چگونه از Motion Sense در گوشی Pixel 4 XL استفاده کنیم ؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

چگونه از Motion Sense در گوشی Pixel 4 XL استفاده کنیم ؟

چگونه از Motion Sense در گوشی Pixel 4 XL استفاده کنیم ؟ گوشی های هوشمند Pixel 4 و Pixel 4 XL به بازار آمده اند. یکی از قابلیت های جدید Motion Sense نام دارد. این سیستم مبتنی بر حرکت، از تراشه ی Soli Radar استفاده می کند.
لازم نیست تا برای فعال کردن Motion Sense کار خاصی بر روی گوشی پیکسل 4 انجام دهید اما فعلا کارکرد آن محدود است. انتظار می رود گوگل در ماه های آینده قابلیت های دیگر را با بروزرسانی های نرم افزاری اضافه می کند.

موشن سنس گوشی Pixel 4

می توان از موشن سنسور گوشی Pixel 4 برای کنترل موزیک و برنامه های ویدیویی استفاده کرد. این قابلیت بسیار سهل الاستفاده است و اگر دستتان کثیف باشد یا در حال آشپزی باشید، بسیار کاربردی است. به این وسیله می توانید بدون آن که صفحه نمایش را کثیف کنید، به راحتی از آهنگی که دوست ندارید، رد شوید.
کافی است دست خود را جلوی صفحه تکان دهید تا به آهنگ بعدی پلی لیست و آلبوم بروید. اگر دستتان را از چپ به راست حرکت دهید، به آهنگ قبلی می روید. البته فعلا نمی توان با Motion Sense موزیک را پخش و قطع کرد.

Motion Sense با اکثر اپلیکیشن های موزیک موجود در بازار مثل Spotify، Deezer و یوتیوب کار می کند .
یکی از مزایای استفاده از تراشه ی Soli Radar خاموش کردن زنگ های هشدار است. لازم نیست کار خاصی انجام دهید تا این قابلیت را فعال کنید؛ این قابلیت طوری طراحی شده که خود به خود کار کند.
اگر زنگ هشدار Pixel 4 یا Pixel 4 XL به صدا در بیاید، همین که به سمت دستگاه بروید تراشه ی radar دست شما را تشخیص می دهد و صدای زنگ را پایین می آورد. سپس با حرکت دست از سمتی به سمت دیگر زنگ هشدار قطع می شود.

موشن سنسور گوشی پیکسل 4
موشن سنسور گوشی پیکسل 4

در حال حاضر بردن دست از چپ به راست و یا از راست به چپ زنگ را به تعویق می اندازد و آن را کملاً قطع نمی کند. به نظر می رسد گوگل نتوانسته برنامه ای بریزد که زنگ هشدار کاملاً قطع شود. اما در به روزرسانی های بعدی این قابلیت اضافه می شود.
مثل زنگ هشدار، برای ریجکت کردن تماس هم می توانید از Motion Sense استفاده کنید. این فرآیند بسیار ساده است. دست خود را در مقابل صفحه تکان دهید تا تماس قطع شود.
در واقع کاری که اینجا انجام می دهید، سایلنت کردن دستگاه است و تماس همچنان برقرار است و اگر بخواهید می توانید به آن پاسخ دهید. در حال حاضر نمی توان با حرکت دست به تماس های تلفنی پاسخ داد.
یکی از موارد مصرف Motion Sense ایجاد تعامل با تصاویر پس زمینه است. حتماً تصویر پس زمینه ی Pikachu پیکسل را دیده اید. این تصویر بر روی اینترنت و در نقد و بررسی گوشی پیکسل دیده می شود.

اگر تصویر پس زمینه Pikachu باشد با تکان دادن دستتان در جلوی صفحه پوکمون زرد رنگ را به عقب هل می دهید. البته این کار کاملاً بیهوده است اما قابل تحسین می باشد.

بهترین دوربین گوشی میان رده کدام تلفن می باشد

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

بهترین دوربین گوشی های 64 مگاپیکسل

منبع androidpit

نظرات بسته شده است.