Ultimate magazine theme for WordPress.

پورشه 911 2019 سریعترین خودرو بر روی شن

پورشه 911 2019 سریعترین خودرو بر روی شن

پورشه 911 2019 : ثبت رکورد سرعت از نخستین روزهای حرکت بر روی چرخ ها از جذاب ترین چالش های موجود برای به وجد آمدن انسان ها بوده. نخستین ثبت رکورد سرعت در سال 1898 در فرانسه صورت گرفت و 10 سال پس از آن کارل بنز طرح اولیه ی اولین خودروی مجهز به سیستم احتراق داخلی را ارائه نمود.

اکنون با سرعت بالا به زمان حال می آییم ، سریعترین رکورد ثبت شده تا به امروز توسط اندی گرین می باشد. سرعت او چقدر بوده؟ او با استفاده از نوعی خودروی خاص به نام Thurst SSC سرعت 1.228 کیلومتر در ساعت را تجربه نموده. با اینکه دست بافتن به این رکورد دست آوردی بزرگ و به گفته ی بسیاری غیر ممکن بوده ، او تصمیم دارد تا میزان رکورد حرکت بر روی سطح زمین را به استفاده از خودروی Bloodhound SSC این رکورد را به بیش از 1.609 کیلومتر در ساعت افزایش دهد.

اما اخیرا در انگلستان رکورد سرعت جدیدی توسط زیف آیزنبرگ و تیم مدمکس به ثبت رسیده. این رکورد ریسکی مانند Bloodhound نداشته اما بسیار چالش برانگیز بوده. هدف این تیم شکستن رکورد حرکت با سرعت 321 کیلومتر با موتور 1.200 اسب بخاری بر روی شن بوده. آن ها در این چالش از خودروی پورشه 911 توربو اس استفاده نموده اند.

ثبت رکورد حرکت بر روی شن عملی عادی نبوده. آیزنبرگ نخستین بار در ما مِی سال 2018 اولین کسی بود که توانست با موتور سوزوکی هایابوسا بر روی شن به سرعت 320 کیلومتر در ساعت دست یابد. این رکورد به عنوان سریعترین سرعت بر روی شن در ساحل پدین سندز در ولز جنوبی ثبت گردید.

پورشه 911 2019

اکنون آیزنبرگ می خواهد یک سال پس از آن رکورد باری دیگر در همان مکان رکوردی جدید را با استفاده از یک خودرو چهار چرخ ثبت کند. او در این باره گفته : بسیاری من را در ثبت رکوردها با موتور میشناسند اما برخی نیز گفته اند که چرا این رکوردها را با خودرو ثبت نمی کنم.

جهت ثبت این رکورد تیم مدمکس موتور پورشه ای 4.2 لیتری را تغییر داده اند تا بتواند نیروی محرکه ای بیشتر را تولید کند. علاوه بر این توربو هایی تازه ، سیستم بنزین E85 ، سیستم خنک کننده ی پیشرفته به او در ثبت این رکورد کمک خواهند نمود. ترکیب این فناوری ها تولید قدرتی 1.200 اسب بخار را امکان پذیر ساخته که 1.000 اسب بخار به صورت مستقیم به چرخ ها منتقل می گردد.

جهت تحت کنترل آوردن چنین قدرتی نیاز به گیربکس و کلاجی خاص ، سیستم تعلیق و ترمزی جدید دارد. داخل پورشه 911 2019 دستخوش تغییری اساسی نشده و تنها صندلی ها ، کیج FIA و بالشتک های امنیتی در آن قرار داده شده اند. این ثبت رکورد در تاریخ 7 آوریل 2019 انجام خواهد گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.