مریخ نورد کیوریاسیتی ناسا علائم حیات در مریخ را پیدا کرد | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

مریخ نورد کیوریاسیتی ناسا علائم حیات در مریخ را پیدا کرد

مریخ نورد کیوریاسیتی ناسا علائم حیات در مریخ را پیدا کرد

مریخ نورد کیوریاسیتی ناسا : هیچ گونه ماهی، توپ گلوله، استخوان ران، قاشق و خرچنگ بر روی مریخ وجود ندارد. و هیچ چکمه و پای رباتی در مریخ دیده نشده است. فقط سنگ دیده می شود؛ تعداد زیادی سنگ.

کشف سیاره شبیه به زمین در فاصله 31 سال نوری از ما

جدیدترین اخبار ناسا خبر از لمس سطح خورشید می دهد

خبری در فضای مجازی منتشر شده که عنوان می کند مریخ نورد کیوریاسیتی ناسا علائمی از حیات در مریخ پیدا کرده است. این خبر از یکی از عکس های خامی که این مریخ نورد از سطح مریخ گرفته، ناشی شده است.

مریخ نورد کیوریاسیتی ناسا

این عکس هم مثل سایر عکس های گرفته شده از مریخ، جذاب است. در این عکس تصویری از سطح مریخ با تعداد زیادی سنگ دیده می شود. یکی از سنگ ها شبیه چکمه است. یکی از بلاگ های معروف ادعا کرده که این پای یک ربات قدیمی است؛ اما اینطور نیست.
چیزی که شبیه به چکمه است، در واقع یک سنگ است. با نگاهی دقیق تر می توانید لایه های سنگ و درزها و شیارها را بر روی آن ببینید.
دیدن تصاویر آشنا در اجسام به پاریدولیا مشهور است و این اتفاقی است که در مورد این عکس افتاده است. مثلا! گاهی اوقات ابرها را به شکل اژدها می بینیم و یا صاعقه برایمان مثل یک دایناسور در حال نعره زدن به نظر می رسد.
در عکس دیگری که توسط کیوریاسیتی از سطح ماه گرفته شده، سوراخی که این مریخ نورد در آنجا حفر کرده، نشان داده شده است.

با نگاهی به عکس سنگی که شبیه به چکمه است را ملاحظه می کنید. اگر آن متعلق به ربات باشد، متعلق به کوچک ترین ربات جهان است.
دیدن سنگ های مریخ که شبیه به اجسام زمینی هستند، خیلی جالب است. این کار یک بازی با علم و نجوم است. اما آن ها فقط سنگ هستند و هیچ نشانی از حیات آدم فضایی ها در خود ندارند.
در عوض می توان از هفتمین سالگرد حضور کیوریاسیتی بر روی مریخ هیجان زده شد. این سفر ماجراجویانه فوق العاده است و مریخ نورد همچنان محکم و پابرجاست.

منبع cnet

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.