Ultimate magazine theme for WordPress.

نوکیا ایکس 71 یک میان رده ی قدرتمند و زیبا ، آیا نوکیا بازگشته؟

نوکیا ایکس 71

هفته ی گذشته وب سایت gsmArena یک نظرسنجی در مورد گوشی نوکیا ایکس 71 انجام داد و اکنون یک هفته پس از این نظرسنجی مشخص شده که توانسته نظر بسیاری را به خود جلب کنید و عنوان بهترین گوشی میان رده ی نوکیا را از آن خود کند. البته این گوشی تنها یک میان رده بوده و بی تردید نمی تواند گوشی برتر شرکت نوکیا یعنی Nokia 9 PureView را به چالش بکشد. لازم به ذکر است که این گوشی در برخی بازارها با نام Nokia 8.1 Plus معرفی شده و مشخص نیست که آیا حضور و عملکردی بهتر از Nokia 8.1 خواهد داشت یا خیر.

چیپست آن ضعیف تر از مدل پیشین بوده و از Snapdragon 710 به 660 کاهش پیدا کرده. اما میزان رم و حافظه ی داخلی آن نسبت به مدل پیشین بالاتر می باشد. دوربین 48 مگاپیکسلی آن نیز مورد بحث بوده و گفته شده توانایی یک عدسی 48 مگاپیکسلی را از خود نشان نداده. دوربین سلفی آن نسبت به مدل پیشین با کیفیت پایینتر 16 مگاپیکسلی ارائه شده که این دوربین پانچ هول به زیبایی گوشی افزوده اما از کارایی آن به نوعی کاسته. علاوه اینکه در نام این گوشی از عبارت Plus استفاده شده که انتظار می رفت سلفی قوی تری نسبت به مدل پیشین داشته باشد.

نوکیا-ایکس-71-1
نوکیا ایکس 71

اما ناگفته نماند که نوکیا ایکس 71 دارای قویترین لنز در میان گوشی های تا به حال تولید شده ی نوکیا و همچنین دوربین دید فوق عریض می باشد. بر روی نمایشگر این گوشی از دوربین سلفی پانچ هول و طراحی نمایشگر Infinity-O استفاده شده که ظاهری جذاب تر به آن بخشیده. از لحاظ نرم افزاری نیز نوکیا عملکردی قابل قبول داشته و به خوبی دستگاه های Android One خود را بروزرسانی نموده. در آخر به قیمت تعیین شده ی این گوشی می پردازیم که در تایوان 385 دلار تعیین گردیده. شرکت HMD هنوز این گوشی را به صورت رسمی در دیگر بازارها معرفی نکرده واز این رو قیمت آن در بازار جنوب آسیا هنوز مشخص نشده.

ارسال یک پاسخ