چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند

کشورهایی وجود دارند که به مهاجران خلاق و ایده پرداز نیز پول نقد پرداخت میکنند و کشورهایی هستند که نمی دانند یارانه را چگونه توزیع کنند

چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند

چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند : معجزه ای در قرن گذشته رخ داده و برای اولین بار در تاریخ بشریت بیشترین دلیل مرگ و میر انسان ها ، چاقی عنوان شده تا گرسنگی. اکثر افراد امروزه نسبت به فعالیت کمشان ،خیلی زیاد می خورند (و بدون ورزش کافی) ,و البته نمی توان بخش های گرسنه جهان را نادیده گرفت، گرسنگی در واقع وجود دارد، اما آنها گرسنه نیستند بلکه غذا در آنجا وجود ندارد  و فقط به این دلیل است که  نیروهای سیاسی و اقتصادی از رسیدن غذا به آن مناطق ممانعت به عمل می آورند. به طرق مختلف ، موضوع غذا بسیار مشابه مسئله ثروت است. به طور کلی دنیا نسبت به چندین قرن پیش بسیار ثروتمندتر شده است . مردم نسبتا غنی هستند و چیزهای بیشتری نسبت به گذشته دارند ، سلامت ترند و زندگی طولانی تر و پویایی دارند. تنها مسئله اینست که گاهی ثروت در جایی توزیع نمیگردد که بیشترین تاثیر را داشته باشد ، برخی افراد خیلی ثروتمند و برخی دیگر هم خیلی فقیر هستند. به همین خاطر بعضی از کشورها تصمیم گرفتند که این مشکل را رفع و ثروت را از راه های اصلی توزیع  نمایند.

در اینجا 13 کشور را ذکر کردیم که احساس می کنند غنی هستند و می توانند پول خود را بین مردم توزیع کنند.

1-هند

چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند
چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند

به ذهن کسی خطور نمی کند که هند یک کشور ثروتمند باشد اما لابد آنقدری ثروتمند هست که پروژه درآمد پایه خود را آغاز کرده است. این کشور جهت کمک به دهقانان روستایی از فقر مطلق و نیز کمک به آموزش کودکان کودکان چنین سیستم درآمدی را طراحی کرده است. در سال 2012 دولت هند 20 روستا را برای شرکت در پروژه درآمد پایه انتخاب نمود. هشت روستا یارانه گرفتند در حالی که به 12 تای باقیمانده به عنوان گروه آزمایشی ، خدمت نکردند. روستاهایی که درآمد پایه را گرفتند شرایط را بهبود بخشدیدند از جمله پول بیشتری برای غذا و مراقبت های بهداشتی صرف کردند و عملکرد مدرسه کودکان 68% بهبود یافت و کودکان سه برابر زمان بیشتری در مدرسه میگذراندند،پس انداز شخصی سه برابر و راه اندازی کسب و کار جدید دو برابر شد. اینها دستاوردهای بزرگی هستند و این بدین معنی است که هند می تواند این برنامه را در سال های آینده توسعه دهد.

2-لهستان

چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند
چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند

لهستان کشور دیگری است که معمولا ثروت زیادی ندارد، اما اشکال درآمد پایه جهانی را نیز در بر می گیرد. آنها روش عجیب دیگری را ابداع کردند: به جای اینکه به همه خانواده ها پول بدهند فقط به خانواده هایی که بیش از یک فرزند دارند ، پول پرداخت میکنند. آنها این برنامه را “+500 ” می خوانند و به هرکودکی که فرزند دوم یا سوم و یا بیشتر هر خانواده باشد 500 لهستانی( یا حدود 120یورو) پرداخت میگردد. این ایده برای کمک به خانواده های فقیری است که تعداد زیادی فرزند دارند و نیز بدین خاطر که لهستان تعداد بسیار اندکی مهد کودک دارد. مشکل آن ها اینست که دولت نظارتی بر اینکه این پول در کجاها صرف میشود ، ندارد. به نظر می رسد این پرداخت به خانواده ها به دلیل داشتن فرزند است نه به عنوان تشویق خانواده ها برای پیدا کردن کار یا فرستادن کودکان به مدرسه؛ با شروع این برنامه در امسال ، هنوز خیلی زود است که تاثیر این برنامه را بر اقتصاد لهستان ببینیم.

3-عربستان سعودی

چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند
چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند

اکنون به یک ثروتمند واقعی می پردازیم. کشوری غنی از نفت بر روی زمین که هم یکی از ثروتمند ترین کشورها محسوب میگردد و هم ثروتمندان بسیاری دارد. پادشاه سعودی به همه افراد کشور روز پرداخت زیادی را میفرستد. سلطان بن عبدالعزیز آل سعود در سال 2015 تصمیم گرفت تا ثروت عظیمی از عربستان سعودی را مستقیما به مردم باز گرداند؛ چیزی در حدود 32 بیلیون دلار ثروت.

کارمندان دولت، سربازان ، دانشجویان و بازنشستگان پول نقد دریافت می کنند و البته اکثر جمعیت، برای کشور کار می کنند که حدود 3 میلیون از 5.5 میلیون جمعیت عربستان سعودی را تشکیل می دهند. این پرداخت حدود دو ماه حقوق بیشتر افراد است. البته این پرداخت های مبلغ بالا به مردم ، از طرفی موجب عدم ایجاد انگیزه ، عدم پیشرفت و خودکفایی آنها نیز شده است؛ تا حدی که این کشور ناگزیر به استخدام تعداد زیادی نیروهای خارجی در زمینه های مختلف و نیز اعطای تابعیت به ورزشکاران کشورهای دیگر شده است.

4-امارات متحده عربی

چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند
چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند

امارات متحده عربی یکی دیگر از کشورهای ثروتمند خاورمیانه است و به نظر میرسد آنقدر پول زیادی دارند که نمی دانند چه کنند ، اما حتی با بخشش های شیرین دولت ، امارات متحده عربی سوار بر قطار پول است.در سال 2011 رئیس جمهور اعلام کرد که 2.7 میلیارد دلار برای پرداخت بدهی های شهروندانش در نظر گرفته است. مشکل آنها با وجود ثروت فوق العاده امارات، از اینجا نشات میگرفت که برخی از مردم بدهی هایشان انباشته شده بود و در آستانه ورشکستگی قرار داشتند، اما عواقب ورشکستگی در امارات متحده معنا ندارد؛ در غرب و سایر کشورهای در صورت عدم پرداخت بدهی بایستی به زندان بروید اما در این کشور  لااقل برای اماراتی ها اینگونه نیست ؛ در سال 2016 اماراتی ها قانونی را تصویب که به موجب آن جرایم جنایی برای ورشکستگی را حذف نمودند و 2.7 میلیارد دلار کمک شد تا بسیاری از ساکنان روی پای خود بایستند.

5-ژاپن

چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند
چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند

اگر شما یک حساب پس انداز داشته باشید می دانید که  نرخ بهره بانکی به چه نحو کار می کند. بانک در ازای خواب پول ، به شما مبلغی پرداخت میکنند گرچه ممکن است مقدار ناچیزی باشد اما به هر حال وجهی از سمت بانک به شما پرداخت میگردد. ولی در ژاپن کارها به روش متفاوتی انجام می گردند. این کشور در سالهای 2010 به شدت تحت تاثیر رکود اقتصادی قرار گرفت و جمعیت آن تمایلی به دریافت پول نقد نداشتند و از سال 2016 نرخ بهره منفی شد. این بدین معناست که بانک ها مردم را به پس انداز پول ترغیب می کنند و این ایده به منزله تشویق وام دهی و رشد اقتصادی است. پس پول نقد رایگان(یارانه) کجاست؟ دولت ژاپن در واقع آن را به بانک ها پرداخت میکند تا بتواند هزینه ها را جبران کند ولی تاکنون آنگونه که انتظار می رفت ، کار نکرده است.

6- آمریکا

چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند
چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند

کشور دیگری که نمیداند این پول را در چه مسیری توزیع کند، آمریکاست. به جای ارائه پول به افراد فقیر ، آنها آنرا به شرکت های میلیارد دلاری پرداخت میکنند. آنها این کار را به چند روش مختلف انجام میدهند از همه بدتر به راحتی از طریق نقص مالیاتی اقدام به این عمل می نمایند. ده ها شرکت سودجو وجود دارند که مالیات های صفر پرداخت شده را ثبت و از هزینه های دیگر کسر می کنند. کسرهای مالیاتی زیادی وجود دارد که 35% معمول میزان مالیات شرکت ها با به پایان رسیدن دوره مالیات ، صفر می شود. چه بد میشوداگر یک شرکت سودآور نباشد و از همه بدتر زیان های خود را به سال دیگر منتقل کند ، در حالی که اگر سودآور بودند از پرداخت مالیات در آن سال معاف می شدند. این مبلغ یک توزیع دولتی عظیم  و البته ناعادلانه در آمریکاست که به شرکت های این چنینی تعلق میگیرد و در حال حاضر با توجه به آخرین تلاشها در زمینه قانون اصلاحات مالیاتی ، تعدادی از این شرکت ها تحت نظارت قرار گرفته اند.

7-فرانسه

چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند
چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند

همانطور که بررسی شد لهستان به کودکان کشورش بها می دهد و یارانه را صرف آنها می کند ، اما فرانسه شیوه ی دیگری را در نظر گرفته؛ فرانسه برای هر کودک (بعد از دومین) مبلغی معادل 82.52 یورو و پس از آن نیز یک مکمل خانوادگی از 169.87 یورو تا 237.89 یورو برای هر خانواده ای که سه فرزند یا چند فرزند زیر 21 سال داشته باشند ، پرداخت می کند . همچنین برای هر کودک زیر سه سال حقوق پایه ای وجود دارد و بعد از آن نیز کمک هزینه تحصیلی ، تخفیف در کرایه اتوبوس و قطار ، کمک هزینه سفر و حتی بلیت های سینما وجود خواهد داشت.با در نظر گرفتن تمام این ها متوجه خواهید شد که چرا فرانسه از بیشترین میزان تولد در همه کشورهای اروپایی برخوردار است. تقریبا همه این موارد کافی است تا فرانسوی ها متوجه شوند که داشتن کودک سودبخش است.

8-میانمار

چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند
چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند

میانمار(که همچنین به عنوان برمه شناخته می شود) پس از ده ها سال از جنگ جهانی ، یکی از فقیرترین کشورهای آسیایی است. ثروت آن به شدت در میان حامیان رژیم سابق متمرکز شده و دارای یکی از بالاترین منابع درآمدی بر روی زمین است. با این حال میانمار بیشترین شاخص جهانی را از سال 2014 به کمک های خیرخواهانه اختصاص داده است. سازمان جهانی Gallup که در هر کشوری نظرسنجی هایی مطرح میکند، عنوان نموده ، شهروندان میانمار بیشترین میزان سرانه در امور خیر را نسبت به هر کشوری به خود اختصاص داده اند و میانمار کوچک را به کشوری بخشنده تبدیل کرده اند.دلیل انجام این کارها اعتقادات آن ها است و بر این اساس عقیده دارند که کمک به فرد دیگر میتواند به شما در مسیر زندگی تان یاری رساند ، یا در این جهان یا در جهان دیگر.

9-شیلی

چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند
چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند

اگر به دنبال راه اندازی فناوری هستید ، شیلی ممکن است اولین مکان برای دفتر کار شما باشد. دلیل آن هم این است که کشور شیلی به هر کسی که بخواهد شرکت فناوری خود را در این کشور مستقر کند ، پول نقد پرداخت مینماید و این مقدار کم نبوده و دقیقا معادل 50,000,00 دلار آمریکا است. این طرح به نام استارت آپ شیلی نام گرفته و توجه زیادی به آن شده است. در این طرح باید بتوانید مدیران برنامه را متقاعد کنید که استارتاپ شما نه تنها موفق خواهد بود بلکه در مقیاس جهانی نیز موف

ق تر خواهد شد.اگر قادر به انجام این کار باشید می توانید از مزایایی آن برخوردار گردید ، ویزای کاری یک ساله ، ارتباطات کاری و سیاسی نیز برای کمک به کسب و کار ها در کشورهایی به دور از رکود جهانی تعلق میگیرد. هنگامی که شیلی این برنامه را راه اندازی میکرد، آمریکای شمالی را در نظر داشت اگرچه زبان شیلی اسپانیایی است ، اما تمام مستندات این برنامه به زبان انگلیسی تنظیم شده است.

10-نیوزلند

چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند
چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند

نیوزیلند به خاطر فیلم سه گانه ارباب حلقه ها مشهور است ، در این سرزمین شهر خاصی وجود دارد، Kaitangata که فقط 800 نفر جمعیت داشته و برای یک شهر، این تعداد جمعیت واقعا ناچیز است. همچنین این شهر 100 جای خالی برای کار در نظر گرفت ولی کسی نبود که این جایگاه های کاری را پر کند و از اینرو ، مسئولان این شهر در صدد برآمدند به مهاجران جدید” خانه و زمین” به ارزش 230.000 دلار پیشنهاد نمایند تا در این شهر ساکن شوند؛ این مقدار ، مبلغ زیادی بود و منجر به پدید آمدن مشکلاتی شد. مسئول و نماینده املاک و مستغلات این برنامه عملا یک شبه 9000 ایمیل دریافت کرد. این برنامه باید به صورت تعلیق در آید تا نماینده بتواند پیشنهادات را مرتب سازی و بررسی کند که چه تعداد از افراد واقعا می خواهند به آنجا مهاجرت کنند و چند نفر به دنبال فروش زمین هستند.

11-ایرلند

چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند
چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند

 

ایرلند به دنبال فن آوری های سود آور بسیار شبیه شیلی است، آنها در حال ارائه دستمزدهای نقدی زیادی به استارت آپ هایی هستند که به آنجا منتقل می شوند. این برنامه “سرمایه گذاری ایرلند” نامیده میشود و در حال حاضر موفقیت های بزرگی بدست آورده است. ایرلند هم اکنون کشور ی دارای فن آوری پیشرفته است و دوبلین مرکز رشد تکنولوژی در سراسر جهان است. روند در نظر گرفته در ایرلند بسیار شبیه شیلی است که شما باید مدیران را برای یک ایده عالی که قابل ارائه در بازار جهانی می باشد ، متقاعد نمایید. تا بتوانید حمایت آن ها را جلب و سرمایه کافی را جذب نمایید.این برنامه به هر کسی که ایده خوبی دارد و بدون در نظر گرفتن مکان توسعه ، کمک خواهد کرد فقط کافی است تا نمونه اولیه طرح خود را ارائه نمایید.

12-جزیره موریتیوس

چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند
چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند

شیلی خوب است اما زلزله دارد و ایرلند هم در زمستان بسیار سرد است. اگر فقط یک بهشت گرمسیری وجود داشته باشد تا فناوری هایمان را به آنجا منتقل کنیم آنجا موریتیوس است. ملیت جزیره کوچک (واقع در اقیانوس هند و در شرق ماداگاسکار) برای چندین دهه مقصد توریستی بوده اما اخیرا تصمیم گرفته تا با توجه به بخش فناوری ، اقتصاد خود را متنوع سازد. مجوز رسمی دولت 20.000 روپیه در ازای راه اندازی فروش بین المللی است که با این مبلغ حداقل یک آپارتمان و غذای خوب برای مدتی فراهم می سازد. معمولا باید مدیران را قانع کنید که ایده عالی داشته و می توانید آن را در جزیره بهشتی توسعه دهید.

13-کانادا

چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند
چه کشورهایی یارانه نقدی می دهند

کانادا یکی از پیشرفته ترین اقتصادهای جهان می باشد و جای تعجبی ندارد که به شیوه های مختلف به مردم پول پرداخت کند.اگر شما قصد حرکت به ساسکاچوان را دارید در ابتدا 20.000 دلار به شما پرداخت می گردد و بعد از آن ف دیگری پولی پرداخت نمی شود، این در واقع تامین اعتبار مالی جهت تحصیل است بنابراین شما باید در آنجا به تحصیل بپردازید و سپس میتوانید آن را در مالیات بر درآمد خود از سال های آینده لحاظ کنید. ایده این طرح در اینست که افراد تحصیل کرده بیشتری را جهت برنامه های سازندگی آن شهرها به کار گیرند. اما اگر نمی خواهید تحصیل کنید می توانید به یکی از چندین شهر انتریو بروید و برای پروژه درآمد پایه ثبت نام کنید، جایی که ساکنین آن ، درآمد سالانه 17000 دلار  در واقع برای انجام هیچ کاری دریافت می کنند. این پروژه آزمایشی است جهت ارزیابی درآمد اساسی جهانی برای زمانی که تمام کارها توسط ربات ها انجام می گیرد.

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

ترسناک ترین مکان های جهان

منبع theclever

نظرات بسته شده است.