مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ ; کدام یک را بخریم ؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ ; کدام یک را بخریم ؟

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ : دنبال تلویزیون جدید می گردید؟ هیچ اشکالی ندارد؛ هر سال تعداد زیادی تلویزیون با پنل های بزرگ تر، تصویر بهتر و پردازشگرهای قوی تر به بازار می آیند و از شما می خواهند آن ها را به خانه ی خود ببرید. اما از بین ال جی و سامسونگ کدام یک را باید انتخاب کرد؟

تلویزیون سامسونگ اصلی و تقلبی را چطور تشخیص دهیم

تميز كردن صفحه تلويزيون ال اي دي را چگونه انجام دهیم

همه ی تلویزیون ها در نگاه اول یکسان به نظر می آیند. مطمئناً بعضی ها باریک تر و بعضی ها ضخیم ترند و هر دو برند سامسونگ و ال جی نوآوری و ابتکار به خرج داده اند. تلویزیون لوله ای ال جی را دیدید؟ اما در نهایت یک تلویزیون مستطیل می خرید و نمی دانید چه تفاوت هایی می توانند داشته باشند.

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ
مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ

سامسونگ و ال جی دو تولید کننده ی بزرگ تلویزیون هستند که فناوری های متفاوت در پنل های گران قیمت خود استفاده می کنند. هر دو سازنده ی کره ای بر خلاف پاناسونیک و فیلیپس در همه جای آمریکا و انگلیس حضور دارند. مقایسه قیمت با توجه به تعداد تلویزیون هایی که با قابلیت های متفاوت هر ساله به بازار عرضه می شوند کار سختی است. تلویزیون های 8k چند هزار دلار خرج بر می دارند.
تایزن در مقابل webOS

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ
مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ

هم سامسونگ و هم ال جی از بهترین مواد در تلویزیون های هوشمند خود استفاده می کنند و سلیقه ی شخصی خود را چاشنی کارشان می نمایند. ال جی از سال 2014 از رابط کاربری webOS در تلویزیون های خود استفاده می کند. این رابط کاربری دارای نوار منوی افقی شامل برنامه های پر استفاده و درون داده هاست که قابلیت شخصی سازی دارد. آخرین نسخه ی webOS منوی ثانویه ای دارد که با رفتن بر روی آیکون برنامه ها پدیدار می شود.
پلتفرم تایزن سامسونگ هم خیلی متفاوت از آن نیست؛ اما فاقد نرم افزار هوش مصنوعی ThinQ ال جی است که جست و جوی فوق العاده ای ارائه می دهد.
تلویزیون های OLED و UHD ال جی دستیار گوگل را با خود همراه دارند و در بعضی موارد هم با Alexa سازگاری دارند. سامسونگ از Bixby خودش استفاده می کند اما گزینه ی استفاده از Google Assistant و Alexa را در دستگاه های شخص ثالث در اختیار مصرف کننده گذاشته است.
نمای دالبی در مقابل +HDR 10

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ
مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ

این دو برند از سیستم HDR کمی متفاوت در تلویزیون های خود بهره می برند، ال جی از نمای دالبی در OLED و Super UHD های خود استفاده می کند؛ در حالی که سامسونگ +HDR10 به تلویزیون های خود تزریق کرده است. هر دو سیستم نتیجه ی مشابهی ارائه می دهند، صحنه های زیرزمین های تاریک یا گالری نقاشی پر نور از حیث روشنایی، تضاد و پردازش تصویر متفاوت نشان داده می شوند. دالبی سیستم پیشرفته تری است اما +HDR10 بیشتر توسط سازنده ها به کار گرفته می شود.
نمای دالبی سیستم پیشرفته تری است که به جای رنگ 10-bit از رنگ 12-bit بهره می برد. فرمت HDR در دستگاه های رده بالای گران قیمت ارجح است. اما کسانی که زیاد هزینه می کنند باید بدانند که HDR برایشان مفید است یا خیر.
QLED یا OLED؟

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ
مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ

تلویزیون های امروزی از حیث فناوری استفاده شده در پنل به دو دسته تقسیم می شوند: OLED و QLED. در واقع این ها همان LCD و LED هستند که دارای نقاط کوانتومی می باشند. OLED ها پنل هایی هستند که می توانند نور خود را حذف کنند. این خاصیت موجب ساخت صفحه نمایش های باریک و کنترل نور هر پیکسل به صورت جداگانه می شود. این پنل ها به خاطر رنگ های شفاف ، عمق سیاهی و روشنایی کم معروف هستند. همه ی پنل های OLED توسط LG Display ساخته می شوند، حتی اگر OLED سونی بخرید باید از ال جی متشکر باشید.
از دیگر سو، QLED فناوری مختص سامسونگ است. پنل QLED از فیلتر نقطه های کوانتومی برای تنظیم رنگ و تضاد استفاده می کند. این پنل ها بسیار روشن تر از OLED ها هستند و صحنه های تاریک و روشن را تقریباً یکسان نشان می دهند. OLED ها برای ویدیوهایی بسیار باکیفیت در محیط تاریک مناسب هستند، در حالی که دستگاه های سامسونگ کمتر به رنگ ها وفادارند اما واضح و شفاف و پر نور هستند.
سامسونگ یا ال جی؟

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ
مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ

هر دو برند برای ساخت پنل های خود وقت و انرژِ زیادی صرف کرده اند. سامسونگ در نظر دارد برنامه های ال جی را توسعه دهد و پنل QD-OLED تولید کند. هر دو برند مزایای خاص خود را دارند و انتخاب تلویزیون صرفاً به خواسته های شما و مدل اتاق نشیمن شما بستگی دارد. اگر به تلویزیون های پرنور و شفاف علاقه مندید، سامسونگ برای شما ساخته شده است. اگر کیفیت تصویر برای شما مهم است ال جی را انتخاب کنید.

منبع techradar

نظرات بسته شده است.