موزیک هیت چیست ؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

موزیک هیت چیست ؟

موزیک هیت چیست ؟

اگر همه می توانستند موزیک هیت بسازند، همه ی ما باید به اندازه ی استینگ ثروتمند می بودیم. حتماً فوت و فن هایی وجود دارد، این طور نیست؟ در قدم اول باید بدانیم آهنگ هیت چیست.
هر کسی که دوست دارد یک موزیک هیت داشته باشد، باید خوش شانس باشد اما شانس گاهی منجر به خراب کاری می شود تا یک آهنگ هیت. حکایت هایی مثل ملودی گیرا، ضرب های قوی و صدای خوب از قدیم الایام به صورت سینه به سینه منتقل شده اند. اما این ها چقدر اهمیت دارند؟
هیچ علم و آزمایشگاهی وجود ندارد که بتواند فرمولی ارائه دهد که ترکیب عنصر X با متغیرهای دیگر می تواند منجر به یک آهنگ هیت شود.
Motown به کارخانه ی هیت سازی معروف بود. همینطور Tin Pan Alley، Brill Building و چندین نام دیگر که به دلیل ساختن مجموعه ای از هیت ها اسم در کرده اند. نام های بزرگ به دلیل داشتن کارنامه های قوی می درخشند.
تعریف کردن آهنگ هیت مثل تعریف کردن هنر می باشد یا کلمات خوب و عالی می باشد. عالی به چه معناست و معنای اصطلاحاتی مثل چیزهایی که برای یک نفر زهر است برای دیگری داروست زا چطور باید برداشت کرد.
آیا آهنگ هیت، آهنگی است که شماره ی یک لیست بیلبورد باشد؟ یا در 10 آهنگ اول قرار بگیرد؟ یا اصلا در 40 آهنگ اول باشد کافی است؟ این تمایزها با اصطلاحاتی مثل هیت شماره یک، 10 هیت برتر و 40 هیت برتر مشخص می شود. 40 هیت برتر زیاد استفاده نمی شود، اما 100 هیت و 200 هیت برتر مرسوم هستند. بیلبورد تنها 200 آلبوم را در هر مرتبه پیگیری می کند. علاوه بر این میزان فروش نیز می تواند در هیت شدن نقش داشته باشد. البته میزان فروش در زمان عرضه اهمیت دارد.
خیلی از هنرمندان و کمپانی های آهنگسازی از فکر آن که فلان آهنگ می تواند در این زمان با فلان خواننده هیت شود، به مرز جنون می رسند. ممکن است آهنگی که در یک زمان هیت نشده در زمان دیگری هیت شود. چیزی که در قدیم هیت بوده الان نمی تواند هیت باشد.
متاسفانه، صنعت آهنگ سازی هیچگاه به روز نمی شود و به فکر تلاش مجدد نمی افتد. اگر یک آهنگ هیت شود برای همیشه هیت می ماند. چون یک آهنگ در چند دهه پیش هیت بوده حالا هم باید هیت باشد و اصلاً مهم نیست که آن آهنگ هیت شده تاریخ مصرفش تمام شده باشد.
یک موزیک هیت عالی، هیتی است که وابسته به زمان نباشد. تنظیم آهنگ، ساختار، ملودی، هارمونی و ریتم متعلق به دوره ی خاصی نیست. اگر آهنگ تنها به خاطر آهنگ بودنش قضاوت شود این امر ممکن است. الویس پریسلی سالهاست که از دنیا رفته و تنها دلیل علاقه مردم به آهنگ های او خاطرات قدیمی است.
متعاقباً صنعت آهنگ سازی دائما در حال بازسازی است و خوانندگان جدید در عرض یک هفته و یک ماه جای خوانندگان قدیمی را می گیرند.
برای دوام آوردن در این صنعت، باید به صورت مداوم آهنگ های هیت ارائه کرد. اما آهنگ های Bennie and the Jets الویس پریسلی و Billie Jean مایکل جکسون در آن زمان هیت نبودند. آهنگ های زیادی در 10 موزیک هیت برتر قرار می گیرند اما آهنگی بر اساس آرا مردمی هر ساله به عنوان هیت شماره 1 و یا یکی از 10 هیت برتر قرار می گیرد ارج و قرب زیادی دارد.

نرم افزار بازیابی فایل های پاک شده در ویندوز کامپیوتر و لپ تاپ

هدفون بی سیم اپل توسط یک مرد کره ای خورده شد

تفاوت ایرپاد با ایرپاد 2 چیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.