نقد و بررسی تخصصی هدفون بیسیم بوز QuietComfort | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

نقد و بررسی تخصصی هدفون بیسیم بوز QuietComfort

شاید شخص آقای دکتر عمر بوز هم فکرش را نمی کرد که فناوری ANC که او در دهه 1970 میلادی مهندسی نمود و به عنوان یک فناوری جادویی شناخته شد روزی به عنوان یکی از بهترین فناوری های امروزی برای هدفون های بیسیم شناخته شود. جدیدترین هدفون شرکت Bose یعنی هدفون بوز QuietComfort بوده که مقاوم، زیبا اما کمی بزرگ است به گمان بسیاری دیر به بازار عرضه گردیده است.

رقبای شرکت Bose مانند Sony، Jabra، Sennheiser،1More و بسیاری دیگر از سال 2018 بازار هدفون های آنتی نویز کنسلینگ را تحت کنترل خود در آورده اند و به طوری Bose در این بازار پرفروش از آن ها عقب افتاده است. البته این عرضه دیر هنگام دلیل خاص خودش را داشته است. شرکت Bose آنقدر صبر کرد تا بتواند به معنای واقعی کلمه هدفون های ANC بی نقصش را پس از سکوتی بلند مدت به بازار عرضه کند. این شرکت توانست در این مدت زمان طولانی خودش را متقاعد کند که بهترین هدفون های ANC را طراحی کرده است.

بی تردید Bose تلاشش را به خوبی انجام داده و هدفون 280 دلاری جدیدش ویژگی های فوق العاده بسیاری دارد. هدفون QuiteComfort Earbuds با اینکه می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای تهیه کردن باشد، برای تمام اقشار طراحی نشده است. برای اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

آنباکسینگ هندزفری بوز QuietComfort

جعبه و هدفون جدید بوز QuietComfort با همان ویژگی همیشگی یعنی “سادگی” به بازر عرضه شده اند. هدفون های بوز QuietComfort در داخل کیس شارژ بوده و در کنار آن یک کابل شارژ USB-C و دو جفت بالشتک در سایزهای بزرگ و کوچک قرار گرفته اند.

آنباکسینگ هندزفری بوز QuietComfort
آنباکسینگ هندزفری بوز QuietComfort

طراحی و میزان باتری ایربادز بوز مدل QuietComfort

کیس شارژ ایربادز بوز مدل QuietComfort کمی بزرگ و دایره شکل بوده و به راحتی در داخل جیب قرار نمی گیرد. انتظار می رود که این بزرگی کیس شارژ به معنای شارژ بیشتر باشد اما اینطور نیست و تنها 12 ساعت شارژ برای کاربر فراهم می کند که میزان بسیار کمتری نسبت به کیس شارژ 18 ساعته AirPods Pro می باشد. میزان شارژ باقی مانده کیس شارژ این هدفون ها توسط 5 عدد LED در جلوی آن نشان داده شده و باید به این مساله نیز اشاره کنیم که این کیس شارژ دارای پشتیبانی از فناوری شارژ بیسیم QI می باشد.

هدفون های جدید بوز QuietComfort مانند کیس شارژشان اندازه ای بزرگ داشته و شرکت تولید کننده میزان شارژ آنها را 6 ساعت اعلام کرده که البته در تست انجام شده همراه با ANC فعال و میزان صدای بلند برای بیش از 7 ساعت قابل استفاده بوده که میزان قابل قبولی برای آنها می باشد.

کیفیت ساخت هدفون ها و کیس شارژ بسیار خوب است اما شاید همچنان بزرگی آنها گاهی مشکل ساز شود. برای باز کردن این کیس شارژ بزرگ هم شاید به مشکل بر بخورید زیرا دکمه مستطیل شکل آن بسیار کوچک بوده و برای باز کردن آن باید از ناخن خود استفاده کنید.

کیفیت و دامنه اتصال بوز کوایت کامفورت

زمانی که درب کیس را باز نمایید میتوانید دکمه اتصال بلوتوث هدفون ها را که در بین آنها قرار گرفته مشاهده کنید. اگر پیش از باز کردن هدفون ها را به هیچ دستگاه دیگری متصل نکرده باشید هدفون ها در زمان خارج شدن به صورت خودکار بلوتوثشان فعال می شود. برای اتصال به دستگاه جدید باید هدفون ها را در داخل کیس شارژ بوز کوایت کامفورت قرار داده و دکمه اتصال بلوتوث را فشار دهید. هدفون های جدید Bose که با عنوان QC نیز شناخته می شوند به طور معمول پس از خارج شدن به دستگاهی که به طور معمول برای پخش موسیقی از آن استفاده می کنید متصل می شوند.

کیفیت و دامنه اتصال بوز کوایت کامفورت
کیفیت و دامنه اتصال بوز کوایت کامفورت

شاید حالا زمان مناسبی برای اشاره به این مساله باشد که بدانید هدفون های جدید QuiteComfort Earbuds فاقد پشتیبانی از فناوری Multi-Point می باشند که یعنی نمی توانید آنها را همزمان به چند دستگاه متصل کنید. هدفون ها هفت دستگاه را در حافظه خود نگه می دارند تا دیگر نیازی به Pair کردن آنها نداشته باشید اما برای پخش موسیقی از دستگاهی دیگر باید ابتدا آنها را Unpair کنید.

کیفیت و دامنه اتصال هدفون های جدید Bose بسیار بالا بوده و از نکات مثبت آنها به حساب می آید. می توانید تا بیش از 60 فوت از گوشی یا دیگر مرکز پخش موسیقی فاصله بگیرید و همچنان از گوش دادن به موسیقی لذت ببرید. کیفیت پخش موسیقی نیز هرگز کاسته نخواهد شد.

راحتی و قرارگیری در گوش هدفون Bose Quite Comfort

با اینکه راحتی و قرار گیری در گوش هدفون های Bose Quite Comfort به گوش شخص ارتباط دارد، شاید در ابتدا با بزرگی آنها به مشکل بخورید و طی زمان به آنها عادت کنید. اگر گوش هایی بزرگ دارید این هدفون ها می توانند گزینه مناسبی برای شما باشند. بزرگی تنها به بیرون هدفون ها بسنده نکرده و بالشتک های داخل گوشی آنها نیز از حد عادی بزرگتر هستند.

راحتی و قرارگیری در گوش هدفون Bose Quite Comfort
راحتی و قرارگیری در گوش هدفون Bose Quite Comfort

بزرگی بالشتک هدفون بی سیم بوز QuietComfort نیز دلیل خودش را دارد زیرا با ویژگی Secure Fin طراحی شده تا بالشتک به راحتی از هدفون جدا نشود و اگر عضو کسانی هستید که زیاد بالشتک هدفونتان گم می شود، این ویژگی مشکلتان را به طور کلی برطرف می کند. بزرگی بالشتک های داخل گوشی هرگز موجب خستگی و یا درد لاله گوش شما نخواهند شد که نکته ای مثبت و حائز اهمیت بوده و ویژگی نیست که بتوانید در هر هدفونی پیدا نمایید.

در مجموع این هدفون ها با زمان مناسبی که می توانید از آنها استفاده نمایید موفق به کسب امتیاز 8 از 10 از وب سایت Digitaltrends شده اند که امتیازی فابل قبول است. اما اگر گوش هایی کوچک دارید شاید بهتر باشد به دنبال تهیه هدفون هایی مناسب اندازه گوش خود باشید زیرا هدفون QC می تواند از گوشتان خارج شود.

اپلیکیشن مخصوص و حسگرهای روی هدفون

شما برای کنترل پخش موسیقی نیازی به دانلود اپلیکیش مخصوص ندارید و توسط اپلیکیش موسیقی گوشی خودتان هم می توانید هم میزان ANC را کنترل کرده، به موسیقی گوش داده و تماس های دریافتی را با حسگر روی هدفون پاسخ دهید. شاید تنها برای آگاهی از میزان شارژ باقی مانده، تغییر عملکرد حسگرهای لمسی روی هدفون و یا تغییر نام هدفون ها به اپلیکیش Bose Connect نیاز پیدا نمایید.

کیفیت ANC یا نویز کنسلینگ

ممکن است اغراق آمیز به نظر برسد اما هدفون بلوتوث بوز QuietComfort شرکت Bose دارای بهترین و کاملترین ویژگی ANC بین تمامی هدفون های بیسیم است. در تست های انجام شده این هدفون ها به خوبی موفق شده اند تا تمامی صداهای اضافه را حذف کرده و صدا را با کیفیتی بالا به گوش برسانند. شما هرگز نمی توانید ویژگی ANC که در هدفون های Airpods Pro قرار داده شده را با نویزکنسلینگ QC مقایسه کنید زیرا محصولات Bose در این زمینه هیچ رقیبی ندارند.

کیفیت صدا

دقت و کیفیت صدایی که هدفون های QC تولید می کنند بی تردید فوق العاده است و صدایی که آنها تولید می کنند را هرگز نمی توانید با دیگر هدفون های بیسیم مقایسه نمایید. هدفون های QC صداهای پایین را با دقت، صداهای بالا را با قدرت و Bass را به طوری مثال زدنی به گوش می رسانند و در صداهای بالا کوبش صدایشان شما را در نخستین بار استفاده میخکوب می کند. در یک جمله باید بگوییم که این هدفون ها تمام ویژگی های مثبت را در تولید صدا در خود جای داده اند.

کیفیت صدا هدفون بوز
کیفیت صدا هدفون بوز

آیا هدفون بهتری در تولید صدا از هدفون های QC وجود دارد؟

پاسخ به این سوال همیشه مشکل است زیرا در بازار شرکت های نامدار بسیاری مشغول فعالیت هستند و نمی توانید به طور قطع چیزی را عنوان کنید اما در میان هدفون های تست شده شاید تنها هدفون های بیسیم Sennheiser Momentum True Wireless 2 باشند که کیفیتشان شبیه به QC باشد اما اگر در میان این دو گزینه می خواهید هدفون بهتر را انتخاب نمایید پیشنهاد ما به شما Bose QuiteComfort Earbuds است.

منبع digitaltrends

نظرات بسته شده است.