن باید یک راننده ی حرفه ای باشید وگرنه بجای اینکه شما آن را کنترل کنید ، آن شما را تحت سلطه ی خود خواهد درآورد. علاوه بر داشتن قدرت بیشتر نسبت به مدل SVJ ، لامبورگینی گفته که شتاب بالاتری داشته و در سر پیچ ها هم عملکردی بسیار سریع دارد.

شاید هیچگاه متوجه نشویم که لامبورگینی SC18 Alston رویایی متعلق به چه کسی بوده و چه استفاده برای او خواهد داشت ، اما بی تردید این خودرو نهایت هیجان را برای صاحبش به ارمغان خواهد آورد.

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

4 ویژگی برتر پورشه 911 2020

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

منبع cnet

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.