Ultimate magazine theme for WordPress.

پورشه 911 RSR برای نخستین بار در Goodwood پا به مسابقات گذاشت

پورشه 911 RSR

پورشه RSR 911 یک مدل اسپرت فوق العاده سریع از Neuelfer بوده که فقط و فقط مخصوص مسابقه طراحی شده. موتور این خودرو به وسط منتقل شده تا قابلیت فرمان پذیری بیشتری به آن بخشیده و قسمت های مختلف آن تغییر یافته تا مناسب برای مسابقه های طولانی Endurance باشد. امروز پورشه در فستیوال سرعت Goodwood 2019 از جدیدترین خودروی مدل GT خود رونمایی به عمل آورده که همه را مجذوب زیبایی ها و البته توانایی استثنایی خود کرده.

پورشه از پورشه 911 RSR در روز شنبه رونمایی رسمی کرده و اعلام کرده که قصد دارد آن را در مسابقات FIA Endurance Championship که نوعی مسابقات استقامت GTE بوده و سپس در مسابقات قهرمانی IMS WeatherTech Sports Car مورد استفاده قرار خواهد داد. این خودرو جانشین مدل پیشین RSR خواهد شد که موفق شده بود به مقام قهرمانی در مسابقات 24 ساعته ی Le Mans و هشت مسابقه ی استقامت مختلف IMSA که شامل Sebring و Road Atlanta بوده دست یابد.

مدل تازه ی پورشه RSR بر اساس 991.2 GT3 RS طراحی شده و مجهز به موتور توانمند 4.2 لیتری فلت سیکس بوده که البته در مسابقات مختلف با میزان توانایی های مختلف بنا به قوانین مسابقه به رقابت می پردازد. این موتور قرار داده شده توانایی تولید نیرویی برابر با 515 است بخار را داشته و در واقع بزرگترین موتور قدرتی بوده که تا به حال بر روی یک 911 قرار داده شده. کارخانه ی تولید کننده ی این خودرو گفته که این موتور بزرگ امکان فرمان پذیری بیشتری را نسبت به تمامی مدل های پیشین 911 دارد. قدرت تولید شده توسط این موتور با استفاده از سیستم انتقال نیروی شش دنده ی متوالی مخصوص مسابقه به چرخ های عقب منتقل شده ، این سیستم به تازگی برای مدل های 2019 پورشه 911 مسابقه طراحی شده است .تفاوت دیگر این پورشه در مکان قرار گیری اگزوز بوده ، مدل های دیگر مانند خودروهای عادی یک اگزوز داشته که در زیر بامپر عقب قرار گرفته ، اما در این مدل از دو اگزوز که در مقابل چرخ های عقب بوده استفاده شده. پورشه در مورد استفاده از این طراحی گفته که هم موجب کمتر شدن وزن خودرو شده و هم آیرودینامیک بهتری به آن می بخشد. خالی شدن فضای زیر خودرو به پورشه این امکان را داده تا دیفیوزری که در پشت قرار گرفته را تغییر داده تا خودرو بتواند بهتر در سرعت های بالا و سر پیچ به زمین بچسبد.

پورشه از سال 2017 مشغول طراحی این مدل RSR بوده و زمان کافی را داشته تا تغییراتی را در آن ایجاد نموده تا بتواند عملکرد بهتری را برای آن فراهم سازد. این ارتقاء توانایی به صورت محسوس در مسابقه ی تستی 30 ساعته که 3.700 مایل بود ، دیده شد. پس از این تست سخت که پورشه بدون کوچکترین مشکل فنی آن را پشت سر گذاشت ، خط و نشانی هم برای دیگر رقبا کشید و بعد از آن نیز برای حضور در مسابقات تایید شد.

پورشه 911 RSR

پورشه 718 اسپایدر و 718 GT4 مدل 2020 با موتورهای فلت سیکس

4 ویژگی برتر پورشه 911 2020

منبع cnet

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.