Ultimate magazine theme for WordPress.

مشکل Facetime در گوشی های اپل برطرف شد

مشکل Facetime در گوشی های اپل

اپل اعلام نموده که مشکل Facetime را برطرف نموده. تماس گرفتن توسط آیفون با آیفونی دیگر توسط FaceTime امکان گوش دادن و تماشای تصاویر افراد را بدون اینکه آنها را مطلع سازد ، فراهم می ساخت. این مساله از زمانی که کشف شد موجب بوجود آمدن مشکلات امنیتی متعددی شده و شرکت اپل گفته بزودی آپدیتی را ارائه نموده تا این مشکل برطرف گردد.

این آپدیت FaceTime را در آیفون ها ، آیپدها و مک بوک ها بازسازی خواهد نمود. این موجب شده تا اشخاص دیگر نتوانند به مکالمات اشخاص دیگر ، بدون اطلاع آن ها گوش دهند. واکنش اپل دو هفته پس از فراگیر شدن خبر این مشکل و دو هفته پس از گزارش شدن آن توسط یک کاربر صورت گرفت. در ابتدای این هفته و پیش از تلاش برای حل کردن مشکل Facetime اپل تصمیم گرفت تا این ویژگی را به کلی حذف نماید.

مشکل Facetime از آنجایی آغاز شد که پسری 14 ساله متوجه شد که در Group FaceTime می تواند بدون اطلاع دیگران به صحبت های آن ها گوش دهد. مادر او بارها این مساله را به اپل گوشزد نموده بود اما پاسخ این شرکت به این مشکل به کندی انجام شد.

یکی از مدیرهای اجرایی اپل در این مورد گفت : تیم مهندسین ما پس از بررسی مشکل به سرعت این مشکل را حل خواهند نمود. استفاده از این ویژگی به صورت موقت امکان پذیر نخواهد بود. ما تمامی گزارشات دریافت شده را چک نموده و تمامی مشکلات را برطرف خواهیم نمود.

این اتفاق ، در واقع برای شرکت اپل که محافظ حریم شخصی کاربران خود بوده و همیشه به عنوان یکی از معتبر ترین شرکت ها به حساب می آید ، رسوایی بزرگی بوده. این مشکل در فضای مجازی به عنوان Facepalm نیز شناخته شده. دیوید کوک در این مورد گفته ما هر کاری که از دستمان برآید را انجام داده تا با ایجاد نظم از اطلاعات شخصی کاربران مان در سراسر جهان محافظت به عمل آوریم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.