چرا گوشی های جدید با نسخه های قدیمی تر اندروید ارائه می شوند؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

چرا گوشی های جدید با نسخه های قدیمی تر اندروید ارائه می شوند؟

چرا گوشی های جدید با نسخه های قدیمی تر اندروید ارائه می شوند؟

” فروش گوشی های جدید اندرویدی با سیستم عاملی قدیمی تر مشکلی تازه نبوده و دلیل آن چرخه های عرضه ی محصول و شخص بنجامین فرانکلین هستند ”

مهم نیست چه گوشی ای را به چه برندی می خواهید تهیه کنید ، مهم نیست که چقدر گران قیمت باشد ، زیرا تمامی آنها به نوعی با سیستم عاملی قدیمی تر از آن چه که بر روی گوشی های آپدیت شده است به بازار عرضه می شوند. چه گوشی های پرچمداری که بهترین های رده ی خود هستند و چه گوشیهای ساده همگی در مغازه ها در کنار یکدیگر قرار گرفته و با سیستم عاملی قدیمی به فروش می رسند ، حتی گوشی هایی که فقط چند روز است که به بازار آمده اند هم مجهز به سیستم عاملی قدیمی می باشند. برای برخی این مساله عصبانی کننده و یا حتی غیر قابل تحمل است و امکان دارد که خریدار از تهیه ی گوشی منصرف شود. مساله ای که این مشکل را بوجود آورده بسیار ساده است.

این به دلیل عبارتی به نام “هزینه ی فرصت” است ، ایده ی پشت هزینه فرصت این است که از تمامی منابع باید به بهترین نحو استفاده شود. این یعنی شرکت ها از تمامی منابعی که تهیه کرده اند تا به هدف مالی تعیین شده برسند ، یکی از این منابع زمان است ، که شرکت ها با استفاده از این ایده برای خود، زمان خریده تا گوشی های جدید خود را به فروش رسانده و در صورت ارائه ی سیستم عامل تازه نیز موجی جدید از مشتریان را مجاب به خرید گوشی های خود کنند. همگی با ایده ی بنجامین فرانکلین که گفته بود “وقت طلاست” آشنایی داریم.

تقریبا همگی می دانیم که گوشی های تازه ای که به بازار عرضه می شوند با جدیدترین نرم افزار و سیستم عامل ارائه نمی شوند. شاید آنها ، اسماً مجهز به جدیدترین سیستم عامل باشند اما فاقد جدیدترین بسته ی امنیتی هستند. برای درک این موضوع ابتدا باید بدانیم که اندروید به چه شکل آپدیت می شود.

گوگل تنها کاملترین نسخه ی اندروید را بر روی محصولاتی قرار میدهد که خودش می فروشد. اما به کمپانی هایی نظیر Samsung ، LG ، Motorola و Oneplus این اجازه را میدهد که پیش از ارائه ی نسخه ی تازه ی اندروید سیستم عامل های خود را به دلیل داشتن لایسنس آزاد بر اساس سیستم عامل تازه ی گوگل طراحی کنند. به همین دلیل است که گوشی سامسونگ یا ال جی که تهیه کرده اید از روز نخست تا امروز مجهز به سیستم عاملی قدیمی تر از محصولات گوگل هستند و اندروید پر استفاده ترین سیستم عامل در جهان است.

هزینه ی طراحی و تست یک سیستم عامل کامل به هیچ عنوان پایین نیست. البته با گذشت سال ها دریافت اینگونه آپدیت ها برای برخی شرکت ها ساده تر شده که از آنها می توان به شرکت های BlackBerry و OnePlus اشاره نمود. در اینگونه آپدیت ها شرکت دریافت کننده باید اجزای تغییر یافته را تشخیص داده و تغییرات را اعمال کند ، در این، کدهای دستوری تازه به کدهای قدیمی تر اضافه می شوند ، اما تمام آپدیت ها به شکل نبوده و برخی از آنها با ابعاد بزرگتری ارائه می شوند که می توان از آنها به آپدیت اندروید 8 به اندروید 9 Pie اشاره نمود که کاملا متفاوت با آپدیت های کد جایگزین می باشد. مشخصا تغییر تنها در عدد سیستم عامل نبوده و ویژگی های بسیاری تغییر کرده اند و هر قدر حجم آپدیت بیشتر باشد به این معناست که تغییرات بیشتری بر روی سیستم عامل صورت گرفته که این تغییرات اعمال شده برای طراح آن بسیار هزینه بردار بوده است.

گوشی های جدید
گوشی های جدید

مساله ی دیگر چرخه های عرضه ی کالا است که بسیاری از شرکت ها از بهار تا پاییز گوشی های متعددی را روانه ی بازار می کنند و شرکت های تولید کننده ی گوشیهای هوشمند پر تعداد بوده و هر یک برای ارائه ی محصولات تازه ی خود تاریخ و برنامه ای متفاوت و مشخص دارند. با این حال گوگل به طور معمول آپدیت سیستم عامل خود را در پاییز ارائه می کند که این مساله موجب شده تا برخی بتوانند گوشی های خود را پیش از ارائه با آپدیت تازه عرضه نموده و برخی هم از ارائه ی گوشیها با جدیدترین سیستم عامل جا بمانند. برخی از شرکت ها هم بد شانسی آورده و به عنوان مثال در این هفته گوشی تازه ی خود را ارائه نموده و دقیقا هفته ی بعد اندروید تازه ارائه میشود و گوشی ارائه شده باید منتظر بماند تا نوبت آپدیت شدن به آن برسد و این دقیقا اتفاقی است که برای بسیاری از گوشی های تازه ارائه شده افتاده که آنها را عقب می اندازد. طراحی یک گوشی سیستم عامل آن می تواند ماه ها به طول بینجامد و در این حین نرم افزار و سیستم عاملی که بر روی آن قرار گرفته شده می تواند قدیمی شود. طراحی و ارائه ی یک گوشی هوشمند به آن سادگی ها که فکر میکنید نیست ، در چند ماه طراحی آن ، شرکت تولید کننده باید از سازمان های مختلفی مجوز دریافت کرده و با اپراتورهای سرویس دهنده مذاکره کند که می تواند( زمان بر = هزینه بردار ) باشد و وقتی که سیستم عامل بر روی این گوشی به اصطلاح فیکس شود دیگر شرکت تولید کننده نمی تواند آن را عوض کند. زمانی که نرم افزار فیکس شود ، هرقدر گوشی دیرتر به بازار ارائه شود ، قدیمی تر هم شده و شاید دیگر این فرصت را نداشته باشد تا با فناوری و توانایی های تازه توجه مشتریان را به خود جلب کند.

این تاخیر می تواند گوشی را تنها چند بسته ی امنیتی عقب انداخته ، شاید هم یه نسخه ی آپدیتی عقب افتاده و اگر شرکت تولید کننده آن را در زمانی غیر متعارف ارائه کند می تواند منجر به این شود که گوشی تازه اش با یک سیستم عامل به کل قدیمی ارائه شود. شرکت های Samsung و LG به ندرت این اشتباه را می کنند و نمی گذارند که گوشی هایشان با نسخه ی قدیمی اندروید ارائه شود و تا جایی که امکان دارد آن ها را با نرم افزار های تازه روانه ی بازار می کنند. اما از آنجایی که خودشان باید گوشی ها را آپدیت کنند با کمی تاخیر آنها را بر روی مدل های مختلف قرار میدهند.شرکت ها تمامی اترا خود را برای حل این مشکلات می کنند اما این مشکلات موجب شده تا زمانی که یک گوشی تازه به بازار عرضه میشود ، با سیستم عامل و نرم افزار های قدیمی عرضه شود.

اگر می خواهید یک گوشی فول آپدیت را داشته باشید و هیچگاه از بروزرسانی ها عقب نیفتید تنها راه چاره این است که یک گوشی Google Pixel را تهیه کنید. گوگل گوشیهای هوشمند خود را در در بازار های مختلف جهان به فروش میرساند و گارانتی می کند که آنها همیشه مجهز به تازه ترین آپدیت ها در اسرع وقت باشند. در صورت تهیه ی گوشی های پیکسل ، گوگل ضمانت می کند که تا دو سال آپدیت های بزرگ را دریافت کرده و تا سه سال تمامی بسته های امنیتی را دریافت کنند. اگر هم نمی خواهید یک گوشی پیکسل را تهیه کنید ، بهترین جایگزین ها که با سرعتی بالا تازه ترین آپدیت ها را دریافت می کنند گوشی های هوشمند OnePlus Xiaomi و Nokia هستند.

گوشی گیمینگ MOQI شباهتی بسیار به یک کنسول بازی دارد

کنسول بازی Xbox One S بدون نیاز به دیسک و طراحی متفاوت

کنسول بازی Xbox Two با نام پروژه ی اسکارلت طراحی می گردد

منبع androidcentral

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.