نقد و بررسی تخصصی مشخصات فنی ساعت Garmin Vivoactive HR | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

نقد و بررسی تخصصی مشخصات فنی ساعت Garmin Vivoactive HR

ما در این بخش به نقد و بررسی مشخصات فنی ساعت Garmin Vivoactive HR خواهیم پرداخت و نقاط ضعف و قوت آن را به شما معرفی خواهیم نمود . نقاط قوت: اعلانات هوشمند، ردگیری هر فعالیتی، مقاوم به آب 5 ATM، زنگ های هشدار تغییر پذیر، بندهای قابل تعویض
نقاط ضعف: طراحی از مد افتاده، غیرقابل اعتماد بودن حسگر ضربان قلب، صفحه نمایش بد قلق
Garmin به رقابت با سامسونگ، فیت بیت و اپل پایان نداده است و ساعت های ورزشی مجهز به GPS تولید می کند. آخرین گواه این ادعا، vivoactive HR است که به سری Vivo این کمپانی اضافه شده است.

طراحی و قابلیت ها:

مشخصات ساعت Garmin Vivoactive HR
مشخصات ساعت Garmin Vivoactive HR

وقتی ساعت Garmin Vivoactive HR به بازار آمد، گمان می رفت همان vivoactive باشد که حسگر ضربان قلب به آن اضافه شده است اما این طور نبود. vivoactive HR یک طراحی جدید از گارمین بود که همه ی قابلیت های یک ساعت ورزشی مجهز به GPS را داشت. به غیر صفحه ی مستطیلی، همه چیز از جمله بدنه و بند تغییر پیدا کرده بودند. نوع طراحی نشان می دهد گارمین این ساعت را برای ورزشکاران تولید کرده و اهالی مد و فشن را هدف نگرفته است. vivoactive اولیه، ظریف، شیک و به روز است و با اپل واچ اشتباه گرفته می شد اما vivoactive HR بزرگتر، ضخیم تر و تک رنگ است. بند سیلیکونی به بدنه می چسبد؛ طوری که یک تکه به نظر می رسند. بندها قابل تعویض هستند.

ساعت ورزشی Garmin Vivoactive HR اکثر قابلیت های ردگیری فعالیت های ورزشی ساعت های رده بالای گارمین مثل Fenix را دارد. این ساعت دوچرخه سواری، پیاده روی، قایق سواری، دو، شنا و گلف را دنبال می کند. اما قابلیت multisport را ندارد؛ به این ترتیب می توانید دوچرخه سواری، شنا و دو را دنبال کنید اما نمی توانید این سه ورزش را به صورت یکپارچه و پشت سر هم بسنجید. ردگیری دو در این ساعت کمی ساده تر از مدل های دیگر گارمین است. این ساعت می تواند سرعت و فاصله را بررسی کند اما از سنجه های حرفه ای تر برخوردار نیست. برای دوچرخه سواران، vivoactive HR، سرعت و ریتم پدال زدن را دنبال می کند اما نمی تواند نیرو را اندازه گیری کند. vivoactive HR امکان کنترل از راه دور دوربین های Virb گارمین و لامپ های هوشمند دوچرخه Varia را فراهم می کند. اگر این قابلیت ها برای شما کافی نیست، باید بدانید این ساعت با Connect IQ سازگاری دارد و می توان برنامه ها ، ویجت ها و تم های بیشتر دانلود کرد.

محتویات جعبه:

ساعت Garmin Vivoactive HR
ساعت Garmin Vivoactive HR

ساعت جدید Garmin Vivoactive HR به همراه بند، کابل شارژ USB و راهنمای راه اندازی عرضه می شود.

عملکرد:

یکی از مزایای دستگاه های ورزشی گارمین این است که همه ی آن ها با اپلیکیشن تلفن همراه iOS و اندروید همگام سازی می شوند. به محض این که این اپلیکیشن دانلود شود و حساب کاربری ساخته شود، می توانید دستگاه جدید را اضافه کنید. در گوشه ی سمت راست بر روی more ضربه بزنید؛ در فهرست جدید Garmin Devices را انتخاب کنید و سپس بر روی نوار آبی رنگ در پایین صفحه Add Device ضربه بزنید. صفحه های بعدی سایر دستگاه های گارمین را نشان می دهند. بر روی vivoactive HR ضربه بزنید و دستورالعمل ها را انجام بدهید. از آنجایی که همه ی دستگاه ها از یک اپلیکیشن استفاده می کنند، فرقی ندارد که از کدام دستگاه گارمین استفاده می کنید. همه ی داده ها به یک شکل در اپلیکیشن به نمایش در می آیند؛ به این ترتیب یادگیری استفاده از برنامه ی گارمین اصلا سخت نیست.

ساعت گارمین Vivoactive HR
ساعت گارمین Vivoactive HR

راه اندازی ساعت گارمین مدل Garmin Vivoactive HR کار سختی نیست. بعد از انتخاب تم برای ساعت، باید آن را با آیفون خود همگام سازی کنید. بعد از برقراری اتصال، ساعت ویبره می زند و اعلان مربوطه را نمایش می دهد. اعلانات که بر روی صفحه پدیدار می شوند، یک گزینه ی Clear دارند که با یک ضربه اعلانات را حذف می کنند. با ضربه زدن بر روی پیام ها می توانید جزییات آن ها را ببینید.
برای دستیابی به داده های ساعت vivoactive HR کافی است انگشت خود را به طرفین بکشید. اپلیکیشن Connect گارمین امکان ویرایش و تغییر چیدمان صفحات را فراهم می سازد. مثلا اگر دوست ندارید هر روز میزان کالری سوزانده شده را ببینید، می توانید صفحه ی آن را حذف کنید. همچنین می توان ضربان قلب را در صفحه ی اول گذاشت و دائماً آن را چک کرد.
صفحه لمسی یک موهبت بزرگ است. ایده ی تغییر صفحه با کشیدن انگشت به این طرف و آن طرف، بسیار جذاب است. هرچند گاهی نیاز به دکمه ی فیزیکی احساس می شود؛ برای مثال هنگام شروع ورزش می بایست با دکمه ی Start ساعت شروع به کار کند، سپس با استفاده از صفحه لمسی نوع فعالیت ورزشی مشخص شود و مجدداً برای تایید دکمه ی Start فشرده شود.
در زمینه ی پایش فعالیت های ورزشی، vivoactive HR می درخشد. در طول انجام یک ورزش هیچ مشکلی برای پایش جنبه های مختلف وجود ندارد و بعد از اتمام ورزش می توان داده ها را ذخیره کرد. vivoactive HR با تلفن همراه همگام سازی می شود و به صورت خودکار داده ها را در Garmin Connect آپلود می کند. از طریق اپلیکیشن Garmin Connect می توان داده ها را مستقیماً به شبکه های اجتماعی مثل استراوا، ران کیپر، مای فیتنس پل و غیره فرستاد.

ضربان قلب:

هر چه بیشتر از ساعت ورزشی Garmin Vivoactive HR استفاده کنید، بیشتر متقاعد می وشید که نباید از این ساعت برای به دست آوردن داده های دقیق ضربان قلب استفاده کنید. vivoactive HR می تواند با هر دستگاه ضربان قلب ANT+ همگام شود و از آن ها به عنوان حسگر استفاده کند. البته این به آن معنا نیست که حسگر ضربان قلب این ساعت بیهوده است و ارزش هزینه کردن ندارد. این حسگر ضربان قلب را در حالت خواب دقیق اندازه گیری می کند. این حسگر همچنین به ساعت کمک می کند تا کالری سوزانده شده را بهتر بسنجد و می تواند مدت زمان فعالیت زیاد قلب را نشان بدهد.

باتری ساعت گارمین Vivoactive HR :

گارمین Vivoactive HR
گارمین Vivoactive HR

با استفاده کوتاه از GPS، باتری ساعت گارمین Vivoactive HR چهار تا پنج روز دوام می آورد. در حالت عادی این ساعت با هربار شارژ بیشتر از یک هفته دوام می آورد. نسبت به سایر ساعت های هوشمند این عمر باتری قابل تحسین است. برای مثال اپل واچ باید هر روز شارژ شود.
ساعت گارمین Vivoactive HR یک ساعت هوشمند مجهز به GPS است که برای ورزشکاران مناسب است. البته این ساعت جزییات زیادی از ورزش ها ارائه نمی کند. در واقع گارمین سنجه های پر استفاده ی ساعت های دیگرش را در این ساعت گنجانده است.
گارمین تا مدت زیادی برای ساعت هایش به روزرسانی نرم افزاری منتشر می کند. همه ی مدل های vivoactive به روزرسانی را دریافت می کنند و اگر کسی مدل اولیه این ساعت را داشته باشد، لازم نیست هزینه کند و مدل های جدیدتر را تهیه کند.
اگر دنبال ساعت هوشمندی می گردید که اعلانات زیادی نداشته باشد و لازم ندارید که همه ی جوانب فعالیت های ورزشیتان سنجیده شود و یا در آب های آزاد شنا نمی کنید، این ساعت بدون شک برای شما مناسب است. هر چه از یک ساعت GPS انتظار دارید با این ساعت برآورده می شود. اگر استفاده شما بیشتر از این حد است، می توانید از Garmin fenix 3 HR استفاده کنید.

بهترین دوربین گوشی میان رده کدام تلفن می باشد

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

بهترین دوربین گوشی های 64 مگاپیکسل

منبع digitaltrends

نظرات بسته شده است.