160.000 ماشین GM پیکاپ به علت خطر آتش گرفتن به کارخانه برگشتند | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

160.000 ماشین GM پیکاپ به علت خطر آتش گرفتن به کارخانه برگشتند

ماشین GM پیکاپ

مشکل تازه ای که در کامیونت های تازه ی جنرال موتورز بوجود آمده ، خودروهای بسیاری از کانادایی ها را از آنها گرفته و با اینکه این مدل ها در آمریکا و کانادا بیشتر بوده ، کانادایی ها ضرر بیشتر کرده اند. این بازخوانی ماشین GM پیکاپ مانند مشکل بازاری مجارستان و آمریکا نبوده و متفاوت می باشد.

کارخانه ی جنرال موتورز 160.000 کامیونت که متعلق به سال های 2014 تا 2018 هستند را بازخوانی کرده که از این مدل ها می توان به Chevy Silverado ، مدل 2015 و 2016 Chevy Silverado HD ، مدل های 2014 تا 2018 GMC Sierra و مدل های 2015 تا 2019 GMC Sierra HD اشاره نمود. در خبری که در وب سایت Transport Canada در مورد جمع آوری خودروها اشاره شده ، دلیل این جمع آوری گفته نشده و به حادثه ای هم اشاره نشده است.

این مشکل در شیشه ی پشت و پاور اسلایدری که بر روی آن بوده قرار داشته. در این خودروها مداری که در دور شیشه و سیستم ضد یخ گذاشته شده ، داغ کرده و احتمال آتش گرفتن خودرو را افزایش می دهد. این اتفاق با تولید دود ، آب شدن برخی قطعات و در آخر آتش گرفتن بخشی از خودرو آغاز می شود. به علت احتمال آسیب رسیدن به سرنشینان ، جنرال موتورز تصمیم گرفته تا خودروهای خود را جمع آوری کند.

اما برای رفع این مشکل جنرال موتورز هنوز نتوانسته این مشکل ماشین GM پیکاپ را برطرف کند و در حال اصلاح طراحی این سیستم ضد یخ برقی بوده و اگر هم نتواند به نتیجه ای برسد شاید نیاز باشد تمامی قطعات قرار داده بر روی 160.000 خودرو از روی آنها باز کرده و نمونه ی جایگزین را در آنها قرار دهد. اکنون جنرال موتورز از صاحبان خودرو خواسته که آنها را به فروشگاه برده تا متخصصین به صورت موقت فیوز دستگاه ضد یخ را خارج نموده و ریسک آتش گرفتن را کاهش دهند. خوشبختانه فعلا خبری از سرما نبوده و جنرال موتورز زمان کافی را دارد تا به فکر طراحی سیستمی جایگزین باشد.

جالب اینجاست که GM از صاحبان آمریکایی نخواسته تا خودروهای خود را به مراکز فروش ببرند. یکی از نمایندگان GM در رابطه با خطر آتش زایی گفته : ” در موارد کمی دیده شده که مقاومت قرار گرفته در مدار در استفاده های طولانی داغ شده و پلاستیک اطراف را آب کرده و پس از چند مرتبه استفاده آغاز به دود دادن کرده و موجب آتش گرفتن بخشی از خودرو شده. در این موارد متعدد در حین بلند شدن دود و یا آتش سرنشینان متوجه آن نشده و پس از ایستادن متوجه این اتفاق شده اند. این درصد از خودروهای آسیب دیده در کشور کانادا بوده و هیچ موردی در آمریکا دیده نشده و دلیل آن می تواند خصوصیا آب و هوایی متفاوت باشد. ”

ماشین GM پیکاپ
ماشین GM پیکاپ

پورشه 911 RSR برای نخستین بار در Goodwood پا به مسابقات گذاشت

رونمایی از ماشین لکسوس LS 500 سری اینسپریشن با رنگ بندی ویژه

منبع cnet

نظرات بسته شده است.