نقد و بررسی تخصصی هدفون Sony WF-1000X | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

نقد و بررسی تخصصی هدفون Sony WF-1000X

بررسی تخصصی هدفون Sony WF-1000X : نقاط قوت : وزن کم، راحتی استفاده، کیفیت بهتر از ایرپادز اپل، حذف صداهای زائد، تنوع سری ها، کیس شارژر. نقاط ضعف: عمر باتری معمولی، ضد آب نبودن، مناسب نبودن بال های بادز برای همه ی گوش ها.

هدفون سونی WF-1000X

پاسخ سونی به ایرپادز به اپل، هدفون سونی WF-1000X بود که نقدهای متفاوتی برای آن نوشته شده است. برخی از افراد خیلی آن را دوست دارند، در حالی که دیگران فکر می کنند این بادز آنقدرها هم شسته رفته نیست و قابلیت های ایرپادز مثل حذف فعال صدا های زائد را ندارد. در واقع نویزهای خارجی با یک حرکت تقابلی الکترونیکی حذف می شوند؛ صداهایی مثل صدای موتور هواپیما و ترافیک.

"بررسی

هدفون Sony WF 1000X

در واقع، هدفون Sony WF-1000X اولین محصولی بود که به قابلیت حذف صداهای زائد مجهز شد و سونی با این هدفون برای همه ی هدفون های بی سیم شمشیر کشید. 1000X بی سیم از سری هدفون های سونی است که به حذف صداهای زائد مجهز هستند اما اکثر هم خانواده هایش از نوع گردنی می باشند. قیمت WF-1000X 200 دلار می باشد.
این مدل هدفون ها زندگی خود را مدیون طراحی و مناسب بودن برای گوش افراد مختلف می باشند. در اغلب موارد آن ها به خوبی در گوش جای می گیرند. هر چند آن ها به اندازه ی ایرپادز کوچک و سبک نیستند اما به نوبه ی خود با 9 گرم وزن سبک محسوب می شوند.
متاسفانه این بادز در زمره ی هدفون های ضد آب قرار نمی گیرد و این به آن معنی است که استفاده از آن در باشگاه و هنگام تعریق زیاد توصیه نمی شود. این مدل هدفون ها به عنوان هدفون های ورزشی باید دو کاره باشند اما سامسونگ این مدل را فقط برای استفاده ی روزمره تولید کرده است. هرچند کاربران زیادی گزارش داده اند که از این هدفون بر روی تردمیل استفاده کرده اند و هیچ مشکلی به وجود نیامده است.

نقد و بررسی هدفون سونی WF-1000X
نقد و بررسی هدفون سونی WF-1000X

نکته ی مایوس کننده ی دیگر این است که این بادز به خوبی در گوش همه جا نمی افتد. این هدفون، سری های متنوعی دارد که می توان با توجه به سایز گوش انتخابشان کرد. بال هایی که بر روی گوشی تعبیه شده برای جا افتادن در گوش طراحی شده اند اما در واقعیت کمکی به قرار گرفتن بادز در گوش نمی کنند. این یال ها در دو سایز عرضه می شوند، بال بزرگتر در اکثر موارد اصلا به گوش گیر نمی کند.
بادز سونی نسبت به سایر بادزها کمی بیرون تر از گوش قرار می گیرد. برای مثال Samsung Gear IconX و Jaybird Run متناسب تر هستند. هرچند بادز سونی از Bose SoundSport Free خوش اندازه تر است.
کیس شارژر زیاد بزرگ نیست و در جیب شلوار جا می گیرد اما در حالت ایده آل باید 30 درصد کوچکتر می بود. این کیس شارژر رویه ی فلزی دارد و ابر در کنار اجسام فلزی دیگر قرار بگیرد آسیب می بیند و خط و خش بر می دارد.

"نقد

مثل بادزهای دیگر، عمر باتری 3 ساعته زیاد خوشایند نیست اما با استفاده از کیس شارژر می توان 9 ساعت از بادز استفاده کرد. اگر صدای موزیک بلند باشد، شارژ بادز زودتر از سه ساعت تمام می شود. از آنجایی که برندهای رقیب باتری های قوی تری دارند، سونی باید برای نسل دوم بادزهایش باتری را ارتقا دهد.
اگر WF-1000X به خوبی در گوش شما جا بیفتد، صدای فوق العاده و بی نظیری تحویل می گیرید. با قرار گرفتن بادز در گوش صدای پویا و لطیف و شفاف را تجربه خواهید کرد.
این که هدفون به خوبی در گوش جای بگیرد، نکته ی مهمی است. معمولاً سری های سیلیکونی بزرگتر بهتر در گوش جا می افتند. با استفاده از برنامه ی Connect می توانید اکولایزر را تنظیم کنید. دو حالت پیش فرض وجود دارد که می توان از میان آن ها دست به انتخاب زد. اما حالت معمولی بهترین حالت است.

نقد و بررسی تخصصی هدفون سونی WF-1000X
نقد و بررسی تخصصی هدفون سونی WF-1000X

قابلیت حذف صداهای زائد در هدفون Sony WF 1000X ، جلب توجه می کند. با استفاده از قابلیت تشخیص صداهای اطراف، این هدفون می تواند صداهای اطراف را به خوبی حذف کند. البته با تنظیم حذف صداهای زائد در بیشترین حالت، حذف نویز زیاد قدرتمند نیست. تغییر تنظیمات می تواند سطح صداهای زائد را تغییر دهد اما تفاوت عمده ای احساس نمی شود.
می توانید اجازه دهید صداهای بیرون وارد گوشی ها شوند و آن ها را بشنوید. همچنین با این بادز می توان تماس صوتی نیز برقرار کرد. مثل Bose SoundSport Free، تماس تلفنی را فقط از یک گوشی می شنوید. در کل این بادز عملکرد خوبی دارد اما در این زمینه پیشتاز نیست.

نقد و بررسی تخصصی هدفون WF-1000X
نقد و بررسی تخصصی هدفون WF-1000X

بر روی هر گوشی، دکمه ای وجود دارد. گوشی سمت چپ دکمه ی خاموش و روشن دارد و دکمه ی گوشی راست چندکاره است که برای کارهای مختلف مثل پخش و توقف موزیک، رد شدن از موزیک ها و استفاده از دستیار صوتی به کار می رود. هر دو دکمه کوچک و ظریف هستند اما هب راحتی می توان با دو بار ضربه زدن بر روی آن ها موزیک را عوض کرد. با ضربه زدن بر روی دکمه ی پاور وارد منوی تنظیمات حذف صداهای زائد می شوید که دو گزینه ی noise-canceling و ambient sound را می توانید در حالت خاموش و روشن قرار دهید.

"نقد

برخی از افراد از ضعیف بودن هدفون سونی WF-1000X در همگام سازی هنگام تماشای ویدیو شکایت دارند. گاهی اتصال بادز قطع می شود اما این مشکل در اکثر بادزها وجود دارد. سونی با به روزرسانی نرم افزاری سعی می کند مشکلات موجود در بادزش را برطرف کند. بیشتر نقدهای نوشته شده بر اساس نرم افزار 1.05 نوشته شده اند اما سونی به روزرسانی 1.07 را منتشر کرده است. نرم افزار جدید عملکرد را بهبود بخشیده اما هر از چندی در کارکرد بادز اختلال به وجود می آید. اگر مشکل همگام سازی دارید، تلفن همراه خود را خاموش و روشن کنید تا مشکل برطرف شود و بدون هیچ اشکالی ویدیوهای یوتیوب و نتفلیکس را تماشا کنید.

"بررسی

هدفون Sony WF-1000X مثل ایرپادز و Bose SoundSport Free بی عیب و نقص نیست. اما گمان می رود نسل دوم این بادز بهبودهای قابل توجهی پیدا کند. به هر حال این بادز ارزش خرید دارد.

سخت ترین کار دنیا کدام شغل است ؟ معرفی 5 شغل اول

سریع ترین حیوان جهان ؛ معرفی 5 حیوان سریع بر اساس رتبه

پر درآمد ترین شغل های دنیا

نظرات بسته شده است.