کد MEID چیست ؟ و چه رابطه ای بین آن با کد IMEI وجود دارد | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

کد MEID چیست ؟ و چه رابطه ای بین آن با کد IMEI وجود دارد

کد MEID چیست ؟ آیا علاقه به افزودن به اطلاعات خود در زمینه ی فناوری دارید و میخواهید ترفند های ناشناخته ی آن را آموخته و مورد استفاده قرار دهید. آیا کنجکاوید که بدانید شماره ی MEID چیست و از کجا می توانید پیدایش کنید؟ اگر اینطور است شما به جایی درست مراجعه کرده اید زیرا در ادامه معمایی که برایتان پیش آمده توضیح داده شده و حل خواهد شد. در ادامه با انواع مدل های ظاهر شدن این کد آشنا خواهید شد و نیز معنای هر یک از 14 دیجیت هگزادسیمال آن را خواهید فهمید.

عکس 1

کد MEID واقعا چیست ؟

میانبر کد MEID در واقع یک تشخیص دهنده ی تجهیزات موبایلی بوده و یک عدد بوده که روی قطعات فیزیکی گوشی هوشمند نوشته شده. MEID با کد IMEI رابطه ای مستقیم داشته و به دستگاه های هوشمند این امکان را می دهد تا به راحتی بتوانند میان شبکه های اینترنتی 3G ، 4G و 5G طول موج مناسب خود را پیدا کرده و نیز توسط کد نوشته شده روی قطعه ی سخت افزاری بتوان تشخیص داد که دستگاه از چه نوع شبکه ی اینترنت پر سرعتی پشتیبانی می کند. علاوه اینکه این کد به اپراتورها این امکان را میدهد تا با دقت و کیفیت بالاتری نسبت به کدهای ESN یا IMEI بتوانند گوشی های دزدیده شده و یا خراب را تشخیص دهند. شماره ی MEID به صورت دائمی در گوشی های هوشمند ذخیره شده و جایگزین کد ESN که مخفف Electronic Serial Number خواهد شد که از سال 2006 استفاده میشد.

این کد از 14 کاراکتر مختلف تشکیل شده که به دو مساله ی مختلف اشاره دارد که یکی کد تولید کننده بوده و دیگری شماره سریال گوشی. به عکس زیر نگاهی بیندازید که این کد را دسته بندی کرده است.

عکس 2

کد R : کد هشت بیتی منطقه ای
کد X : کد 24 بیتی تولید کننده ی گوشی
کد Z : شماره سریال 24 بیتی که تولید کننده به گوشی داده
کد C : به نوان بخشی از MEID شناخته نمی شود.

روش چک کردن کد MEID

برای اینکه بتوانید این کد را پیدا کنید باید درب پشت گوشی را باز کرده و باتری را جدا کنید ، کد MEID زیر باتری نوشته شده. اگر گوشی شما iOS است باید به منوی Settings رفه و این کد را از قسمت About پیدا کنید.

استفاده های مختلف از MEID

فرم A – در اینجا از MEID برای تشخیص قطعات سخت افزاری قرار داده شده در گوشی استفاده می شود.
فرم C – سازمان های MEID GHA و MEID MFR از کد MEID برای ثبت آن در اپراتورها استفاده می کنند.
فرم D – در صورت تغییر اپراتور ، کد IMED برای اپراتور تازه فرستاده شده تا از مشخصات فنی دستگاه مطلع شده و سرویس لازم را ارائه کند.
فرم F – در سفر این کد برای اپراتور موقت طرف قرار داده فرستاده شده تا مشخصات گوشی را دریافت کرده و در صورت مفقود شدن بتوانید آن را پیدا کنید.

بهترین دوربین گوشی میان رده کدام تلفن می باشد

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

بهترین دوربین گوشی های 64 مگاپیکسل

نظرات بسته شده است.