Ultimate magazine theme for WordPress.

کارهایی که در محل کار نباید انجام داد

کارهایی که در محل کار نباید انجام داد

کارهایی که در محل کار نباید انجام داد : هنگامی که پای موفقیت در محیط کار به میان می‌آید گفته می‌شود که رفتار شما مقام شما را تعیین می‌کند، که بدین معناست که نوع رفتار شما در محیط کار بسیار مهم است.

بنا به نظر متخصص توسعه‌ی شغلی، خانم سوئه اِلسون، عادت‌های بد کاری مانند عدم توجه مناسب به دستورالعمل‌ها و یا رویکرد رفتاری غیرجدی نسبت به ارتباطات در محیط کار می‌تواند شما را از مسیر موفقیت دور سازد.

به نظر وی این رفتارها شما را غیرحرفه‌ای جلوه خواهند داد:

  1. از مکالمات خارج شدن و حضور نداشتن

مقتضای هر شغلی ممکن است جابه جا شدن میان چندین وظیفه به طور متوالی باشد و این ممکن است برای بسیاری از افراد سخت باشد، مخصوصا اگر شخص در شغلش تازه‌کار باشد. در این حالت توجه کردن به سایر افراد و همکاران در محیط کاری بسیار سخت می‌شود و ممکن است در حالی که شما دستورالعملها را به خوبی  انجام می‌دهید برقراری ارتباط با دیگران را فراموش کنید. خانم سوئه می‌گوید که شما باید با همکاران خود وارد صحبت شوید، با آنها ارتباط چشمی برقرار کنید و همچنین یک شنونده‌ی بسیار خوب باشید.

کارهایی که در محل کار نباید انجام داد

شما می‌توانید بسیار مفیدتر و موثرتر باشید اگر واقعا در محیط کار حاضر باشید. همکاران شما باید بدانند که حاضرید با آنها وارد بحث شده و به حرف ‌هایشان گوش کنید. چنین حضوری مزیت‌های زیادی برایتان خواهد داشت.

  1. در ارتباطات محیط کاری خود با ادبیات بازاری حرف نزنید

اگر محیط کاری شما مکانی عادی باشد شاید به کار بردن ادبیات عادی و عمومی نیز در آن محیط نامناسب به نظر نیاید؛ اما استفاده از کلمات مختصر شده و بازاری می‌تواند مشکل ساز باشد، مخصوصا اگر مخاطب کسی باشد که دارای پس زمینه‌ی فرهنگی متفاوتی نسبت به شماست. همیشه بهتر این است که در محیط کار از ادبیات رسمی‌ و مودبانه‌تری استفاده کنید.

کارهایی که در محل کار نباید انجام داد

  1. پوشش مناسب

پوشش مناسب در محیط کار به شما کمک می‌کند که مرزهای خود را معین کرده و تصویری منسجم از خود ارائه دهید. به عبارت دیگر این یک محیط کاری بوده و نیازمند یک سلوک رفتاری معین است.

در ادامه خانم سوئه به برخی رفتارهای مناسب اشاره می‌کند که برای موفقیت شغلی شما بسیار لازم‌اند:

  1. زمان لازم برای تمرکز واقعی بر کار خود را پیدا کنید.
  2. خود را در کار غرق کنید اما زمانی برای تفکر و تأمل بر کار خود نیز باقی بگذارید
  3. هرگز وقتی که منظورتان «نه» است با «بله» پاسخ ندهید
  4. یادتان باشد، این رفتار شماست که در ذهن افراد باقی می‌ماند نه کارتان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.