مرتفع ترین شهر دنیا کدام شهر است ؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

مرتفع ترین شهر دنیا کدام شهر است ؟

مرتفع ترین شهر دنیا کدام شهر است ؟

مرتفع ترین شهر دنیا : تخمین زده می شود که 400 میلیون نفر در دنیا در مناطقی با ارتفاع 1500 متر و 140 میلیون نفر در مناطقی با ارتفاع بیش 2500 متر زندگی می کنند. در این ارتفاع بدن انسان باید خود را با کمبود اکسیژن وفق دهد. جمعیت بومی ساکن مرتفع ترین مناطق در کوه های هیمالیا و آند شش های حجیم تری نسبت به ساکنین مناطق کم ارتفاع دارند. از بدو تولد فرآیند فیزیولوژیکی تطابق با محیط شروع می شود و طول عمر بیشتر و زندگی سالم تری را به افراد ساکن مناطق مرتفع هدیه می کند.

بهترین شهر دنیا و بدترین شهر های دنیا برای زندگی در سال 2019

سریعترین ماشین جهان رکورد سرعت را جابجا کرد

بیشترین فالوور اینستاگرام متعلق به کیست ؟ معرفی 5 نفر اول

برخی از مسن ترین افراد دنیا در مناطق مرتفع زندگی کرده اند. دانشمندان متوجه شدند که زندگی در مناطق مرتفع سلامت قلب و عروق را فراهم می کند و خطر سرطان و سکته را کاهش می دهد. در ارتفاع 4500 متری در کوه های آند، آبادی ای کشف شد که تاریخ 12400 ساله دارد و این نشان می دهد انسان هایی که به قاره ی آمریکای جنوبی راه پیدا کرده بودند، مناطق مرتفع را برای زندگی برمی گزیدند.
مرتفع ترین و قابل توجه ترین شهر دنیا، لا رینکونادا در پرو است. مردم مرتفع ترین شهر دنیا در ارتفاع 5100 متری زندگی می کنند و بین سی هزار تا 50 هزار نفر جمعیت دارند. ارتفاع لارینکونادا از بلندترین نقاط ایالات متحده ی آمریکا بیشتر است.
لا پاز، پایتخت بولیوی نیز ارتفاع زیادی دارد، این شهر 3650 متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است. لا پاز مرتفع ترین پایتخت دنیاست و رکورد کوییتوی اکوادور را با 800 متر ارتفاع با اختلاف زیاد شکسته است.
کلان شهر لا پاز محل زندگی 2.3 میلیون نفر می باشد. در غرب لا پاز شهر ال آلتو قرار دارد که می توان گفت بزرگترین شهر مرتفع دنیاست. ال آلتو 1.2 میلیون نفر جمعیت دارد و فرودگاه بین المللی ال آلتو در آنجا واقع شده است.
پنج منطقه ی مسکونی مرتفع دنیا به ترتیب عبارتند از :
لا رینکونادا، پرو-5100 متر ارتفاع، واقع در رشته کوه آند
ون کوان، چین- 4870 متر ارتفاع، واقع در فلات تبت
لونگرینگ، تبت، چین-4735 متر ارتفاع
یان شیپینگ، تبت، چین-4720 متر ارتفاع
آمدو، تبت، چین-4710 متر ارتفاع

نظرات بسته شده است.