Ultimate magazine theme for WordPress.

نوشابه رژیمی موجب افزایش وزن می شود

نوشابه رژیمی موجب افزایش وزن می شود

فاکس نیوز : ” نوشیدن نوشابه رژیمی موجب افزایش وزن شما خواهند شد ، تحقیقی نشان داده که نوشیدن نوشیدنی های کم کالری موجب خواهد شد تا کالری بیشتری را از راه خوردن غذا جذب کرده و میل به غذا خوردن بیشتری پیدا کنید.”

تحقیقی که موسسه ی Pediatric Obesity انجام داده نشان می دهد که بچه هایی که نوشابه رژیمی نوشیده اند 200 کاری بیش از دیگر بچه ها جذب کرده یا خورده اند. دیگر بچه ها تنها از آب در حین خوردن غذا استفاده کرده اند. جالب اینجاست که آن ها همان میزان کالری که نوشابه های معمولی و قندی می دهند را جذب کرده اند ، در پایان این تحقیق آمده که بهترین نوشیدنی در زمان غذا خوردن آب است.

تاثیرات قهوه بر بدن

مدیر اجرایی این تحقیق دکتر آلیسون سیلوتسکی گفته : ” نتایج بدست آمده در این تحقیق می تواند کارایی نوشابه های رژیمی و قند مصنوعی را به چالش بکشد. پیشنهاد ما به شما برای داشتن سلامتی بیشتر نوشیدن آب می باشد.”

تیم تحقیقاتی دکتر سیلوتسکی بیش از 6 سال در این مورد تحقیق کرده اند. این تحقیق نشان داده که کودکان بسیاری نه تنها از قند مصنوعی در نوشیدنی ها استفاده می کنند بلکه بسیاری از غذاهایی که می خورند دارای شیرین کننده ی مصنوعی می باشند. نتایج بدست آمده از در سال 2017 نشان داد که استفاده از شیرین کننده های مصنوعی از سال های 1999 تا 2012 دویست درصد در میان نوجوانان و کودکان افزایش یافته. تاثیر این نوع شیرین کننده ها هنوز برای محققین روشن نیست و نمیداند که مصرف این نوع قندها در طول روز آیا می تواند به کمک کردن وزن بچه ها کمک کند یا خیر.

برای اینکه دکتر سیلوتسکی اطلاعاتی دقیق تر را در رابطه با تاثیر شیرین کننده های مصنوعی بدست آورد از اطلاعات 7.026 کودک که در تست سلامتی ملی بوده استفاده کرد. این بچه ها تمامی مواد غذایی را که در 24 ساعت روز مصرف می کردند در دفترچه ی یادداشت مخصوص می نوشتند. این تحقیق بیشتر بر روی بچه هایی فوکوس داشت که از قندهای مصنوعی و نوشابه رژیمی استفاده می کردند. آن ها به صورت مشخص دیده اند که بچه هایی که از نوشابه رژیمی مصرف می کنند میزان کالری بیشتری نسبت به بچه هایی که آب می خورند دریافت می کنند. آن ها 196 کالری بیشتر و بچه هایی که از نوشابه ی معمولی استفاده می کردند 312 کالری و بچه هایی که هر دو نوع نوشابه را مصرف می کردند 450 کالری را بیش از بچه هایی که آب می نوشیدند دریافت کرده اند.

یافته های سیلوتسکی زمانی اهمیتی بالا پیدا می کند که بدانید بچه هایی که اضافه وزن دارند می توانند به دیابت نوع دوم ، مشکلات قلبی ، سرطان و مشکلات سلامتی دچار شوند. با اینکه دانشمندان هنوز حتی با این اطلاعات متقاعد نشده اند که قندهای مصنوعی ضرر داشته و اعتقاد دارند در کم کردن وزن می تواند با بچه ها کمک کند ، محققین از والدین بچه ها خواسته اند تا میزان مصرف قند مصنوعی آن ها را تا حد ممکن کاهش دهند. این مساله حتی به جایی رسیده که انجمن قلب آمریکا از خانواده ها خواسته تا از مصرف نوشابه های رژیمی اجتناب کنند.

منبع fox5dc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.