پر درآمد ترین شغل های دنیا ؛ 10 شغل اول با حقوق های نجومی | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

پر درآمد ترین شغل های دنیا ؛ 10 شغل اول با حقوق های نجومی

پر درآمد ترین شغل های دنیا

پر درآمد ترین شغل های دنیا : مشاغل مختلف، به دلایل مختلف افراد را جذب خود می کنند. بعضی از افراد فقط نیت نوع دوستی دارند و به درآمد زیاد اهمیت نمی دهند؛ مثل پرستارها و معلمان. برخی دیگر رویای تجارت یا طبابت دارند و می خواهند از آن ها قدردانی شود. حقوق خوب به این معنی است که شما مهارت بالایی دارید. به هر حال همه ی شغل ها مثل برخی از شغل های فهرست زیر به تحصیلات دانشگاهی نیازی ندارند. 

با آن که پزشکی و مدیریت در صدر مشاغل پردرآمد قرار دارند، حفاری هم از شغل های پردرآمد است. حفاری برای گاز و نفت در سراسر دنیا بسیار با اهمیت است. برج مراقبت پرواز و مدیریت پروژه هم از مشاغل درآمدزایی هستند که الزاماً به تحصیلات دانشگاهی نیازمند نیست و باید دوره های آموزشی را سپری کرد. 

سخت ترین کار دنیا کدام شغل است ؟ معرفی 5 شغل اول

سریع ترین حیوان جهان ؛ معرفی 5 حیوان سریع بر اساس رتبه

در عصر دیجیتال، توسعه ی نرم افزار شغل بسیار پردرآمدی است. به علت افزایش تقاضا برای سرویس ها و اپلیکیشن ها، دستمزدها هم بالا رفته است. نویسندگان فنی هم که به نقد و بررسی کالاها و سیستم های جدید می پردازند، درآمد خوبی دارند. 

شماره ی 1 : جراح

تعجبی ندارد که جراحی بیشترین درآمد را در میان مشاغل داشته باشد. جدا از آموزش پزشکی، یک جراح باید سال ها زمان صرف کند تا متخصص شود: مثلا جراح قلب. آن ها دانش زیادی در مورد استفاده از ربات در جراحی دارند و با پیشرفت فناوری خودشان را به روز می کنند. متوسط درآمد جراح در یک سال 350000 دلار تا 560000 دلار است. 

پر درآمد ترین شغل های دنیا : شماره ی 2: مدیر کل

مدیرهای کل معمولاً سالانه، 350000 دلار درآمد دارند. آن ها رهبر هستند و برای رشد سازمان تصمیمات استراتژیک می گیرند. این شغل یکی از مشاغل پر استرس و پر مسئولیت محسوب می شود. همانقدر که حقوقشان بالاست، ساعت کاری و مسئولیت هایشان هم زیاد است. برای بودن در این جایگاه باید مدرک تحصیلی مدیریت داشته باشید.

پر درآمد ترین شغل های دنیا : شماره ی 3: روانپزشک

روانپزشک هم از مشاغل پردرآمد است. آن ها پول زیادی برای گوش کردن به مشکلات مردم می گیرند. اما به همین سادگی ها هم نیست. مدت تحصیل در این رشته زیاد است. روان پزشکان به افرادی که مشکل روانی دارند کمک می کنند. حق ویزیت روان پزشکان ساعتی 85 دلار است که در سال حدودا 300000 دلار می شود.

پر درآمد ترین شغل های دنیا : شماره ی 4: کارمند برج مراقبت پرواز

اگر علاقه به پرواز دارید می توانید وارد این حرفه شوید. باید ترافیک هوایی را کنترل کنید و شرایط جوی را مد نظر داشته باشید. با کنترل پروازها و ایجاد امنیت در خطوط هوایی سالانه 191000 دلار درآمد خواهید داشت. این که زندگی دیگران در دستان شما باشد، شرایط سخت و پراسترسی است. باید در یک لحظه تصمیمات مهم بگیرید. شاید لازم باشد در این زمینه تحصیل کنید تا انضباط خطوط هوایی و روند امنیتی را آموزش ببینید. 

پر درآمد ترین شغل های دنیا : شماره ی 5: دندانپزشک

دندانپزشکی از مشاغل پرتقاضای دنیاست. دندان پزشکان مشکلات دهان، دندان و لثه ی افراد را برطرف می کنند. آن ها در حوزه های مختلف مثل دندانپزشکی کودک، تخصص می گیرند. دندانپزشک دندان پر می کند و می کشد و دندان ها را سامان می دهد. درآمد حدودی دندانپزشکان سالانه 190000 دلار است. 

پر درآمد ترین شغل های دنیا : شماره ی 6: مدیر پروژه

مدیر پروژه یکی از مشاغلی است که بازار کار خوبی دارد. در تمام دنیا ساخت و ساز انجام می شود. باید کارگران را کنترل کرد، روابط عمومی خوبی داشت، بودجه را مدیریت کرد و پروژه را پیش برد. با میزان مشخص بودجه باید مصالح و ابزار با کیفیت تهیه کرد. رساندن پروژه به موعد مقرر و پیش بردن کار مهارت می خواهد. این شغل پر مسئولیت و پر فشار سالانه 189000 دلار درآمد دارد. 

پر درآمد ترین شغل های دنیا : شماره ی 7 : توسعه دهنده ی نرم افزار

شغل های پردرآمد زیادی برای توسعه دهندگان در سراسر دنیا وجود دارد. توسعه دهندگان برای اهداف پزشکی، تجارت، نظامی و علمی برنامه طراحی می کنند و توسعه می دهند. این کار به مدرک تحصیلی و دانش علوم کامپیوتر نیاز دارد. یک توسعه دهنده به طور متوسط سالانه 171000 دلار درآمد دارد. 

پر درآمد ترین شغل های دنیا : شماره ی 8 : حفرکننده

حفر کننده های نفت و گاز سالانه 170000 دلار درآمد دارند. این کار یدی و فیزیکی است و باید طرز کار ماشین آلات را بلد بود. برای کار با ابزارهای قدرتی و بالابرهای مخصوص باید تجربه کسب کنید. شما عضوی از یک تیم هستید و باید برای کار سفر کنید. 

پر درآمد ترین شغل های دنیا : شماره ی 9 : طراح نرم افزار

طراح نرم افزار، برای سازمان ها نرم افزارهای مخصوص توسعه می دهد. آن ها پایگاه داده های سازمان ها را مدیریت می کنند و خدمات وب سازمان را برعهده می گیرند. آن ها به صورت مداوم باگ ها را برطرف می کنند تا نرم افزار به خوبی کار کند. معمولاً طراحان نرم افزار لیسانس کامپیوتر دارند. گاهی هم برای کار کردن در شرکت های خاص به مدرک فوق لیسانس نیاز دارید. درآمد آن ها به صورت تقریبی سالانه 162000 دلار است. 

شماره ی 10: نویسنده ی فنی

امروزه نویسندگان فنی زیاد خواهان دارند. کسانی باید باشند که نوآوری ها و فناوری ها را برای دیگران شرح دهند و طرز کار آن ها را آموزش دهند. نرم افزارهای جدید و محصولات باید معرفی شوند. گاهی نویسندگان فنی در یک زمینه تجربه دارند و در آن متخصص می شوند. نویسندگان فنی باید پژوهشگران خوبی باشند. درآمد سالیانه ی آن ها حدوداً 130000 دلار است.

منبع adzuna

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.