موفقیت در کار ، 5 نکته در مورد موفقیت شغلی | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

موفقیت در کار ، 5 نکته در مورد موفقیت شغلی

موفقیت در کار ، 5 نکته در مورد موفقیت شغلی

هیچ کس تصمیم نمی گیرد که در یک شغل شکست بخورد ، اما اگر نتوانید عادت های خوبی را از روز اول در کار خود ایجاد کنید، این شکست می تواند اتفاق بیفتد. چه این اولین شغل شما باشد یا پنجمین ، روش هایی وجود دارد که می توانید شغل خود را در مسیر خود ثابت نگه دارید و کارهایی انجام ندهید که رئیس و همکارانتان را اذیت کند. اگر می خواهید بدانید که چگونه به موفقیت در کار برسید ، پس باید:

1-برای موفقیت در کار فعال باشید

اینکه در اتاقک یا ایستگاه کاری خود بنشینید و هرگز پدیدار نشوید مگر این که برای رفتن به دستشویی باشد و یا اینکه بخواهید آنجا را ترک کنید. فرصت ها، شما را در آنجا پیدا نخواهند کرد،  باید با افرادی در بخش خود و در کل سازمان آشنا شوید. با جستجوی فرصت ها و ارتباطات برای پیشرفت مهارت های خود و کمک به شرکت خود ، بدون توجه به جایی که کار می کنید ، به جلو حرکت خواهید کرد.

اینفلوئنسر چیست ؟ و بازاریابی از طریق اینفلوئنسر چگونه است

هوش تجاری یا BI چیست ؟ و چه اهمیتی دارد

2- برای موفقیت در کار سازماندهی شوید

بسیاری از ابزارها و برنامه های فناوری برای کمک به شما در سازماندهی وجود دارند ، اما حتی یک برنامه ریزی روزمره می تواند در حفظ اولویت های شما و اطمینان از دست ندادن فرصت ها، موثر باشد. روشی سازمانی را انتخاب کنید که به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا با اولویت های تغییر رئیس خود سازگار باشد و شامل یک سیستم پیگیری باشد تا وظایف از بین نروند.

3- برای موفقیت در کار روی اهداف متمرکز شوید

الگوهای به درد نخور ، استفاده زیاد از شبکه های اجتماعی و صحبت پشت سر دیگر همکاران فقط برخی مواردی هستند که می توانند شما را در محل کار منحرف کنند و علاوه بر این موجب دادن نقطه ضعف به دیگر همکاران می شود. اگر فرهنگ محل کار شما معمولی و یا برنامه ریزی شده باشد ، این وظیفه بر عهده شما خواهد بود که مطمئن شوید که از آنجا کارهایی این چنینی خودداری کرده و از تحقق اهداف خود منحرف نشده اید. در صورت نیاز لیستی از اهداف رئیس تان برای شما و برخی از اهداف توسعه شغلی که برای خودتان دارید، داشته باشید.

یک نکته حرفه ای برای یادگیری چگونگی موفقیت در حرفه خود: در پایان هر روز، در نظر بگیرید که چه کاری برای رسیدن به هدفتان انجام داده‌اید. اگر هدف خود را از دست داده‌اید، باید به جای دیدن کلیپ های خنده‌دار و شوخی های مکرر ، به اهداف خود توجه بیشتری داشته باشید و توجه بیشتری به اهداف خود بکنید.

4- برای موفقیت در کار بازخورد بخواهید

بسیاری از کارفرمایان دوست ندارند بازخورد بدهند زیرا در مورد عملکرد یک کارمند مشکل پیدا می‌کنند. احتمالا آنها مطمئن نیستند که چه واکنشی نشان می دهید، گریه می کنید؟ فریاد می زنید؟ ترك کار می كنید؟ اگر رئیس شما مرتباً با شما ملاقات نمی کند (که باید باشد) زمانی را برای صحبت تنظیم کنید و توضیح دهید که می‌خواهید مطمئن شوید که انتظارات را برآورده می کنید. هنگامی که بازخورد ارائه می شود ، توجه کنید و بلافاصله سعی کنید آن را در عملکرد خود بگنجانید. اگر رئیس و همکارانتان به شما باز خورد کارتان را بگویند ، پیش از تبدیل شدن به ضرر شغلی ، شانس بهتری برای اصلاح مسائل مربوط به عملکرد خواهید داشت.

5- برای موفقیت در کار خودستایی کنید

از کسی انتظار نداشته باشید که گزارش عالی کار شما را روی یخچال اداره بچسباند مانند کار مادرتان زمانی که در مدرسه نمره عالی کسب می کردید. شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که دیگران درباره موفقیت‌های شما چیزی بدانند اگر آن‌ها را به اشتراک نگذارید ، یک شبکه داخلی شرکت یا حتی LinkedIn می‌تواند راهی برای به اشتراک گذاشتن اخبار شغلی و یا نقاط عطف باشد. مطمئن باشید و به هر کسی که به شما کمک کرده یا شما را تشویق کرده است ، واکنشی با صدای بلند نشان دهید ، طوری که دیگران، شما را به عنوان کسی که موفقیتش تایید شده، ببینند. اگر نمی دانید که چگونه دستاوردهای خود را نشان دهید ، از کسی که در محیط کار شما مورد احترام و موفق است ، الگوبرداری کنید و مطمئن باشید که دیگران از موفقیتهای او آگاه هستند.

برای اینکه در حرفه خود موفق شوید ، برنامه ریزی کنید ، اهداف روشنی داشته باشید و تمایل به یادگیری مداوم روش های جدید داشته باشید تا خود را تبدیل به فردی لازم برای رئیس و همکارانتان کنید. زمانی که یک نقشه راه روشن از آنچه باید انجام دهید و انجام ندهید، داشته باشید، به احتمال زیاد موفق خواهید بود، مهم نیست کجا کار کنید و چه کاری انجام دهید.

منبع livecareer

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.