چرا اینترنت گوشیم ضعیفه ؟ دلایل مختلف ضعیف بودن اینترنت | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

چرا اینترنت گوشیم ضعیفه ؟ دلایل مختلف ضعیف بودن اینترنت

چرا اینترنت گوشیم ضعیفه ؟ دلایل مختلف ضعیف بودن اینترنت

چرا اینترنت گوشیم ضعیفه ؟ گوشی های هوشمند به نخستین دستگاه هایی تبدیل شده اند که ما از آنها برای اتصال به اینترنت استفاده می کنیم و روز به روز به استفاده های ما از این دستگاه کوچک هوشمند اضافه می شود. از این رو داشتن بالاترین سرعت ممکن اینترنت به یک مساله ی پر اهمیت تبدیل شده و نسبت به هر چیزی ارجحیت دارد.

علت پاك نشدن برنامه در ايفون و نحوه پاک کردن آنها

چطور بفهمیم گوشی هک شده ؟

مشکل اپل ایدی بعد از ریستور

آموزش ساختن اپل آیدی رایگان

اما گاهی نمی توان بالاترین سرعت ممکن را داشت که مسائلی مانند نحوه ی اتصال به روتر ، مشکل امواج وای فای و یا ارائه ی دهنده ی سرویس دلایل اصلی آن باشند. در ادامه به مشکلاتی که می توانند منجر به کم شدن سرعت اینترنت گوشی شما شوند اشاره خواهیم نمود.

1- مکان نامناسب برای قرار دادن روتر

یکی از بزرگترین مشکلاتی که تا به حال منجر به کم بودن سرعت اینترنت گوشی شده ، مکان قرار گیری نامناسب روتر بوده ، باید این مساله را بدانید محدوده ی پخش شدن امواج وای فای نهایتا 70 متر بوده و هر قدر که بیشتر در مسیر خود پیش برود ضعیف و ضعیف تر می شود. علاوه اینکه می تواند توسط اشیاء فیزیکی بزرگ مانند دیوار و طبقات ضعیف تر هم شود. پس اگر در آخرین اتاق خانه هستید و بیشترین فاصله را با روتر داشته و یا خارج از خانه هستید باید بدانید که موانع موجود می توانند توان روتر را برای سرویس دهی و ارسال و دریافت امواج کاهش دهند. یک روش ساده می تواند نشان دهد که امواج وای فای با چه توانی به گوشی شما می رسند که در بالای نمایشگر گوشی هوشمند شما قرار گرفته است.

چرا اینترنت گوشیم ضعیفه
چرا اینترنت گوشیم ضعیفه

زمانی که میزان قدرت فرکانس کامل باشد می توانید اطمینان داشته باشید که این روتر و جای آن نیست که مشکل ساز شده و باید مشکل دیگری وجود داشته باشد.
زمانی که میزان قدرت امواج پایین نشان داده شود ، بهترین کار این است تا جایی که می توانید به روتر نزدیک شده تا تجربه ی بهتری را در استفاده از اینترنت داشته باشید.

2- امواج وای فای انباشته شده

انباشته شدن امواج وای فای یکی دیگر از رایج ترین مشکلات بوجود آمده و در نتیجه کاهش سرعت اینترنت می باشد. روترها امواج خود را در یک کانال خاص منتشر می کنند و اگر همسایه های شما روترهایی داشته باشند که از همان کانال استفاده می کنند می تواند مشکل انباشتگی را پدید آورده و موجب ترافیک و کم شدن سرعت اینترنت شود. این مشکل بیشتر در آپارتمان های چند طبقه دیده شده.

چرا اینترنت گوشیم ضعیفه
چرا اینترنت گوشیم ضعیفه

این مشکل می تواند توسط یک اپلیکیشن حل شود ، اپلیکیشنی که امواج دیگر روترها را آنالیز کرده و نشان میدهد که از کدام کانالها برای ارسال امواج استفاده می کنند. این اپلیکیشن می تواند به شما بگوید که آیا نیازی به تغییر تنظیمات روتر دارید یا خیر. نام این برنامه Wifi Analyzer App بوده که می توانید از Google Play آن را دریافت نمایید.

3- نویز در خط وای فای

نویزهایی که دیگر وسایل الکترونیکی در منزل شما منتشر می کنند نیز می تواند در کیفیت سرویس و روی امواج وای فای تاثیر گذار باشد. وسایلی چون مایکروویو ، آیفون ها و تلفن های بیسیم. این مساله نیز پس از کانال های مورد استفاده ی روتر می تواند یکی از اصلی ترین دلایل کمبود سرعت اینترنت گوشی باشد. روترها می توانند با امواج 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز کار کنند که 5 گیگاهرتز طول موج مناسب تری بوده و مقاومت بالایی در برابر نویز دارد. پیش از اینکه موج روتر خود را تغییر دهید بهتر است بدانید که آیا تمامی دستگاه هایی که داری می توانند از موج 5 گیگاهرتز استفاده کنند یا خیر .

منبع makeuseof
1 نظر
  1. آرش می گوید

    سلام
    پس در مورد دیتای خود مبایل چی’ انترنت تو گوشیم دارم اما خیلی ضعیفه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.