نتورک مارکتینگ یا بازاریابی شبکه ای چیست ؟ و چند روش دارد | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

نتورک مارکتینگ یا بازاریابی شبکه ای چیست ؟ و چند روش دارد

نتورک مارکتینگ چیست ؟ بازاریابی شبکه ای یک مدل کسب و کار است که از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد و فروش توسط نمایندگان مستقل انجام می پذیرد و معمولاً کارها از خانه انجام می شود. نتورکمارکتینگ مستلزم ساختن شبکه ای از شرکای تجاری یا فروشندگان و دستیارانی است که فروش را مدیریت کنند و معاملات را به سرانجام برسانند.

نتورک مارکتینگ چیست ؟

برای نتورک مارکتینگ ، چند روش مشهور وجود دارد اما روش هرمی زیاد خوشنام نیست. در روش هرمی به جای تمرکز بر مصرف کننده بر شبکه ی فروشندگان تمرکز می شود که باید برای شروع کار وجهی را به بالادستی خود پرداخت کنند.
بازاریابی شبکه ای مستلزم استفاده از افراد با انرژی و ماهر در امر فروش است که بتوانند با سرمایه ی کم، سود معقولی به دست بیاورند. نتورک مارکتینگ می تواند یک برنامه ی تک بعدی برای فروش محصولات باشد و همچنین می تواند یک برنامه ی چند بعدی مثل فروش محصول در کنار فروشندگان هرمی باشد. قبل از پیوستن به کسب و کارها دقت کنید که از نوع هرمی نباشند و به خوبی درباره ی کمپانی مد نظر تحقیق کنید.
نتورک مارکتینگ با اسامی دیگر از جمله بازاریابی چند سطحی، بازاریابی شبکه ای، بازاریابی اقماری، بازاریابی مستقیم، بازاریابی از طریق معرف و یا بازاریابی در منزل هم می شناسند.

نتورک مارکتینگ چیست
نتورک مارکتینگ چیست

کمپانی هایی که از مدل های نتورک مارکتینگ استفاده می کنند، معمولاً حلقه هایی از فروشندگان تشکیل می دهند که به این ترتیب هر فروشنده ای تشویق می شود شبکه ی خودش را بسازد. سازنده ی شبکه ی جدید از فروش فروشندگان پایین دست، کمیسیون دریافت می کنند. هر حلقه می تواند حلقه ی دیگری بسازد و بدین ترتیب کمیسیون اشخاص بالادست بیشتر می شود.

پر درآمد ترین شغل های دنیا

عامل موفقیت در زندگی ، 10 دلیل اینکه برخی موفق هستند و برخی نه

بنابراین درآمد فروشندگان به تکرار حلقه های انسانی و فروش کالا مربوط می شود. افراد قدیمی تر و سردسته، درآمد بیشتری خواهند داشت. البته نتورک مارکتینگ هایی که حلقه های فروشندگان زیادی دارند، به این علت که سود کلانی نصیب افراد اول می شود به مدل هرمی معروف هستند و بسیار مطرود و غیراخلاقی تلقی می شوند. افراد انتهای هرم سود کمی به دست می آورند اما پول بیشتری برای شروع به کار پرداخت می کنند.
علت شهرت نتورک مارکتینگ، این است که هر فردی با سرمایه ی اندک می تواند کسب و کار پرسودی راه اندازی کند. به گفته ی بنگاه های تجاری دولتی، نتورک های تک حلقه ای خوشنام تر و پذیرفتنی تر از چندحلقه ای ها هستند. از کسب و کارهای خوشنام تک حلقه ای، می توان به Avon Products، Mary Kay، Excel Communications اشاره کرد.

نظرات بسته شده است.