مچ بند های ورزشی Fitbit توسط گوگل خریداری شد | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

مچ بند های ورزشی Fitbit توسط گوگل خریداری شد

بعد از انتشار شایعات، گوگل خرید شرکت تولید کننده ی مچ بند های ورزشی Fitbit را به قیمت 2.1 میلیارد دلار تایید کرد. حتی با کمک Fitbit، گوگل برای رقابت با اپل واچ باید تلاش زیادی کند. اما گوگل برای رسیدن به رویای دست یافتنی اش یعنی ارائه سرویس در همه جا نیاز دارد که بر روی مچ دست قرار بگیرد. کوه داده که Fitbit از 28 میلیون کاربر به دست آورده هیچ آسیبی نمی بیند.
ریک استرلا یکی از مقامات ارشد گوگل در مورد خریداری این کمپانی گفت:«با همکاری نزدیک با متخصصین Fitbit، هوش مصنوعی، نرم افزار و سخت افزار بهبود می یابد. در پوشیدنی ها نوآوری اتفاق می افتد و محصولاتی ساخته می شود که همه در سراسر دنیا بتوانند از آن استفاده کنند.»

مچ بند ورزشی Fitbit

ساعت هوشمند گوگل فعلا به سیستم عامل Wear OS محدود شده است. این سیستم عامل در برندهای دیگر مثل Fossil هم استفاده می شود . گوگل فناوری ساعت هوشمند را به قیمت 40 میلیون دلار از Fossil خریداری کرده است. به نظر می رسد گوگل همین روال را ادامه می دهد: در سال 2018، 1.1 میلیارد دلار هزینه کرد و تیم تلفن همراه HTC را خرید تا به تیم سازنده ی پیکسل کمک کنند. خریدن یک کمپانی جا افتاده کار را برای گوگل راحت می کند و دیگر نیازی نیست که یک بخش جدید ایجاد کند و آن را توسعه دهد.»
از نظر استرلا، تولید رقیب برای اپل واچ گام بزرگی است. ایده ی اصلی این است که محصولات گوگل همیشه در دسترس باشند؛ برای مثال اگر کسی به جست و جوی اینترنتی سریع نیاز داشته باشد، محصولات گوگل را در اختیار داشته باشد. در حالت عادی این فناوری در پس زمینه محو می شود. بنابراین دستگاه ها مرکز سیستم نیستند، بلکه خود کاربر در مرکزیت قرار دارد. گوگل می خواهد در آینده بتواند همیشه با سرویس هایش در اختیار همه باشد و از این طریق یک کامپیوتر همیشه به مچ دست کاربر چسبیده است.
به هر حال نمی توان نظر قطعی در مورد آینده داد. گوگل هم در نرم افزار و هم در سخت افزار برای پوشیدنی هایش با چالش های بسیاری مواجه است. گوگل قبل از این که تیم کوک در سال 2014 از اپل واچ رونمایی کند، ساعت های اندرویدی را معرفی کرده بود، اما از آن زمان به بعد گوگل عقب افتاد. یکی از دلایل این پسرفت، کامل نبودن سیستم عامل Wear در مقایسه با سیستم عامل ساعت های اپل بود. برخلاف اپل که از تراشه های خودش استفاده می کرد، گوگل همچنان به کوالکام وابسته است. اپل 38 درصد از سهم بازار دستگاه های پوشیدنی را از آن خود کرده است.

بهترین دوربین گوشی میان رده کدام تلفن می باشد

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

بهترین دوربین گوشی های 64 مگاپیکسل

به غیر از دستگاه، داده های جمع آوری شده توسط Fitbit می تواند به گوگل برای رقابت در بازار سلامتی و ورزش کمک کند. DeepMind، یک کمپانی هوش مصنوعی که توسط شرکت مادر گوگل یعنی آلفابت خریداری شده، بر روی پروژه های مراقبت از سلامتی سرمایه گذاری کرده است. در این پروژه ها از هوش مصنوعی برای تشخیص مشکلات کلیه و جلوگیری از نابینایی افراد مبتلا به دیابت استفاده شده است. آلفابت کمپانی Verily را نیز از آن خود کرده است. این کمپانی بر روی علوم زیستی مطالعه می کند و اختلالاتی مثل PTSD را بررسی می کند.
در یک مصاحبه ی مطبوعاتی، Fitbit گفت:«همچنان داده های کاربران را کنترل می کنیم و همچنان در این مورد شفاف سازی می کنیم. کمپانی هرگز داده های شخصی افراد را نمی فروشد و داده های مربوط به سلامتی Fitbit برای تبلیغات گوگل استفاده نمی شود. استفاده از اطلاعات Fitbit برای پروژه های سلامتی گوگل هیچ محدودیتی ندارد. سخنگوی این کمپانی در یک ایمیل اعلام کرد:«امنیت و حریم شخصی برای ما بسیار اهمیت دارد. مچ بند های ورزشی Fitbit کاملاً از قوانین و مقررات گوگل پیروی خواهد کرد.»
خریداری Fitbit توسط گوگل، می تواند نظر قانونگذاران آمریکا و اروپا را جلب کند و قلمرو کمپانی را دز تحقیقات و استفاده از داده ها در تبلیغات را موشکافی کند. گوگل باید از قوه مقننه مجوز خریداری کمپانی دستگاه های پوشیدنی را دریافت کند. گوگل 250 میلیون دلار برای خرید این کمپانی پرداخت می کند.
اگر این معامله صورت بگیرد، مچ بند های ورزشی Fitbit چیزی بیشتر از یک پوشیدنی به گوگل می دهد. به این ترتیب، چه خوب و چه بد، خدمات همیشه در دسترس شما هستند.

منبع wired

نظرات بسته شده است.