چگونه در بورس سرمایه گذاری کنیم پنج توصیه مهم وارن بافِت | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

چگونه در بورس سرمایه گذاری کنیم پنج توصیه مهم وارن بافِت

چگونه در بورس سرمایه گذاری کنیم

چگونه در بورس سرمایه گذاری کنیم : در سن 88 سالگی ، وارن بافت با موهای سفید ، ابروهای پرپشت و پوست خود حتی چهره کمی ترسناکی پیدا کرده است اما او یکی از قدرتمندترین سرمایه گذارها در جهان می باشد و این به خاطر Midas Touch او در وال استریت می باشد.

چگونه حافظه گوشی را پاک کنیم ؟

تیک آبی اینستاگرام چیست

امروزه بافت ، مدیر و رییس Berkshire Hathaway می باشد اما او اولین سهام خود را زمانی که 11 سال داشت خرید. به گفته خود او ، از آن زمان تا کنون او سهام های مختلفی را در زمان های هفت رییس جمهور دموکرات و هفت رییس جمهور جمهوری خواه خریده است .

او از آن زمان تا کنون در این کار بسیار بسیار موفق بوده است. بر اساس فوربس، بافت اکنون مالک 82.5 میلیارد دلار ثروت است که او را به سومین فرد ثروتمند جهان تبدیل کرده است (پس از موسس آمازون جف بیزوس و موسس مایکروسافت بیل گیتس).

او چگونه این کار را انجام می دهد؟ در زیر،  5 تا از بهترین توصیه های او برای افزایش آگاهی اینکه چگونه در بورس سرمایه گذاری کنیم آمده است.

1.سرمایه گذاری روندی طولانی مدت است

“اگر افرادی فکر می کنند می توانند خیلی راحت وارد شوند ، سهام بخرند و بفروشند و سریع از بازار سهام خارج شوند بهتر است که وارد این مقوله نشوند. منظورم این است که آنها نمی توانند این کار را انجام دهند”. این ها را بافت در سال 2014 گفته است. “اما آنها می توانند تشخیص دهند که در امریکا تجارت های ثابت خوبی وجود دارد و اگر آنها به مرور بخشی از آن را بخرند هیچ وقت نمی بازند”.

او می گوید سرمایه گذاری موضوعی زمان بر و طولانی مدت است.

بافت در 2016 گفت : “من می دانم که بازار در بازه طولانی چگونه به پیش می رود: انها رشد خواهند کرد. اما نمی توانم بگویم در ظرف 1 روز ، 1 ماه یا حتی یک سال چه اتفاقی می افتد و هیچ وقت هم احساس نکرده ام که این چیز مهمی است”.

“من می گویم که فکر می کنم که در 10 یا 20 یا 30 سال آینده ، سهام ها بسیار بالاتر و با ارزش تر از اکنون خواهند بود”.

بافت هم چنین خریدن سهام ها را به مالکیت بیشتر دارایی قابل لمس پیوند داده است.”اگر شما صاحب سهام هایی هستید که انگار مالک یک مزرعه یا خانه آپارتمانی هستید نیازی ندارید هر روز با هر هفته سود خود را بررسی کنید .” 

2.تنوع

برای محافظت از پول خود ، شما باید سهام های متنوعی از شرکت های مختلف را بخرید و خریدهای خود را در طول زمان گسترش دهید.

بافت در سال 2017 گفت: بهترین نکته در مورد سهام این است که انها را به طور پیوسته و در طول زمان بخرید. شما با خریدن سهام های مختلف از شرکت های متنوع و خاص می توانید درصد ریسک خود را کاهش دهید و این کار را باید در طول ماه ها و سالها انجام دهید.”

3.سهام به طور کلی از اسناد و اوراق بهادار بهتر هستند

بافت می گوید :” اگر پول داشته باشید می توانید اوراق بهادار بخرید ، مزرعه بخرید ، خانه و اپارتمان بخرید یا بخشی از تجارتی را بخرید . اگر شما یک ورق بهادار یا سند مالی 10 ساله را اکنون بخرید ، شما بیش از 40 بار برای چیزی که درآمد و سوددهی آن رشدی نمی کند باید پول خرج کنید. این را با خرید سرمایه و تجارت خوب مقایسه کنید . واقعا جای مقایسه ای وجود ندارد.”

این در حالی است که شاخص بازار سهام ، میانگین بازگشت سرمایه سالانه 10.2 درصدی را در 30 سال گذشته نشان می دهد. (بر اساس FactSet).

بافت می گوید: اگر یک ورق بهادار یا سند مالی دارای سود 2.30 درصدی باشد و برای 10 سال به این شکل باقی بماند پس شما بسیار پشیمان خواهید شد که چرا سهام نخریدید. سهام ها برای مدت زمان طولانی بسیار جذاب تر از اوراق بهادار و اسناد هستند. “

چگونه در بورس سرمایه گذاری کنیم
چگونه در بورس سرمایه گذاری کنیم

4.شما نمی توانید برای بازار زمان تعیین کنید

بافت در فوریه 2017 گفت: ” شما در حال انجام اشتباه بسیار بزرگی هستید اگر برای مدتی از بازار کنار بکشید و فکر کنید که شرایط بازار بهتر خواهد شد و شما دوباره باز خواهید گشت و زمان بهتری فعالیت خود را شروع می کنید”.

5.هیچ جایی برای احساساتی بودن وجود ندارد

بافت در سال 2018 گفت : ” بعضی افراد نباید سهام بخرند چون به محض افت قیمت و ارزش سهام ، بسیار ناراحت می شوند. اگر شما به خاطر این که سهامتان افت کرده کارهای احمقانه انجام می دهید بهتر است اصلا سهام نخرید”.

برای مقایسه “اگر شما خانه تان را با قیمت 20 هزار دلار بخرید و کسی روز بعد بیاید و بگوید آن را 15هزار دلار میخرم شما آن را نمی فروشید چون قیمت واقعی خانه را می دانید. بعضی افراد از لحاظ احساسی یا روانی برای سهامشان مناسب نیستند اما بیشتر افراد مناسب هستند . اگر افراد درباره چیزی که می خرند اطلاعات و تحصیلات داشته باشند بسیار بهتر است و این بخشی از تجارت است”.

منبع cnbc

نظرات بسته شده است.