ماشین مک لارن F1 به فروش خواهد رسید | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

ماشین مک لارن F1 به فروش خواهد رسید

ماشین مک لارن F1 به فروش خواهد رسید

نمایشگاه ماشین منتری همیشه جایی برای گردهمایی افراد ثروتمند و علاقمند به خودرو بوده تا بتوانند با رقبای خود مقابله کرده و بهترین خودروها را در مزایده های عجیب غریب از آن خود کنند و امسال هم تفاوتی نداشته و افراد ثروتمند آماده تر از همیشه در آن حضور یافته اند. در نمایشگاه امسال گران ترین خودرو یک خودروی جدید و پیشرفته نبوده بلکه خودرویی متعلق به سال 1994 یعنی ماشین مک لارن F1 بوده. این سوپر اسپرت کهنه کار که نخستین خودرویی بوده که توانسته رکورد سرعت 300 کیلومتر را بشکند 19.8 میلیون دلار قیمت گذاری شده. این خودرو با این قیمت تعیین شده به گران قیمت ترین خودروی قرار داده شده در این مزایده تبدیل شده است.

این خودرو یکی از دو مک لارن F1 بوده که توانسته رکورد سرعت را جابجا کرده و در مسابقات 24 ساعته ی تور لمان به مقام قهرمانی دست پیدا کند. دیگر مدل که در سال 1998 ساخته شده در سال 2015 با قیمت 13.75 به فروش رسیده. گران قیمت ترین خودروی سال گذشته فراری GTO 250 سال 1962 بوده که با قیمت 48.4 میلیون دلار به فروش رسیده است.

"<yoastmark

رئیس کارخانه ی مک لارن گفته از این مدل مک لارن F1 تنها 64 عدد ساخته شده و دو مدل خاص که توانستند با موتور GTR Racing و توان 680 اسب بخاری رکورد سرعت را بشکنند. این ماشین مک لارن مدل F1 خاص توانسته در سال 1995 پیروز مسابقات لمان شود و از این رو با قیمتی بالا فروخته خواهد شد. مک لارن F1 مجهز به موتور بدون محدودیت GTR بوده تا توانی بی حد و مرز داشته باشد. درست کردن هر یک از این خودروها که به صورت دستی درسته شده اند ، دو سال به طول انجامیده تا بدنه ، فرمان ، سیستم تعلیق و چرخ های 18 اینچی آن ساخته شوند.

خودروی مک لارن F1 GTR در سال 1995 موفق شده تور آلمان را برده و سه مرتبه هم از سال های 1995 تا 1997 به صورت پیاپی پیروز مسابقات BPR شود.

"<yoastmark

در داخل مک لارن F1 سه عدد سرنشین می توانند حضور داشته باشند و راننده در وسط آنها قرار خواهد اشت.

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد مدل 1998 مک لارن F1 در سال 2015 با قیمت 13.75 میلیون دلار در مزایده ی نمایشگاه مونتری به فروش رسید.

در داخل این خودرو استثنایی که از مشاهیر دنیای خودروهای سوپر اسپرت بوده از چرم کرم رنگ استفاده شده و بدنه ی آن با رنگ نقره ای پلاتینیوم جلا داده شده تا حتی در شب هم بتوانند درخشان باشد و توجه افراد را به خود جلب کند.

"<yoastmark

تنها موتور 680 اسب بخاری این خودرو نبوده که توانسته به رکورد شکستن سرعت آن را کمک کند ، در جلوی مک لارن F1 یک هواکش با طراحی آیرودینامیک قرار گرفته تا هوا را رد کرده و اصطکاک کمتری را با هوا داشته و بتواند با رد کردن هوا به زمین چسبیده و نیروی بیشتری را برای حرکت در مسیر داشته باشد.

پیش از قرار گرفتن در مزایده سیستم پمپ بنزین مک لارن F1 تعویض شده و در آن از پمپ سلولی استفاده شده. میزان کارکرد این خودروی افسانه ای 13.352 مایل بوده که تمام این اعداد تاریخی بوده زیرا آنها قهرمانی های پیاپی آن را رقم زده اند.

در آخر نمایشگاه مونتری مک لارن F1 افسانه ای که 23 میلیون دلار قیمت گذاری شده بود با مبلغ 19.8 میلیون دلار توسط فردی نامشخص خریداری شد.

ایمن ترین خودرو جهان کدام خودروست ؟

ماشین آئودی AI Trail Quattro از پهپاد برای چراغ جلوی استفاده می کند

منبع businessinsider

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.