پول مجازی Libra برای گرفتن پول شما نیست ؛ پس چگونه آن را بدست می آوریم | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

پول مجازی Libra برای گرفتن پول شما نیست ؛ پس چگونه آن را بدست می آوریم

در طی سال های اخیر به مارک زاکربرگ اتهامات زیادی زده شده و با این حال او در سمت مدیریت فیسبوک با کار خود ادامه داده ، مساله ای که باری دیگر در مورد او خبر ساز شده واحد پول مجازی و سیستم داد و ستد این شرکت یعنی Libra بوده که در مورد آن توضیحاتی داده و گفته که ما با بالا بردن نرخ تبلیغ ها در Libra از آن کسب درآمد خواهیم کرد. این بخشی از پاسخی بود که توسط یکی از اعضای کنگره از او پرسیده شد : ” زمانی که ایده ی طراحی پول مجازی Libra یا کالیبرا به سرتان زد ، چه تصمیم داشتید و می خواستید به برد مدیریتی در مورد آن چه بگویید تا آنها به سوزدایی این ایده اعتماد پیدا کنند و آن را قبول کنند؟ ”

او در پاسخ گفت : ” خب شاید باورتان نشود که این را می گویم اما این نخستین چیزی نیست که ما در فیسبوک در موردش صحبت میکنیم.” او در ادامه گفته : ” ما سرویس هایی را در اختیار مردم می گذاریم تا راحتی را برای افراد و مردم ایجاد کند زیرا آنها برای ما ارزشمند هستند و در ادامه و با ارائه ی سرویس برتر راهی را پیدا می کنیم که از توجهی که به آنها داشته ایم بتوانیم به سود دست پیدا کنیم ”

پول مجازی لیبرا

او در ادامه به این مساله اشاره داشته که اگر دیگر شرکت های بزرگ مانند گوگل و آمازون نیز مانند فیسبوک هم همچین خریدهایی را انجام دهند در آینده ای نزدیک بخش شبکه های ارتباطی می تواند قسمت اعظمی از مبادلات و بازار را در دست بگیرد. او توضیح داد :

” این سیستم توسط تبلیغ ها در کسب درآمد می تواند با ما کمک کند که عملکردی مانند یک مزایده دارد. اگر یک کسب و کاری کوچک دارید برای انجام تراکنش ها نیازی به پرداخت مبلغی ندارید و تنها از شما پرسیده می شود قرار گرفتن تبلیغ ها در صفحه ی شما می تواند بخ کسب کار شما کمک کند و می تواند در آوردن مشتریان تاثیرگذار باشد یا خیر. ما در تراکنش های انجام شده و خرید هایی که افراد از کسب و کارها انجام میدهند تعداد را مشاهده می کنیم و زمانی که آنها درآمدشان از سیستم ما افزایش پیدا کند ما از آنها می خواهیم که سهم تبلیغ کسب کار خود را پرداخت کنند. این بهایی پایین است و هر کسب و کاری با رغبت آن را پرداخت می کند و در صورت بوجود آمدن این سیستم دیگر دلالی وجود نخواهد داشت و مشتریان به طور مستقیم با کسب کار مربوطه ارتباط خواهند داشت. به این صورت چارچوبی مناسب ایجاد شده و ما هم از تبلیغ کسب و کارها به سود می رسیم.”

زاکربرگ در سخنان خود به این مساله اشاره نکرد که انجام تراکنش ها آیا برای خریداران هزینه ای خواهد داشت؟ یا اینکه شبکه ی ارز مجازی لیبرا مانند دیگر شبکه های ارز مجازی Decentralized یا بدون مرکز خواهد بود یا نه؟

مشکل استفاده از پول مجازی Libra اینجاست که نمی توان دلار یا هر ارز فیزیکی دیگری را به راحتی به آن تبدیل کرد و دیگر مشکل هم این است که تبلیغ کردن در سیستم داد و ستدی که زاکربرگ از آن گفت تنها کسب و کار شما را در فیسبوک تبلیغ می کند و محدود خواهد بود و شما تنها سرمایه ی خود را در فیسبوک می گذارید و اینکه به شما اجبار می شود تا برای بقا بهایی را پرداخت کنید ، بهایی برای گذاشتن داراییتان در سیستم طراحی شده توسط فیسبوک. سیستم داد و ستد لیبرا در سال 2019 ارائه شد اما با مشکلات امنیتی و قانونی بسیاری روبرو بوده و رقابت شرکت های چینی نیر مزید بر علت شده تا استقبال چندانی از آن نشود.

مارک زاکربرگ در پایان سخنرانی خود گفته : ” اما برای اینکه ما بتوانیم همچین سیستمی را طراحی کنیم باید از تمامی مراحل قانونی عبور کنیم و چیزی را بسازیم که برای مردم کاربردی باشد و به زندگی ها سود رسانده و موجب آسوده خاطری شود.”

بهترین دوربین گوشی میان رده کدام تلفن می باشد

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

بهترین دوربین گوشی های 64 مگاپیکسل

نظرات بسته شده است.