Ultimate magazine theme for WordPress.

ماینینگ چیست و به چه منظوری انجام می شود

ماینینگ چیست و به چه منظوری انجام می شود

ماینینگ چیست : ماینینگ بخش اصلی شبکه ی ارز رمز بوده که دو عملکرد اصلی دارد ، یک اینکه برای طراحی و ارائه ی توکن ها استفاده شده که در شبکه ی ارز رمز استفاده داشته و دو اینکه برای تایید و رسمی کردن تراکنش ها و اضافه کردن آنها به شبکه ی ارز رمز کاربرد دارد.

توضیحات تکمیلی در مورد ماینینگ

نمونه هایی مختلف از ماینینگ وجود دارد که به سخت افزار قرار گرفته در سیستم و شبکه ی مورد استفاده ارتباط دارد. از آنجایی که اکوسیستم ارز رمز بدون مرکز و خود مختار بوده ، نیاز به یک مکانیزم وجود دارد تا تراکنش را بین دو یا چند شخص ، ابتدا تایید کرده و اجازه ی تراکنش را صادر کند. این مکانیزم ماینینگ بوده ، که استفاده ی دیگر از آن اضافه کردن سکه رمزها به شبکه بوده و اینکه می تواند به شما بگویید که سکه رمز یا Cryptocoin اصل است یا خیر که باید حتما از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید.

ماینینگ چیست
ماینینگ چیست

یک ماینر پیش از انجام تراکنش توسط ماینینگ می تواند از اصالت اطلاعات شخص اطمینان حاصل کرده تا بتواند بدون بروز مشکل تراکنش را به انجام برساند. خود شبکه هم این کار را به سرعت به انجام رسانده تا سکه را منتقل کرده و آن را در سوابق اشخاص می کند. مانند یک معدنچی شبکه ی ارز رمز سکه های تازه طراحی شده را به صورت دقیق تست کرده تا از اصل بودن آن اطمینان حاصل کرده و سپس آن را به تایید کرده و به شبکه اضافه می کند.

ماینینگ چگونه صورت میگیرد؟

پروسه ی ماینینگ متشکل از چندین حل مساله ی پیچیده ی ریاضی بوده که به صورت هش شده در داخل بلوک حاوی اطلاعات قرار گرفته اند. بر اساس میزان شهرت و استفاده ی دیگران از شبکه ی ارز رمز ، ماینرهای بسیاری در شبکه در حال تلاش هستند که مشغول دریافت اطلاعات و حل مسائل پیچیده بوده تا بتوانند پیش از رقبای خود به اطلاعات درون بلوک ها دست پیدا کنند. ماینرها برای دستیابی به اطلاعات درون بلوک تا جایی که می توانند سخت افزار سیستم خود را تقویت کرده تا بتوانند پیش از دیگر ماینرها مسائل پیچیده را حل کرده و طعم شیرین جایزه ی داخل آن را بچشند. نخستین شخصی که بتواند مسائل پیچیده را حل کند می تواند تراکنش را تایید کرده و جایزه ی کوچکی را برای تکمیل تراکنش دریافت کند. اگر هم ماینرها این توانایی را داشته باشند که یک بلوک را به شبکه اضافه کنند برای انجام این کار نیز می توانند مبلغی را دریافت کنند.

ماینینگ چیست
ماینینگ چیست

ماینرها از روش و سخت افزار مختلف برای انجام کار استفاده می کنند ، برخی از پردازنده ی مرکزی یا CPU استفاده کرده برخی دیگر GPU و برخی هم از سیستم پیشرفته ی FPGA که در واقع تمامی این سخت افزار پلی بین دستگاه های ماینینگ و سیستم ارز رمز می باشند. ارز رمزهایی که بیشتر مورد استفاده بوده و تعداد ماینرهای آنها بیش از دیگر ارز ها بوده Bitcoin و Ethereum هستند. این دو سیستم از روش Proof Of Work استفاده کرده تا تراکنش های مختلف را با سرعت بالا و بدون هزینه تایید کنند. برخی از سیستم های ارز رمز نیز نیازی به ماینینگ یا حضور ماینرها نداشته که از آنها می توان به ارز رمز NXT اشاره نمود که از یک سازوکار اثبات سهم استفاده نموده تا تراکنش ها را تایید کند.

چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

ترسناک ترین مکان های جهان

منبع investopedia

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.