Ultimate magazine theme for WordPress.

کپی کردن سریعتر فایل ها در ویندوز 10 به 2 روش زیر

کپی کردن سریعتر فایل ها در ویندوز 10

کپی کردن سریعتر فایل ها در ویندوز 10 : در حالی که شما زیاد به گزینه ی کپی از خود ویندوز فکر نمی کنید، این روش یکی از بهترین روش هاست. اما گاهی سرعت آن ناامیده کننده است. در ویندوزهای 7 و قبل از آن ممکن است پروسه ی کپی کردن خطا بدهد و کلاً متوقف شود. خوشبختانه ویندوز 10 از این دست مشکلات ندارد. می توان از چند راه سرعت کپی شدن فایل را افزایش داد.

روش شماره ی 1 کپی کردن سریعتر فایل ها در ویندوز 10 : میانبرهای صفحه کلید برای کپی سریعتر فایل ها
میانبرهای صفحه کلید نعمت بزرگی در کار کردن با نرم افزار است؛ File Explorer نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای کپی کردن و تغییر جای فایل ها می توانید از میانبرهای صفحه کلید استفاده کنید. مهم ترین میانبرها برای کات، کپی و پیست کردن در ادامه آورده شده است:
برای کات کردن فایل دکمه های Ctrl + X فشار دهید. این میانبر فایل ها را در تخته شاسی شما نگه می دارد و هر جا که می خواهید می توانید آن را پیست کنید. هنگامی که فایل را پیست کنید، فایل از آدرس قبلی خود پاک می شود.
برای کپی کردن فایل از دکمه های Ctrl + C استفاده کنید، این فرآیند مشابه فرآیند کات کردن است با این تفاوت که فایل کپی شده در آدرس قبلی هم باقی می ماند.
برای پیست کردن می توانید از دکمه های Ctrl + V استفاده کنید. با این کار فایل کات شده و یا کپی شده در آدرس مقصد پیست می شود.
این دکمه های میانبر تنها برای File Explorer کاربرد ندارد. با ترکیب دکمه های Ctrl + Shift + N میتوانید فولدر جدیدی بسازید و فایل کپی شده را در آن پیست کنید. Alt + Left/Right به شما اجازه می دهد به فولدرهای قبلی و بعدی بروید. با ترکیب دکمه های Alt + Up به فولدر بالاتر بروید.
روش شماره ی 2 کپی کردن سریعتر فایل ها در ویندوز 10 : میانبرهای موس

کپی کردن سریعتر فایل ها در ویندوز 10

اگر ترجیح می دهید که از موس استفاده کنید، فوت و فن های زیادی برای کپی و پیست وجود ندارد. Ctrl را نگه دارید و با موس چندین فایل را انتخاب کنید؛ صرف نظر از این فایل های مختلف کجا قرار دارند. اگر همه ی فایل های مد نظر شما در یک صفحه و در یک ردیف قرار دارند، بر روی اولی کلیک کنید، سپس Shift را فشار دهید و بر روی آخرینم فایل کلیک کنید. با این روش می توانید مقدار زیادی فایل را سریع کپی پیست کنید.
در حالت عادی کلیک کردن بر روی فایل و کشیدن آن ها با دکمه ی چپ موس می تواند راه خوبی برای انتقال فایل ها باشد. اگر بر روی فایل ها کلیک کنید و آن ها را بکشید و این کار را با دکمه ی راست موس انجام دهید، یک منوی کوچک پدیدار می شود. با این منو می توانید مبدا فایل را مشخص کنید. در مواقعی که به هر دلیلی نمی خواهید یا نمی توانید از کیبورد استفاده کنید این روش به کار می آید.

اگر هر روز سیب زمینی سرخ کرده بخوریم چه اتفاقی خواهد افتاد ؟!

اگر روزی سه عدد خرما مصرف کنید چه اتفاقی برای بدن خواهد افتاد؟

خوردن ماهی اگر هر روز انجام شود چه اتفاقی می افتد؟

منبع makeuseof

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.