مکان های اسرار آمیز جهان که هیچ وقت نمی‌توانید به آنها سر بزنید | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

مکان های اسرار آمیز جهان که هیچ وقت نمی‌توانید به آنها سر بزنید

مکان های اسرار آمیز جهان

مکان های اسرار آمیز جهان : تنها چند مکان محدود بر روی کره‌ی زمین وجود دارند که هنوز دست انسان به آنها نرسیده است و هیچ جایی نیست که تاکنون انسان در آن سکونت نکرده باشد. اما جاهایی وجود دارند که به دلایلی برای بسیار از افراد غیرقابل دسترس هستند.
چه این دلایل محافظت از طبیعت بومی، جلوگیری از خطر و یا پنهان کردن اطلاعاتی باشد که حکومت‌ها نمی‌خواهند شما بدانید، این مکان‌ها را تنها از دور می‌توانید نگاه کنید. در زیر نگاهی به این مکان‌ها انداخته‌ایم.
1- جزیره‌ی مارها؛ برزیل

مکان-های-اسرار-آمیز-جهان-1
مکان های اسرار آمیز جهان

محققان به خوبی از جزیره‌ی مارها خبر دارند؛ اما هیچ فرد عادی‌ای اجازه ندارد از این جزیره‌ی کوچک که در 93 مایلی شهر سائوپائولوی برزیل قرار دارد دیدن نماید. این مکان که به طور رسمی Ilha da Queimada Granda نامیده می‌شود خانه‌ی بومی تقریبا 2 الی 4 هزار مار است. نه تنها مارهای سمی معمولی بلکه مارهای بسیار خطرناک Golden Lancheheads نیز در این جزیره ساکن‌اند. این گونه مار برای سم فوق العاده خطرناک و قوی خود شناخته می‌شود که باعث تجزیه‌ی سریع بافت پوست در اطراف جای گازگرفتگی می‌گردد.
2- غارهای Lascaux؛ فرانسه

مکان-های-اسرار-آمیز-جهان-2
مکان های اسرار آمیز جهان

غارهای Lascaux که در جنوب غربی فرانسه قرار دارند شواهدی خیره کننده از نقاشی‌های غاری پیشاتاریخی هستند. این غارها مجموعه‌ای از نقاشی‌های پیشاتاریخی و حکاکی‌های تأمل برانگیز را در خود جای داده‌اند که احتمال می‌رود بیست هزار سال قدمت داشته باشند. این نقاشی‌های در کنار سایر چیزها شامل طرح‌هایی از گاومیش‌ها، بزهای کوهی، گوزن‌ها و گله‌های حیوانات اهلی می‌شود و تمامی دیواره‌ی این غارها را پوشانده‌اند. شگفت انگیزترین مورد این طرح‌ها در قسمتی از این غارها کشف شده که سرسرای گاوها نامیده می‌شود و برای چهار نقاشی دیواری خود مشهور است. یکی از این طرح‌ها 17 پا طول دارد.
متاسفانه حضور مردم در این مکان باعث تخریب این آثار غیرقابل جایگزین شده است و علاوه بر این توسط قارچ‌ها و کپک‌های سیاه پوشیده شده‌اند. بنابراین، از سال 1960 بدین سو ورود افراد به این غارها ممنوع شده است. اما در کنار این غارها موزه‌ای شبیه سازی شده از آنها افتتاح شده تا کسانی که می‌خواهند حداقل بتوانند نگاهی شبیه سازی شده به این آثار بسیار مهم بیاندازند.
3- منطقه‌ی 51؛ امریکا

مکان-های-اسرار-آمیز-جهان-3
مکان های اسرار آمیز جهان

ممکن است هیچ مکان دیگری بر روی زمین به اندازه‌ی منطقه‌ی Area 51 در صحرای نوادای امریکا، تئوری توطئه تولید نکرده باشد. این مکان یک پایگاه نظامی مخفی و به شدت محافظت شده است و هیچ فرد عادی‌ای واقعا نمی‌داند که در آنجا چه رخ می‌دهد.
مشهورترین افسانه‌ی محلی این است که Area 51 برای انجام آزمایشات بر روی موجودات فرازمینی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما البته هیچ سندی برای اثبات آن وجود ندارد. تمامی حکومت‌های جهان بر روی این توافق دارند که تاکنون هیچ سندی برای اثبات حضور موجودات فرازمینی بر روی زمین وجود نداشته است. به هر حال چه در Area 51 در حال رخ دادن باشد ما خبری از آن نداریم. این منطقه به شدت توسط مین‌های زمینی و سایر تکنولوژی‌های پیشرفته‌ی امنیتی محافظت می‌شود.
4- جزیره‌ی North Sentinel؛ هندوستان

مکان-های-اسرار-آمیز-جهان-4
مکان های اسرار آمیز جهان

اهالی بومی جزیره‌ی North Sentinel در بندر بنگال به مدت 60 هزار سال از انزوای خود به شدت محافظت نموده است. مردمان Sentinel از ارتباط با خارجی‌ها به شدت پرهیز می‌کنند و به سرعت کسی که به آنان نزدیک شود را می‌کشند. گارد ساحلی هند از سونامی 2004 بدین سو گاهی پیام‌های کاغذی هوایی به این جزیره می‌فرستد تا جمعیت آن را سنجیده (که در سالیان اخیر کاهش یافته) و یا مشخص کند که آیا ساکنین نیازی به کمک دارند یا خیر. دولت هند هر گونه ارتباط گیری با مردمان این جزیره را ممنوع اعلام کرده است.
5- منطقه‌ی Poveglia؛ ایتالیا

مکان-های-اسرار-آمیز-جهان-5
مکان های اسرار آمیز جهان

این جزیره‌ی ایتالیایی کوچک رها شده است؛ اما دارای تاریخی شومی است که باعث شده حکومت ایتالیا ورود به آنجا را ممنوع نماید. این جزیره که مابین ونیز و لیدو در شمال ایتالیا واقع گشته در قرن چهاردهم به عنوان منطقه‌ی قرنطینه برای افراد مطرودی که مبتلا به طاعون خیارکی (Bubonic Plague) بودند مورد استفاده قرار می‌گرفت. بعدها در قرن نوزدهم از جزیره‌ی Poveglia به عنوان آسایشگاهی برای افراد دارای بیماری‌های روانی استفاده می‌شد. بنا به برخی شایعات یک دکتر شرور در این آسایشگاه آزمایشات وحشتناکی بر روی بیماران انجام می داده است.
امروزه این جزیره متروکه می‌باشد؛ اما بنا به شایعات توسط ارواح بیمارانی که تحت شکنجه قرار گرفته‌اند تسخیر شده است! این منطقه به عنوان روح زده ترین مکان در ایتالیا شناخته می‌شود و ورود به آن هم برای گردشگران و هم اهالی محلی ممنوع است؛ اما اگر جرأتش را دارید می‌توانید با پرکردن یک رضایت نامه‌ی رسمی وارد این منطقه شوید.
6- آرشیو سری واتیکان؛ شهر واتیکان

مکان-های-اسرار-آمیز-جهان-6
مکان های اسرار آمیز جهان

در سال‌های دور دین و حکومت ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر داشتند و در برخی مکان‌ها هنوز هم اینگونه است. یکی از این مکان‌ها واتیکان می‌باشد. آرشیو مخفی واتیکان که در شهر واتیکان قرار دارد از رازهای کاتولیسیسم باستان محافظت می‌نماید. دسترسی به منابع موجود در این آرشیو از حقایق سری گرفته تا بیان نامه‌های مالی و حکومتی برای اکثر افراد ممنوع است. تنها محققانی که به شدت مورد بررسی قرار گرفته و تأیید شده باشند می‌توانند از این منابع استفاده کنند.
7- مقبره‌ی Qin Shi Huang؛ چین

مکان-های-اسرار-آمیز-جهان-7
مکان های اسرار آمیز جهان

نخستین امپراتور چین Qin Shi Huang بود. مجموعه‌ی آرامگاه وی یکی از دقیق‌ترین و گسترده‌ترین سایت‌های تاریخی می‌باشد که تاکنون کشف شده است. اگر تاکنون چیزی از جنگجویان Terracotta چینی به گوشتان خورده باشد آنها در این مقبره قرار دارند. اما در حالی که این سایت تاریخی یکی از مشهورترین اهداف گردشگری چین می‌باشد خود مقبره مهر و موم شده و غیرقابل دسترسی و دیدن است. بازدیدکنندگان می‌توانند از دو هزار جنگجوی Terracotta دیدن نمایند؛ اما تقریبا 6000 مجسمه‌ی دیگر در غارهای زیرزمینی این مجموعه وجود دارد که قابل دیدن نیستند. بنا به برخی شایعات تله‌هایی مرگبار در این غارها وجود دارد که تا از ورود مزاحمان به سایت تدفین جلوگیری نماید. اما چیزی که قطع به یقین می‌دانیم این است که در این غارها چنان غلظت بالایی از جیوه وجود دارد که بدون داشتن وسایل مناسب قادر به کشتن هرانسانی است که وارد آنها شود. بنابراین گنج هزاره‌ی امپراتور Qin Shi Huang همراه با بدن وی کاملا در امان می‌باشد.

نظرات بسته شده است.