Ultimate magazine theme for WordPress.

لوفا چیست ؟ و چه مصارفی در زندگی ما دارد

لوفا چیست ؟

لوفا چیست ؟ در قدیم که لیف های پفی و پلاستیکی امروزی وجود نداشت، مردم از اسفنج لوفا استفاده می کردند.

لوفا چیست

لوفایی که امروز در مغازه ها به فروش می رسند، پرورشی هستند. آن ها از روی گیاه اصلی شبیه سازی شده اند. مزیت اصلی لوفا، نرم بودن و لایه بردار بودن آن به صورت هم زمان است. لوفا آب و صابون را به خوبی جذب و کف مناسبی تولید می کند.
لوفایی که به صورت طبیعی کاشته شود را می توان در اندازه ها و شکل های مختلف برداشت کرد و علاوه بر شست و شو، استفاده های دیگری از آن کرد.

مقایسه گوشی Galaxy Note10 Plus با Galaxy S10 Plus

مقایسه گوشی Galaxy Note 10 با IPhone XS Max

جدیدترین گوشی موتورولا 2019 گوشی Moto G8 با سیستم سه دوربینه

لوفا چیست
لوفا چیست

کاشتن لوفا و به دست آوردن بذر آن تا چند سال پیش این قدر راحت نبود؛ باید گلخانه های زیادی را می گشتید تا بذر لوفا بخرید.

لوفا چیست
لوفا چیست

می توان آن ها را زود چید و به عنوان سبزیجات استفاده کرد و می توان اجازه داد تا بزرگ شوند و به عنوان لیف مصرفشان کرد. برخی از لوفاها بلندتر و باریک تر هستند. آن مدلی را انتخاب کنید که مصرف کنندگان رضایت بیشتری از آن دارند.
می توانید لوفا را در فصل بهار در حیاط خانه ی خود بکارید. تپه های کوچک درست کنید و دور آن ها حصار بکشید، این گیاه دوست دارد دور چیزی بپیچد. برای آن ها فضای چسبیدن و آویزان شدن فراهم کنید تا میوه ها جای رشد داشته باشند.
لوفا چیست
برای آن که احتمال پاگرفتن گیاه بیشتر شود، در هر تپه ای که درست می کنید، دو بذر بکارید. اگر چند سانتی متر رشد کردند سپس هر کدام را در یک تپه قرار دهید. لوفا به آب و نور خورشید نیاز دارد.
لوفا چیست
وقتی میوه های لوفا کوچک هستند، اطمینان حاصل کنید که جای مناسبی بر روی حصار داشته باشند. اگر جای درستی قرار نگیرند، دفرمه می شوند. برای چیدن لوفا باید سر آن را از روی ساقه جدا کنید و توجه داشته باشید که به گیاه آسیبی وارد نشود. می توانید لوفا را زود بچینید و مثل کدوی سبز آن را مصرف کنید.
لوفا چیست
اگر می خواهید از آن ها به عنوان اسفنج استفاده کنید، اجازه دهید تا پاییز بمانند و رشد کنند. قبل از آن که هوا سرد شود آن ها بچینید. در این صورت باید میوه سبک شده و پوستش خشک و تیره گردیده باشد.
اگر می خواهید این گیاه را به لیف تبدیل کنید، این کار را خارج از خانه انجام دهید. برای انجام کار به ابزار زیر نیاز دارید:
یک سنگ بزرگ و یا وردنه
یک سطل آب گرم با یک قاشق وایتکس
قیچی باغبانی
لوفاها را بر روی یک سطح صاف و سخت بگذارید. با سنگ آن را بکوبید. تا جایی که می توانید پوست های خشک را بکوبید. در حین انجام کار متوجه می شوید تخم های این گیاه بیرون می ریزد.
لوفا چیست
می توانید پوسته های سمج را با دست بکنید و یا با قیچی ببرید.
لوفا چیست
بعد از جدا شدن تخم ها و پوسته، الیاف و فیبرهای درون آن باقی می مانند. الیاف باید زرد، قهوه ای و مشکی باشند. می توانید آن ها را در آب و وایتکس بیاندازید تا تمیز و تازه شوند. با یک شلنگ پر فشار آن ها را آب کشی کنید. اجازه دهید در آب خشک شوند و به آرامی آن ها را بچرخانید تا رطوبت کاملاً از بین برود. بعد از خشک شدن می توانید اسفنج های لوفا را در جای خشک نگهداری کنید. اسفنج لوفا لای بردار خوبی برای پوست به شمار می رود. حتی می توان برای نظافت منزل از آن استفاده کرد. برای شستن ظرف های چینی هم می توانید از اسفنج لوفا استفاده کنید.

لوفا چیست
لوفا چیست
منبع gardenerspath

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.