موتور هواپیما رولز رویس به زودی ساخته می شود | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

موتور هواپیما رولز رویس به زودی ساخته می شود

بر اساس گفته های مدیرعامل AeroTec، لی هومان، کارگران بر روی بوئینگ 747-400 کار می کنند. لوگوهای ایرلاین استرالیایی از نمایشگرها حذف شده و تجهیزات Qantas حذف شده است و حالا همه چیز به رولز رویس تعلق دارد.
هومان گفت:«این هواپیما برای 19 سال در اختیار Qantas قرار داشت و به خوبی مورد استفاده قرار میگرفت.» تست های هوا فضا، مهندسی و طراحی هومان موتور هواپیما مورد تایید رولز رویس قرار گرفت تا هواپیما را تغییر دهد و حالا با کاربری جدید متولد می شود.

موتور هواپیما رولز رویس

اگر همه چیز بر اساس زمان بندی پیش برود، 747 در عرض دو سال به آزمایشگاه رولز رویس تبدیل می شود. خلبان های کمپانی بریتانیایی هواپیمای جدید را با ابزار و حسگرهای جدید تحویل می گیرند و در آزمایش موتور جت استفاده می کنند و عملکرد آن را با گذشته می سنجند. در همین حین مهندسین مستقر در ایستگاه، عملکرد موتور را بررسی می کنند.
رولز رویس 70 میلیون دلار برای نوسازی هواپیما هزینه کرده و 30000 قطعه ی جدید در آن کار گذاشته است. چند دلیل عمده برای هزینه کردن وجود داشت. به گفته ی گرث هدیکر، مدیر توسعه . آزمایش رولز رویس، هواپیمای آزمایشی حال حاضر آن یعنی 747-200 که در آریزونا استفاده می شود، بیش از 50 سال سن دارد و دیگر قطعاتش پیدا نمی شود. هواپیمای 747-400 می تواند در ارتفاع بیشتری پرواز کند و سرعت بیشتری نسبت به مدل قبلی خود دارد و می توان موتورهای رولز رویس را در شرایط مختلفی تست کرد.
ابزار جدیدی که به هواپیما اضافه شده به رولز رویس اجازه می دهد که شرایط الکتریکی و هیدرولیکی گسترده ای را شبیه سازی کند. به این وسیله کمپانی می تواند داده های بیشتری از عملکرد موتور هواپیما رولز رویس جمع آوری کند.
به گفته ی ریچارد اندرسون، پروفسور هوا فضا در دانشگاه امبری ریدل، ساخت آزمایشگاه پرنده برای تست موتور کار معمولی نیست. معمولاً موتورها بر روی زمین یا فشار هوای کم و سرعت 600 mph تست می شوند. سپس با استفاده از تکنیک های علمی فرآیند گواهینامه ی ایمنی انجام می شود تا از درستی نتیجه مطمئن شوند. با داشتن یک تستر پرنده گروه مهندسی رولز رویز می توانند فرآیند طراحی و آزمایش را خیلی سریع تر انجام دهند اما به همان نسبت هزینه ی بیشتری تحمیل می شود؛ مخصوصاً برای 747 که بسیار بزرگ و گران قیمت می باشد.
رولز رویس هواپیمای بزرگتر و چهار موتوره را برای تست های چند منظوره موتور هواپیما انتخاب کرده است. برای مثال این کمپانی، می تواند یکی از موتورها را با مدل آزمایشی تعویض کند و از آنجا که 747 با سه موتور هم جان سالم به در می برد، در مورد حرکات اشتباه و سقوط هواپیما، نگرانی وجود نخواهد داشت.
رولز رویس از AeroTec می خواهد تا کارهای غیر معمول انجام دهد: مسیر سوخت رسانی عوض شود، تجهیزات الکتریکی اضافه شود، سیستم هیدرولیکی شود و حسگرهایی کار گذاشته شوند. یک موتور کوچک نیز به عنوان موتور پنج می تواند در جلوی 747 نصب شود. هدیکر می گوید:این یک تست غیر علمی و بیهوده نیست.» به این ترتیب رولز رویس می تواند موتور جت خودش را بر روی هواپیما تست کند.
747 می تواند راه خودش را باز کند و به آسمان باز دست پیدا کند و خلبان ها می توانند سرعت های گوناگون را تست کنند. در ساختمان AeroTec در دریاچه ی Moses واشنگتن، قطعات این هواپیما از جمله صندلی ها ، اتصالات و خطوط سوختی از هم جدا می شوند و دوباره در اواسط سال بعد سر هم بندی می شوند.
تیم دریاچه Moses باز کردن قطعات هواپیمای کانتاس را شروع می کنند و مهندسین AeroTec در سیاتل طراحی نهایی لابراتوار را انجام می دهند. برای انجام طراحی متخصصین هوافضا که با طراحی اولیه ی بوئینگ 747-400 آشنا هستند نیز کمک می کنند.

بهترین دوربین گوشی میان رده کدام تلفن می باشد

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

بهترین دوربین گوشی های 64 مگاپیکسل

نظرات بسته شده است.