بررسی تخصصی مشخصات فنی هدفون جبرا Elite 75T | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

بررسی تخصصی مشخصات فنی هدفون جبرا Elite 75T

ما در این بخش به نقد و بررسی تخصصی مشخصات فنی هدفون جبرا Elite 75T خواهیم پرداخت و نقاط ضعف و قوت آن را به شما معرفی خواهیم نمود . هدفون های جبرا Elite 75T از جدیدترین هدفون های بیسیمی بوده که به بازار ارائه شده و با اینکه ویژگی خاصی در آن قرار داده نشده از مقرون به صرفه ترین هدفون های بیسیمی بوده می توان در بازار با قیمتی پایین تر از 200 دلار تهیه نمود.

در این هدفون ویژگی های یک هدفون پیشرفته قرار نگرفته ، ویژگی هایی که به طور معمول شاهد دیدن آنها در هدفون Sony WF-1000XM3 و نمونه های مشابه آن هستیم اما Jabra Elite 75T تمامی ویژگی هایی که یک هدفون مناسب باید داشته باشد را دارد و مهمتر اینکه قیمت آن کاملا مناسب بوده و عملکرد و کیفیتی مناسب دارد.

طراحی یکدست و زیبا

هدفون های بیسیم Jabra Elite 75T دارای طراحی متفاوتی نسبت به نسل گذشته ی خود یعنی هدفون بلوتوث Elite 65T بوده و میکروفون های قرار گرفته در زیر آنها حذف شده و سایز کیس شارژ آنها نیز کوچک تر شده تا راحت تر در جیب جای بگیرد. رنگ خاکستری استفاده شده این هدفون ها نیز پر رنگ تر شده و بیشتر شبیه به رنگ مشکی شده است. شاید زمانی که آنها را در گوش خود قرار می دهید حسی مشابه با قرار دادن هدفون های B&O Beoplay E8 2.0 را نداشته باشید اما به نظر بسیاری راحت بوده و به خوبی در داخل گوش قرار میگیرند. طراحی آنها به طوری بوده که زمانی که در گوش قرار می گیرند کمی بزرگ به نظر میرسند و شاید به عقیده بعضی کاربران بیش از اندازه بزرگ باشند اما این طراحی ارگونومیک به آنها این امکان را میدهد تا به راحتی در گوش قرار گرفته و در حین ورزش خارج نشوند.

بررسی تخصصی مشخصات هدفون جبرا Elite 75T
بررسی تخصصی مشخصات هدفون جبرا Elite 75T

این هدفون ها حتی بدون داشتن بالشتک همراه با وینگ به راحتی در گوش قرار گرفته و در حین ورزش کردن از گوشتان خارج نمی شوند ، حتی زمانی با سرعت بالا بدوید محکم سر جای خود باقی میمانند. علاوه اینکه باتری های حجیمی دارند و به گفته ی شرکت Jabra می توان با یک مرتبه شارژ از آنها به مدت 7.5 ساعت استفاده نمود و با همراه داشتن کیس می توان 28 ساعت اضافه نیز از آنها استفاده کرد تا به همراه همیشگی ماجراجویی ها تبدیل شوند. زمانی که این هدفون ها با کیس شارژشان مورد تست قرار گرفتند مشخص شد عددی که توسط شرکت تولید کننده اعلام شده کاملا درست می باشد.

بررسی مشخصات هدفون جبرا Elite 75T
بررسی مشخصات هدفون جبرا Elite 75T

شاید تنها نکته منفی این هدفونها عدم پشتیبانی از فناوری اکتیو نویز کنسلینگ یا ANC باشد که در هدفون های گران قیمت تر مانند Airpods Pro مورد استفاده قرار گرفته. این بدین معنا بوده که اگر آنها را در محیطی شلوغ یا در فرودگاه استفاده کنید صدای محیط را کامل خواهید شنید. اینکه شرکت تولید کننده ی این دسته از هدفون ها اعلام کرده که در آنها از 4 میکروفون استفاده کرده آن نظر تئوری فوق العاده است اما زمانی که از آنها برای مکالمه استفاده کنید گاهی باید واژه ها را بارها تکرار نمایید تا مخاطب متوجه آنها شود و از این رو سیستم میکروفون قرار داده شده در آنها چندان تعریفی ندارد. علاوه اینکه گفته شده توسط این هدفون ها می توان از دستیار هوشمند آمازون یعنی Alexa استفاده نمود که زمانی که مورد تست قرار داده شده بسیاری از کلمات برای آن قابل تشخیص نبوده اند.

عملکرد و کیفیت صدا

خوشبختانه در زمینه عملکرد ، هدفون بی سیم جبرا Elite 75T کیفیتی مناسب از خود نشان داده و با داشتن پشتیبانی از بلوتوث 5.0 به خوبی توانسته اتصالی پایدار را با دیگر دستگاه ها برقرار کند. کیفیت اتصال این هدفون ها حتی از Airpods Pro نیز بهتر بوده که آنها را نسبت به رقیب اصلی در این زمینه برتر ساخته. تون صدایی که توسط این هدفون ها تولید شده به مراتب بهتر از هدفون ها با قیمت کمتر از 200 دلار می باشد. به عنوان مثال موسیقی های سبک راک با شفافsیتی مناسب پخش شده و کیفیت بیس آنها نیز قابل قبول است.

بررسی هدفون جبرا Elite 75T
بررسی هدفون جبرا Elite 75T

اما ویژگی که این هدفون ها را نسبت به رقبا متمایز می کند پویایی یا دینامیک بودن آنهاست. موسیقی در آنها با کیفیتی بالا پخش شده و زنده بودن صداها نسبت به دیگر هدفون های موجود بیشتر حس شده و در کل تجربه متفاوت را در حین گوش دادن به موسیقی در اختیار شما قرار میدهند. کم و زیاد شدن صداها در حین گوش دادن به موسیقی کلاسیک نیز به همگام شدن شما با موسیقی کمک بسزایی خواهد کرد. شاید بهتر باشد با آنها به موسیقی هایی که بیس قوی دارند گوش ندهید زیرا امکان دارد محتوا کمی بم به گوش شما برسد. کیفیت صدای این هدفون ها با اینکه در آنها از درایورهای مشابه با دیگر هدفون ها استفاده شده اما کیفیت صدای آنها بهتر است. شاید تنها ضعف این هدفون ها در گوش دادن به صداهای بالا باشد زیرا می توان صدای لرزش درایورها را شنید. کسانی که می خواهند در حالت پخش موسیقی تغییرات ایجاد کنند این امکان را خواهند داشت تا توسط اپلیکیشن Jabra Sound Plus تغییرات لازم را ایجاد کنند.

آیا هدفون Jabra Elite 75T مناسب تهیه هستند؟

هدفون Jabra Elite 75T بی تردید از اقتصادی ترین و با کیفیت ترین هدفون های بیسیمی هستند که می توانید تهیه کنند. آنها راحت در گوش قرار گرفته و باتری توانمندی دارند تا بتوانید برای مدت طولانی از آنها استفاده نمایید.

بهترین دوربین گوشی میان رده کدام تلفن می باشد

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

بهترین دوربین گوشی های 64 مگاپیکسل

منبع trustedreviews

نظرات بسته شده است.