چگونه از سرویس گوگل بوک کتاب دانلود کنیم ؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

چگونه از سرویس گوگل بوک کتاب دانلود کنیم ؟

گوگل گنجینه ی بزرگی از کتاب های الکترونیکی را در قالب گوگل بوک عرضه کرده است. گوگل بوک هم موتور جست و جو دارد و هم فروشگاه. هر دو سرویس اجازه می دهند تا نسخه ای از کتاب را ذخیره کنید و به صورت آفلاین مطالعه نمایید.
موتور جست و جوی گوگل بوک در سال 2004 در دسترس قرار گرفت. این سرویس به شما اجازه می دهد در میان بیش از 30 میلیون عنوان بگردید. کتاب ها توسط گوگل اسکن شدند و با استفاده از OCR به متن تایپی تبدیل شده اند. مجلات متعددی هم در این سرویس ذخیره شده اند.
هنگامی که بر روی نتیجه ی جست و جو کلیک می کنید، صفحات اسکن شده و اطلاعات کتاب را مشاهده می کنید. لینک خرید نسخه ی کاغذی کتاب هم در آنجا وجود دارد. می توانید نظرات و انتقادات خود را هم اضافه کنید و کتاب را به کتابخانه ی خود اضافه کنید.
شما نمی توانید تمام کتاب ها را به صورت رایگان دانلود کنید. چهار سطح دسترسی به کتاب ها وجود دارد:
بدون پیش نمایش: اگر گوگل هنوز کتاب را اسکن نکرده باشد، نمی توانید متن آن را ببینید. اما به ابرداده ها و ISBN دسترسی دارید.

برنامه Google Play Books

بریده: اگر گوگل اجازه ی کپی رایت نداشته باشد می توانید سه تکه از متن کتاب را ببینید. بریده ها جملاتی در مورد یک موضوع خاص هستند. برای کتاب های مرجع مثل دانشنامه ها و لغت نامه ها بریده وجود ندارد.
پیش نمایش: اغلب کتاب ها در گوگل بوک در طبقه بندی پیش نمایش قرار می گیرند. پیش نمایش برای اکثر کتاب ها با مجوز کپی رایت در دسترس است. اگر یک کتاب در دسته ی پیش نمایش قرار داشته باشد می توانید صفحات زیادی از آن را ببینید. همه ی صفحات علامت گذاری شده اند تا دانلود و ذخیره ی کتاب قانونی باشد.
نمایش کامل: گوگل این گزینه را برای کتاب هایی که دیگر چاپ نمی شوند، در نظر گرفته است. بخش کوچکی از کتاب هایی که در بازار موجود هستند هم در این دسته قرار می گیرند. فقط کتاب هایی که در این دسته هستند، قابل دانلود می باشند.
توصیه می شود از جست و جوی پیشرفته استفاده کنید؛ در این صورت می توانید پارامترهای مشخصی را پر کنید. یکی از پارامترها نمایش کامل یا Full View را انتخاب کنید.
می توانید کلمات کلیدی، انتشارات، نویسنده، ISBN، ISSN را وارد کنید. هنگامی که کاملاً آماده شدید بر روی دکمه ی جست و جوی گوگل ضربه بزنید.

سرویس گوگل بوک
سرویس گوگل بوک

در فهرست نتایج بر روی عنوان کتاب مد نظر ضربه بزنید. اطلاعات کتاب بارگیری می شود. لینک دانلود را در گوشه ی سمت چپ بالا مشاهده خواهید کرد.
با نگه داشتن موس بر روی لینک دانلود گزینه هایی برای محل ذخیره شدن کتاب و نوع خواندن آن برای شما به نمایش در می آید.

گوگل بوک
گوگل بوک

هنگامی که بر روی لینک کلیک می کنید، از شما تاییدیه خواسته می شود. گزینه ی Read را انتخاب کنید. کتاب مورد نظر در قسمت My Books در پلی استور ظاهر می شود. برای دانلود کردن آن بر روی سه نقطه کلیک کنید و گزینه ی Download PDF یا Download EPUB را انتخاب نمایید.
Google Play Books فروشگاه کتاب الکترونیکی گوگل است. این فروشگاه دومین فروشگاه کتاب الکترونیکی بعد از آمازون است. گوگل پلی 6 میلیون نسخه کتاب برای خرید دارد. می توانید از این پلتفرم برای خرید کتاب صوتی و قرض گرفتن کتاب چاپی استفاده کنید.
برنامه Google Play Books به شما اجازه می دهد هر کتابی را دانلود کنید و آن را به صورت آفلاین بخوانید. گزینه های در اختیار شما در صورت خرید متفاوت است. اگر کتاب رایگان در کتابخانه ی خود دارید می توانید ورژن pdf و یا EPUB را دانلود کنید. سپس می توانید فایل را کپی کنید، تغییر دهید و به اشتراک بگذارید.
در مورد کتاب های پرداختی، می توانید نسخه ای از کتاب را بر روی دستگاه ذخیره کنید تا به صورت آفلاین مطالعه کنید اما نمی توانید ورژن PDf و یا EPUB آن را دانلود کنید.
برای دانلود کتاب ها می بایست Google Play Books را بر روی موبایل نصب کنید و یا در مرورگر کروم از افزونه ی Play Books استفاده کنید.
برای دانلود کردن یک کتاب در گوشی موبایل، برنامه ی Google Play Books را از اپ استور دریافت کنید. اطمینان حاصل کنید که گوشی به اینترنت وصل باشد. بر روی Library در پایین صفحه ضربه بزنید. بر روی کتابی که می خواهید ذخیره کنید ضربه بزنید. فرآیند دانلود به صورت خودکار شروع می شود. هنگامی که این فرآیند تمام شد، یک تیک مشاهده می کنید. برای این که ببینید چه کتابی را از گوگل پلی دانلود کرده اید به Menu > Downloaded Only بروید.

دانلود کتاب از سرویس گوگل بوک
دانلود کتاب از سرویس گوگل بوک

اگر می خواهید کتاب را بر روی دسکتاپ دانلود کنید، مرورگر کروم را در سیستم عامل خود نصب کنید. برنامه ی Google Play Books web را نصب کنید. کروم را باز کنید و Google Play Books را پیدا کنید. کتابی را که می خواهید دانلود کنید، پیدا کنید. موس را بر روی جلد کتاب بگیرید و بر روی گزینه ی Make available offline ضربه بزنید.
اگر در آینده خواستید کتاب را حذف کنید کافی است تیک را بردارید.

بهترین دوربین گوشی میان رده کدام تلفن می باشد

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

بهترین دوربین گوشی های 64 مگاپیکسل

منبع makeuseof

نظرات بسته شده است.