چگونه هدف گذاری مالی کنیم و به آن برسیم | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

چگونه هدف گذاری مالی کنیم و به آن برسیم

چگونه هدف گذاری کنیم : امور مالی می تواند هر کسی را به سمت اضطراب و نگرانی شدید سوق دهد. صحبت کردن درباره آن آسانتر از عمل به آن است، برنامه‌ریزی امور مالی مانند تخم‌مرغی برای سبد همه نیست و به همین دلیل است که اغلب ما مرتب حسابمان را چک می‌کنیم. اما آیا کسی به شما گفته‌است که رسیدن به اهداف مالی کار دشواری نیست؟
در این مقاله، ما راههای چگونگی تعیین اهداف مالی را بررسی خواهیم کرد و در واقع آنها را با سهولت برآورده می کنیم.

چگونه هدف گذاری مالی کنیم و به آن برسیم

5 قدم برای تعیین هدف گذاری اهداف مالی

اگر چه تعیین اهداف مالی یک کار دلهره‌آور به نظر می‌رسد اما برای کسی که اراده و وضوح تفکر داشته باشد، نسبتا آسان است. سعی کنید از این مراحل استفاده کنید:
اهداف واضحی داشته باشید
هر هدفی (نه فقط مالی) بدون هدف مشخص ، چیزی غیر از رویا نیست. و این نمی‌تواند برای مسائل مالی صادق باشد.
اغلب گفته می‌شود که پس‌انداز چیزی جز مصرف معوق نیست. بنابراین اگر امروز پس انداز می کنید، باید مشخص باشد که برای چه موردی است. می تواند برای چیزی مانند تحصیلات بچه ها ، بازنشستگی ، ازدواج ، تعطیلات رویایی ، ماشین فانتزی و غیره باشد.
پس از مشخص شدن هدف ، ارزش پولی را در آن هدف و چارچوب زمانی قرار دهید. نکته مهم در این مرحله از تنظیمات هدف، لیست کردن تمام اهداف است، هر چند که ممکن است آن‌ها کم باشند، که شما آنها را پیش‌بینی می‌کنید و ارزش برای آن قائل هستید.
آنها را واقع گرایانه حفظ کنید
خوب است که یک فرد خوش بین باشید اما همیشه یک فرد خوشبین بودن مطلوب نیست. همین طور که برای رسیدن به اهداف مالی تلاش زیادی می‌کنید، خارج شدن از خط قطعا به شانس شما برای رسیدن به آن‌ها آسیب خواهد رساند.
مهم است که اهداف خود را به طور طبیعی و واقع گرایانه حفظ کنید، چون به شما کمک می‌کند در مسیر خود باقی بمانید و شما را در طول سفر با انگیزه نگه می دارد.
تورم را در نظر بگیرید
رونالد ریگان یك بار گفت: “تورم به همان اندازه ای که یک قاتل خشن است ، به همان اندازه می‌تواند یك دزد مسلح ترسناک باشد و به عنوان یك آدم كشنده ترسناک است”. این نقل‌قول بهترین چیزی است که می تواند بیان کند تورم با اهداف مالی شما چه می‌کند.
بنابراین هر زمان که ارزش پولی را در یک هدف مالی قرار دادید که در آینده بسیار دور است ، تورم را در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، اگر یکی از اهداف مالی شما تحصیلات دانشگاهی پسر شما باشد ، که اکنون 15 سال دارد ، اگر تورم فقط 3٪ باشد ، بار پولی را بیش از 50٪ افزایش می دهد. بنابراین همیشه تورم را در نظر بگیرید.
کوتاه مدت در مقابل بلند مدت
درست مانند اینکه هر گرم کالری یکسان نیست، رویکرد به دست آوردن هر هدف مالی یکسان نخواهد بود. مهم است كه اهداف را به دو قسمت كوتاه مدت و بلند مدت تقسیم كنيد.
به عنوان یک قاعده کلی ، هر هدف مالی که در 3 سال آینده به وقوع می پیوندد باید به عنوان هدف کوتاه مدت شناخته شود. اهداف با مدت‌زمان بیشتر به عنوان اهداف بلند مدت طبقه‌بندی شوند. این حالت دوشاخه‌ای اهداف کوتاه‌مدت در مقایسه با بلند مدت ، به انتخاب ابزار سرمایه‌گذاری مناسب برای رسیدن به آن‌ها کمک خواهد کرد.
بعداً در مورد چگونگی دستیابی به اهداف مالی بیشتر صحبت خواهیم کرد.
هدف هر کس بنا به شخصیت و سلیقه ی خودش است
جریان تعیین اهداف مالی یک امر فردی است یعنی اهداف شما اهداف خود شما هستند و با توجه به خواست شما برای رسیدن به آنها تعیین می شوند. ما بارها و بارها برای اهدافمان برنامه‌ریزی می‌کنیم و بعدا متوجه می‌شویم که این هدف برای ما مناسب نیست.
این مهم است که اهداف شما در واقع اهداف شما باشند و از شخص دیگری الهام گرفته نشوند. اگر نگاهی دقیق به تمام اهدافی که بعد از این مرحله ایجاد کردید بیاندازید، در مسیر دستیابی به آن‌ها خواهید بود.
در حال حاضر ، شما با اهداف مالی خود آماده خواهید بود ، اکنون وقت آن رسیده است که همه به نتیجه برسیم و به آنها برسیم.

سخت ترین کار دنیا کدام شغل است ؟ معرفی 5 شغل اول

سریع ترین حیوان جهان ؛ معرفی 5 حیوان سریع بر اساس رتبه

نظرات بسته شده است.