چگونه کفش اصل نایک و تقلبی را تشخیص دهیم | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

چگونه کفش اصل نایک و تقلبی را تشخیص دهیم

چگونه کفش اصل نایک و تقلبی را تشخیص دهیم

شرکت نایکی از فروش کفش های خود در طی سال میلیون ها دلار بدست می آورد اما در این میان افراد سودجویی هستند که با کپی کردن و فروش محصولات این شرکت سهمی از این فروش بدست می آورند. در اکثر مواقع تشخیص کفش اصل نایک و تقلبی ساده است اما کلاهبرداران روز به روز در حال پیشرفت بوده و در تولید محصولاتی مشابه با نایکی در حال حرفه ای تر شدن هستند و این مساله موجب شده تا نتوان کفش اصل نایک و تقلبی را به سادگی تشخیص داد. برند نایکی در سراسر دنیا با سمبل خاصی که دارد به راحتی قابل تشخیص است و نام این شرکت بر اساس خدای پیروزی یونانی نای کی انتخاب شده که سال هاست در حال تولید لباس ، کفش و لوازم ورزشی بوده که در واقع در سال 1968 توسط فیل نایت و بیل باورمن تاسیس شده و اکنون با نماد Just Do It نیز شناخته می شود. در این مقاله خواهید آموخت که چگونه کفش اصل نایک و تقلبی را تشخیص دهیم .

گوشی سامسونگ S10 اصلی و تقلبی را چطور تشخیص دهیم

چگونه از اصل بودن گوشی مطمئن شویم

قدم هایی که باید دنبال کنید :

1- هر چیزی از کیف های لویی ویتون گرفته تا عینک های ری بن و یکی از ساده ترین روش ها این است که برای تشخیص دادن اصل یا تقلبی بودن کمی به آنها نگاه بیندازید. کفش های نایکی با استاندارد های بالا و از بهترین مواد ممکن ساخته شده اند اگر بدنه ی آن ساییده و یا کف آن شل باشد می توانید تقریبا مطمئن باشید که کفشی که تهیه کرده اید تقلبی است. در عکس هایی که در پایینتر آمده است میتوانید نمونه هایی از کفش های تقلبی نایکی را مشاهده کنید. در ابتدا کفش را برداشته ، پارچه یا چرم آن را خوب لمس کنید تا از کیفیت بالای آن اطمینان حاصل کرده و سپس آن را بپوشید ، از آنها نرم ، سبک و انعطاف پذیر هستند پس کفشی که پوشیده اید اصل است و اگر آنها سفت و سنگین هستند بی تردید تقلبیند.

کفش اصل نایک
کفش اصل نایک

2- شماره ی SKU یا انبارداری آنها را چک کنید. این شماره برای قابلیت ردیابی انبار و تولیدی تعیین شده و بر روی کفش و جعبه ی آن نیز نوشته شده. اما به حضور آنها بر روی کفش یا جعبه بسنده نکنید زیرا ممکن است شماره هایی که بر روی کفش و جعبه نوشته مغایرت داشته که نشانه ی تقلبی بودن آن است. البته امکان دارد کفش های شما اصل بوده و فروشنده جعبه ی اشتباهی به شما داده باشد که در این صورت باید از آن بخواهید تا جعبه ی اصل با شماره ی درست را به شما بدهد.

کفش اصل نایک
کفش اصل نایک

3- مطمئن شوید که کف کفش از جنس فیلون باشد. اگر اینطور باشد باید بسیار نرم و انعطاف پذیر بوده و پس از اینکه آن را تا کنید باید بتواند به حالت اول بازگردد.اگر حس میکنید سنگین بوده و دیر به حالت اول خود باز میگردد ، احتمالا کفشی که دارید آن را تست می کنید تقلبی است. برخی از کفش های نایکی دارای کف پلاستیکی از جنس BRS-1000 بوده و به سادگی قابل تشخیص می باشند. علاوه بر این ، اگر می خواهید کفش های نایکی را برای ورزش تهیه کنید باید از اصل بودن آنها مطمئن شوید زیرا کفش های نامرغوب می توانند موجب مصدومیت شما شوند.

کفش اصل نایک
کفش اصل نایک

4- به لیبل قرار داده شده بر روی کفش نایکی نگاه کنید ، کفش های تقلبی ممکن است دارای لوگوهای متفرقه یا نامیزان باشند. یادتان باشد حتی اگر مغازه نمایندگی هم باشد می تواند کفش های تقلبی را برای سود بیشتر به فروش برساند. در داخل کفش های اصلی نایکی دارای یک باکس مشکی رنگ بوده که در داخل آن با فونت سفید نوشته شده : nikebetterworld.com ، کفش های غیر اصل نایکی در بالای لوگوی داخل آنها نوشته شده made in china. در عکس زیر آدرس وب سایت در داخل کفش نوشته شده اما این یک برچسب بوده که در داخل کفش قرار داده شده و لیبل های اصلی بر روی زبانه ی کفش دوخته شده اند.

کفش اصل نایک
کفش اصل نایک

5- وب سایتی که می خواهید کفش را به صورت آنلاین تهیه کنید را خوب بررسی کنید ، عکس ها را در گوگل کروم سرچ کنید و اگر آنها را در وب سایت های دیگر دیدید احتمالا کفشی که در آنجا در حال فروش است تقلبیست. علاوه اینکه باید از صلاحیت فعالیت وب سایت مطمئن شوید و به عنوان مثال در ایران وب سایت ها دارای ای-نماد هستند که نشان مورد اعتماد بودن آنهاست.

کفش اصل نایک
کفش اصل نایک

اگر کفش ها را تهیه کرده و آنها بجای اینکه در جعبه باشند در کیسه قرار داده شده باشند ، احتمالا به دردسر افتاده اید و کفشی تقلبی را تهیه کرده اید.

کفش اصل نایک
کفش اصل نایک

اگر قیمت کفشها پایین گذاشته شده و دست دوم هم نیستند می توانند تقلبی باشند. بازارهای مختلفی در فروش کفش های نایکی شرکت داشته و دلیل ندارد که با قیمتی پایین تر از حد معمول به فروش برسند.

کفش اصل نایک
کفش اصل نایک

اگر کفش ها را بپوشید به راحتی میتواند تفاوت آن را حس کرده و متوجه شوید که آیا اصل یا کپی است. اگر قصد خرید یک کفش را دارید ، به فشارهای فروشنده توجهی نکنید و تمامی مراحلی که پیشتر گفته شد را مورد تست قرار داده و با اطمینان خرید نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.