طراحی داخلی پورشه تایکان EV یک صفحه نمایشگر بزرگ دارد | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

طراحی داخلی پورشه تایکان EV یک صفحه نمایشگر بزرگ دارد

طراحی داخلی پورشه تایکان EV یک صفحه نمایشگر بزرگ دارد

بعضی اتومبیل سازان ، با بیرون دادن تیزرهای تبلیغاتی از ماشین دیگر چیزی برای معرفی اولیه ماشین باقی نمی گذارند چون همه چیز را در این تبلیغات ها می گویند. پورشه اما کار خود را در این زمینه خوب انجام می دهد و بخشی از اطلاعات را هر از مدتی بیرون می دهد. ما تقریبا می دانیم پورشه تایکان EV در بیرون چه شکلی است و اکنون نیز یک ایده خوب داریم که درون آن چه شکلی است.
پورشه در سه شنبه یک سری طرح ها و جزئیات را از فضای داخلی تایکان آشکار کرد. طرح ها اگر چه نمی توانستند آن چنان تصویر واضحی در ذهن ما ایجاد کنند اما دیگر جزییات می توانستند به خوبی و مانند عکس ها طراحی داخلی ماشین را به تصویر می کشند.
اول از همه باید گفت که پورشه تایکان EV بسیار شبیه پورشه 911 فعلی و موارد قبلی می باشد. در حالی که 911 نسل-992 هنوز برخی گیج ها و کنترل های فیزیکی را باقی نگه می دارد ، همه چیز در تایکان دیجیتالی است. در قسمت چپ فرمان ، دکمه پاور(power) قرار دارد که قبلا در آنجا جای کلید ماشین بود. درست در قسمت راست فرمان ، انتخاب گر دنده قرار دارد که بسیار شبیه مورد موجود در اسپایدر 918 دارد.

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

4 ویژگی برتر پورشه 911 2020

به جای صفحه عقربه ها(که سرعت سنج و دیگر موارد در آن قرار دارند) یک صفحه نمایش 16.8 اینچی وجود دارد که دارای چهار حالت است. حال اول حالت “کلاسیک” است با سنجه های گرد و یک قدرت سنج در وسط قرار گرفته است. دو حالت بعدی دارای نقشه هستند که یکی کل صفحه را می پوشاند و دیگری بخش مهمی از آن را . در اخر نیز یک حالت pure وجود دارد که به صورت ساده است و تنها سرعت ، علائم ترافیک و یک نقشه مسیر کوچک را نشان می دهد. هدلایت ها و کنترلگرهای قابل تنظیم ماشین در لبه های قابل لمس شیشه قرار دارند.

پورشه تایکان EV
پورشه تایکان EV

در وسط پورشه تایکان EV یک صفحه 10.9 اینچی اطلاعات-سرگرمی قرار دارد و یک صفحه کوچکتر نیز در طرف مسافر قرار گرفته است . زیر صفحه 10.9 اینچی ، یک صفحه 8.4 اینچی برای کنترل کننده های آب و هوا و تشخیص دست خط قرار دارد. این سیستم مانند سیستم پاسخگویی تاچ MMI آئودی می باشد که ما آن را دوست داشته و استفاده کرده ایم.
پورشه ادعا می کند که همه سطح مشترک و فاصل های تایکان به طور کامل باز طراحی شده اند چون سازنده برای کم کردن مقدار فضای تعویض دنده در کابین از اندازه های مناسبی استفاده کرده است. چیزی را که نمی توان از طریق پنل تاچ به آن دسترسی پیدا کرد احتمالا با استفاده از دستیار جدید دیجیتالی پورشه فراخوانده می شود که با “هی پورشه” جواب می دهد.
اگر شما از دریچه ها و هواکش های مرکزی دیجیتالی در دیگر پورشه های جدید خوشتان امده پس عاشق این سیستم HVAC خواهید شد چون هیچ راهی وجود ندارد تا منفذها را با دست خودتان حرکت دهید. به جای آن، آنها به صورت دیجیتالی و از طریق منو کنترل آب و هوا حرکت داده می شوند. دو حالت خودکار مختلف وجود دارد که گرما و خنکی مستقیم یا غیرمستقیم را اولویت بندی می کند. آنهایی که در صندلی عقب هستند نیز یک صفحه نمایش 5.9 اینچی دارند که می توانند خودشان این کارها را انجام دهند.
مانند هر پورشه دیگری ، آپشن های شخصی سازی فضای داخلی تایکان عملا بی نهایت هستند. اما از انجایی که این ماشینی الکتریکی است چند مورد برای سلامت محیط زیست نیز وجود دارد مانند یک میکروفیبر که از فیبرهای پلی استری بازیافته شده استفاده می کند و برای تولید نیاز به 80 درصد کربن دی اکسید کمتر دارد. پوشش کف ماشین از فیبر بازیافت شده استفاده می کند . همچنین پوشش چرم نیز وجود دارید اگر سلیقه شما سنتی است. چوب ، کربن ، آلومینیوم و کنسول فابریک و پیرایش درب نیز در دسترس هستند.
از تایکان در سپتامبر به طور کامل رونمایی می شود.

منبع cnet

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.