Ultimate magazine theme for WordPress.

چرا دانش برابر با قدرت نیست ؟

چرا دانش برابر با قدرت نیست

چرا دانش برابر با قدرت نیست : پروفسور راس آکف، استاد بازنشسته ی وارتون همیشه می گفت: یک اونس اطلاعات به اندازه ی یک پوند دیتا می ارزد، یک اونس دانش به اندازه ی یک پوند اطلاعات می ارزد، یک اونس فهم به اندازه ی یک پوند دانش می ارزد و یک اونس دانایی به اندازه ی یک پوند درک می ارزد. در گذشته دانش برابر با قدرت بود. سرعت همه چیز کم بود، دنیا وابسته تر بود و مشکلات قابل حل بودند. کسانی که به سختی به دانش دست پیدا می کردند، می دانستند چطور آن را برای خود و دیگران تبدیل به ارزش کنند.
دانش همچنان حیاتی است؛ اما دیگر برابر با قدرت نیست. دنیا پر از دانش است. دانش مثل سهام است. اگر شما لوله کش، معلم، دندان پزشک، مهندس و یا حسابدار هستید، دانش پایه نیاز اصلی است و استعداد شما باعث می شود که شما با تمام کسانی که دانش یکسان با شما دارند، متفاوت باشید.
در چالش های پیچیده، مثل رشد سریع تر، ادغام، دیجیتال شدن، ریشه کن کردن یک اپیدمی و توانبخشی، دانش ماده ی لازمه است اما کافی نیست. اگر از شما خواسته شده که نرخ رشد شرکت خود را دو برابر کنید به دانش احتیاج دارید. این دانش قطعاً وجود دارد اما باید به آن شاخ و برگ بدهید. اگر همه ی چیزی که ما نیاز داریم دانش است تا جلوی شیوع اعتیاد را بگیریم، سلامت روانی را بهبود بخشیم، از ادغام دو شرکت سود کنیم، بیشترین عایدی را از معامله داشته باشیم، باید دائماً و روزانه در دانش مورد نظر به روز شویم و کاملا مسلط باشیم.
مشخص است که این ممکن نیست. این چالش ها دائمی هستند. در دنیای سریع و پیچیده ی امروز، قدرت در توانایی اشتراک گذاری فهم ما از اتفاقات است و بعد از آن تصمیم گیری و دانایی در مورد حل مسئله اهمیت پیدا می کند. پارادوکس اینجاست که گاهي به دست آوردن دانایی یک عمر طول می کشد. چه کسی می تواند یک عمر صبر کند تا دانایی لازم را به دست بیاورد؟

منبع forbes

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.