نشت رادیو اکتیو در روسیه توسط آژانس هسته ای این کشور تایید شد | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

نشت رادیو اکتیو در روسیه توسط آژانس هسته ای این کشور تایید شد

نشت رادیو اکتیو در روسیه توسط آژانس هسته ای این کشور تایید شد

نشت رادیو اکتیو در روسیه : آژانس هسته ای روسیه تایید کرد که روز جمعه ابری از رادیو اکتیو آسمان آرخانگلسک روسیه را فرا گرفته است. این ابر بر اثر انفجار ابزار و ادوات هسته ای صورت گرفته است. به گزارش گاردین، این انفجار مربوط به آزمایش منبع سوخت ایزوتوپ موتور یک موشک بوده است.

بررسی تخصصی سامسونگ Tab S5 از شایعات تا واقعیات

تشخیص اصل بودن عینک ریبن

نحوه تشخیص کتونی آدیداس اصل از تقلبی

آژانس هسته ای روسیه تایید کرد که این اتفاق سبب شد ابر رادیواکتیو میزان رادیو اکتیو موجود در شهر سورودوینسک 20 برابر شود. این حادثه 5 کشته و 3 زخمی داشت. بیانیه ی آژانس هسته ای نشان می دهد چندین تن از کارکنان وزارت دفاع نیز در معرض حادثه قرار داشتند و دو تن از آن ها کشته و 6 تن زخمی شدند.آژانس هسته ای در مورد درمان مجروحین اطلاعاتی منتشر نکرده است.
بر اساس گزارش نیویورک تایمز و دو پرسنل نظامی، گویا سایر مجروحین هم جان خود را از دست داده اند.
آژانس هسته ای در بیانیه ی خود گفته است:«خاطره ی شیرینی از هم خدمتی هایمان برایمان باقی مانده و آن ها تا ابد در قلب ما زنده هستند.»
آژانس هسته ای روسیه زیاد در مورد سوخت مایعی که برای این موشک استفاده کرده، توضیحی ارائه نکرده. روزنامه ی تایمز نوشت:«این انفجار طی آزمایش یک سلاح هسته ای که آقای پوتین سال گذشته آن را معرفی کرده بود، رخ داده است.» این سلاح هسته ای با نام های بوروستنیک و پترل شناخته شده است؛ مشخص نیست که روسیه واقعا قصد استفاده ی نظامی از این سلاح را دارد و یا تنها در مرحله ی طراحی و تست خواهند ماند. بر اساس گزارش یک روزنامه ی محلی به نام Tass، این آزمایش بر روی دریا انجام شده و بر اثر انفجار پرسنل به دریا پرتاب شده اند. در سایت خبری Baza اما عکس هایی از آمبولانس در خیابان های مسکو با راننده هایی مجهز به لباس ضد رادیو اکتیو منتشر شده است.
همچنین نیروی دریایی در Dvina Bay قسمتی از دریای سفید، درخواست نقل و انتقالاتی کرده بود. آن منطقه در نزدیکی محل انفجار قرار دارد و مواد رادیو اکتیو معمولاً از آنجا حمل می شود و زباله های هسته ای در آنجا تفکیک می شوند. به گفته ی بلومبرگ، Dvina Bay به عنوان نیروگاه زیردریایی هسته ای روسیه شناخته می شود و تا کنون ملوانان و کادر نیروی دریایی آسیب های زیادی را به خاطر رادیواکتیو موجود در آن منطقه متحمل شده اند.
Baza نوشت:« به گفته ی منابع موثق از وزارت دفاع روسیه، تمام لباس های افراد مجروح و همچنین دکترهایی که به آن ها رسیدگی کرده اند، سوزانده شده است.»

منبع gizmodo

نظرات بسته شده است.