چرا بازاریاب ها از کند و کاو در هویت مشتری خودداری می کنند؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

چرا بازاریاب ها از کند و کاو در هویت مشتری خودداری می کنند؟

چرا بازاریاب ها از کند و کاو در هویت مشتری خودداری می کنند؟

ارزش بررسی هویت مشتریان در حال رسیدن به حد تعادل است. برای شناسایی هویت مشتریان، بازاریاب ها با موانع زیادی رو به رو می شوند تا داده های درست به دست بیاورند.

چگونه فیلم طولانی در پست اینستاگرام بگذاریم ؟

چطور از بلاک اینستا خارج شویم ؟

حذف لایک در اینستاگرام جدید و فیسبوک

به این دلیل که هنوز خیلی از شرکت ها از روش های سنتی استفاده می کنند و اطلاعات خود را در زونکن ها ذخیره می کنند، گردآوری داده بسیار مشکل است. در گزارشی از Forrester با موضوع برداشتن فاصله ها؛ راهکارهای پیشرفته برای هویت یابی در بازاریابی، گفته شده برندها کم کم متوجه می شوند که استفاده از داده ها چقدر برای کار ضروری است. در این گزارش عنوان شده که بررسی سه فصل از سال می تواند تبلیغات، بازرگانی و ابزارهای برنامه ریزی سال بعد را مهیا کند و بازده را تا 24 درصد افزایش دهد.
این معما پیچیده تر هم می شود. از هر ده سرمایه گذار، 7 نفر ادعا می کنند که برای رسیدن به موفقیت باید یک چشم انداز 360 درجه از مشتریان داشت؛ اما تنها 10 درصد از آن ها به آن چشم انداز رسیده اند. مشکل اصلی، روش های قدیمی و تاریخ مصرف گذشته برای ثبت داده هاست. علاوه بر این، داده های موجود را سرهم بندی می کنند و در نهایت داده های معیوب به دست می آورند.
نتایج پژوهش نشان می دهد، بازاریاب ها تلاش می کنند تکنیک های جبر و احتمال داده ها را با یکدیگر در هم آمیزند. روی هم رفته، استفاده از هر دو روش موجب کند شدن روند کمپانی برای رسیدن به چشم انداز جامع از مشتری می شود.
تکثیر کانال ها، پلتفرم ها و دستگاه ها جمع آوری داده ها را سخت تر می کند. هنگامی که فکر می کنید به اندازه ی نیاز داده در دست دارید، یک منبع جدید وارد می شود.
البته نمی توان به داده های مشتریان اندیشید و به امنیت داده فکر نکرد. مصرف کنندگان معمولاً برای برندها محدودیت ایجاد می کنند تا به طور محدود به داده هایشان دسترسی پیدا کنند.
Forrester همچنین از بازاریاب ها در مورد دو تکنیک جدید هویت یابی و تجزیه سوال هایی پرسیده است. در هر دو روش، داده های جبر و احتمال با یکدیگر آمیخته می شوند اما رویکرد آن ها و متعاقباً نتایج آن ها متفاوت است. جامعه ی آماری شرکت داده شده در پژوهش، روش همزمانی را به روش مرحله ای ترجیح داده اند. چندین بازاریاب به Forrester گفتند که آن ها روش مرحله ای را برای رشد دادن روش همزمانی استفاده کرده اند. به این وسیله داده های مختلف را به یکدیگر ارتباط داده اند و چشم انداز هویتی که مد نظر برندهاست فراهم کرده اند.
59 درصد از برندها مدعی شدند که این روش بازده بهتری داشته و چشم انداز جامع تر و قابل اتکاتری را فراهم می کند. به علاوه، تجزیه ی هم زمانی هویت داده های دقیقی به دست می دهد. در میان برندهای شرکت داده شده در پژوهش، 80 درصد از آن ها روش های گفته شده را برای ترسیم نمودار هویتی و شخصی سازی کردن ابزارها مفید دانستند.
وقتی از آن ها پرسیده شد مسئول تجزیه و تحلیل داده های هویتی در شرکت کیست؟ 92 درصد گفتند مدیر بازاریابی، 61 درصد گفتند مدیر IT، 50 درصد مسئول تحلیل آماری و 44 درصد مدیر روابط عمومی را نام بردند.
تمایل به استفاده از روش های قدیمی، کار را مشکل می کند. صرف نظر از تکنیک های سنجش هویت برای بهبود بازاریابی مشتری محور، اگر از داده های هم زمان طبقه بندی شده استفاده نشود، نتیجه ی دقیق حاصل نمی شود. بنابراین نه تنها به خاطر بازاریابی بلکه به خاطر سازماندهی اطلاعات، به شرکت ها توصیه می شود از این روش ها در کنار هم استفاده کنند.

منبع adweek

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.