لکسوس RX با Apple CarPlay و Android Auto ارتقاء سیستم های متعدد | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

لکسوس RX با Apple CarPlay و Android Auto ارتقاء سیستم های متعدد

لکسوس RX

خودروهای لکسوس در بزرگترین بازارهای جهان از جمله آمریکا از سال 1999 در حال فعالیت بوده و خودروهای کراس اوور خود را نیز از سال 2016 در این بازار پر فراز و نشیب آغاز به فروش کرده. از سال ارائه شدن لکسوس RX به عنوان بهترین و پرفروش ترین خودروی SUV لوکس شناخته شده و با کنار زدن Acuna MDX ، Cadillac XT5 و Lincoln Nautilus با داشتن فناوری بهتر ، طرحی زیبا تر و سیستم های ارتقاء یافته در صدر لیست خودروهای محبوب آمریکایی ها در این کلاس قرار گرفته.

ماشین لکسوس LC Convertible 2019 خودروی زیبا و شیک

ماشین جدید لکسوس 2019 LC Inspiration

خصوصیات ظاهری این خودرو بسیار مشابه به مدل پیشین لکسوس RX بوده اما اگر با دقت نگاه بیندازید می توانید متوجه تغییرات انجام شده در بدنه ی آن شوید. در جلو چراغ های آن باریک تر شده و پنجره ها با حالت حرف L قرار گرفته و مه شکن ها نیز پایین تر از جای قبلی خود قرار گرفته اند. اما در پشت تغییرات خاصی به چشم نخورده و تنها سیستم بالا برنده ی کاروان با حسگر Kick ارتقاء یافته.

اما تغییرات اصلی در داخل اتاق این خودرو انجام یافته اند ، در لکسوس 2020 RX از سیستم Android Auto استفاده شده که آن را به نخستین خودروی لکسوس تبدیل کرده که مجهز به فناوری میرورینگ گوشی های هوشمند اندرویدی کرده. علاوه بر این ، در این خودرو از ویژگی استاندارد Apple Carplay نیز استفاده گردیده. در مدل ساده ی این خودرو از یک نمایشگر لمسی 8 اینچی استفاده گردیده اما در دیگر مدل ها از نمایشگر 12.3 اینچی لمسی استفاده شده و در قسمت جلوی اتاق این ماشین یک نمایشگر لمسی قرار گرفته و در زیر آن جای مخصوص قرار دادن گوشیهای هوشمند بوده که دارای 6 عدد USB-A می باشد.

اگر از گوشی خود استفاده نکرده و هر لحظه آن را چک نمی کنید می توانید از ویژگی پشتیبانی از دستورات صوتی تعبیه شده در این خودرو یا DVC برای دادن دستورات صوتی به خودرو جهت جستجو در اینترنت یا پیدا کردن مسیر استفاده نمایید. سیستم DVC قرار گرفته در لکسوس نسبت به سیستم صوتی قرار گرفته در دیگر خودروها برتری داشته و علاوه اینکه می تواند میلیون ها دستور صوتی را تشخیص داده و با دقت بالایی بوت شده و آن ها را اجرا کند.

لکسوس RX
لکسوس RX

در مدل 2020 لکسوس RX از سیستم امنیتی قوی تری استفاده شده که قابلیت تشخیص علامت های مخصوص رانندگی و ترافیک ، امکان حضور دوچرخه سواران و تشخیص موانع در محیط های کم نور را دارد. علاوه اینکه می تواند خطوط خط کشی روی سطح خیابان را تشخیص داده که در حین رسیدن به حداکثر سرعت و استفاده از کروز کنترل فعال شده و خودرو را در بین خطوط قرار میدهد ، حتی اگر خیابانی که در آن حضور دارید خط کشی نشده باشد می تواند خطوط را به صورت مجازی بر روی سطح آن ایجاد کرده و شما را در مسیر درست قرار دهد.

با اینکه موتور 3.5 لیتری هیبرید قرار داده شده در این خودرو در واقع متعلق به خودروهای سال 2019 است اما بی تردید رانندگی توسط این خودرو می تواند بسیار جالب باشد. لکسوس شاسی این خودرو را با اضافه نمودن نقاط جوش مختلف و بست های بیشتر محکم تر کرده و سیستم تعلیق آن را نیز با میله های ثابت کننده محکم تر و سبکتر کرده و سیستم جذب کننده ی نیروی استفاده شده در آن موجب شده تا سرنشینان در مسیرهای آفرود و نامسطح احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

لکسوس RX
لکسوس RX

مدل F Sport این خودرو که در نمایشگاه در معرض دید قرار داده شده دارای لبه های تیز تر ، هود های مخصوص ورود هوای خنک جهت خنک کردن خودرو بوده که اگر شخصی بخواهد می تواند مل ساده ی آن را با ظاهر F Sport که جذاب تر است تهیه کند. علاوه بر تفاوت ظاهری F Sport دارای چندین حالت اضافه ی رانندگی که بیشتر جوان پسندانه هستند می باشد.

منبع cnet

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.