کیوبیت را فراموش کنید ، محققین کیوتریت را در آزمایش کشف کردند | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

کیوبیت را فراموش کنید ، محققین کیوتریت را در آزمایش کشف کردند

انقلابی بزرگ را در دنیای فناوری در راه است

کیوبیت را فراموش کنید ، محققین کیوتریت را در آزمایش کشف کردند

کیوبیت : دو تیم تحقیقاتی اعلام کرده اند که موفق شده اند که یک کیوتریت را تله پورت کنند و به دلیل نزدیک بودن تاریخ دستیابی به این موفقیت ، هنوز مشخص نیست که به نام کدامیک از گروه ها ثبت خواهد شد. اما کیوتریت چیست؟

کیتوریت بسیار مشابه به کیوبیت بوده و ترکیبی از ذرات حاوی اطلاعات میباشد که می تواند اطلاعات را جابجا کند. کیوبیت ها ذراتی مشابه به بیت ها ، داده های دودویی بوده که کامپیوترهای کلاسیک ، دقیقا مانند چیزی که از آن برای خواندن این مقاله استفاده می کنید ، برای دسته بندی اطلاعات و انتقال آنها استفاده می کنند. اما بیت ها تنها قابلیت این را دارند که یک یا صفر باشند واین در حالیست که کیوبیت ها می توانند یک ، صفر یا هر دو آنها باشند. تریت ها با دیگران متفاوت بوده زیرا به غیر از داشتن ویژگی 0 و 1 می توانند 2 را هم داشته باشند. کیوتریت ها نمونه ی کوانتومی تریت ها بوده که می توانند اطلاعاتی بیشتری را با خود حمل کنند.

بررسی تخصصی سامسونگ Tab S5 از شایعات تا واقعیات

تشخیص اصل بودن عینک ریبن

نحوه تشخیص کتونی آدیداس اصل از تقلبی

ساندترک Soundtrack چیست ؟

علاوه بر اینکه آنها به اندازه ی کیوبیت ها پر سر و صدا نیستند اما ساختن آنها به مراتب سخت تر از دیگر مدل ها بوده و استفاده از آنها در سیستم های کوانتومی تنها در حد تئوری است. اینجا جاییست که به دانشمندانی میرسیم که توانسته اند توسط هم تیمی های خود آنها را تولید کرده و مورد استفاده قرار دهند. تیم دانشگاه فناوری چین با رهبری آقای گو و تیم دانشگاه علم و فناوری اتریش با رهبری آقای زیلینگر ، تیم هایی که نتایج تحقیقات خود را در تاریخ های 28 آپریل و 24 جون فرستاده اند و باید دید که کدامیک ایده ای کامل تر را در مورد این نوع ذرات اطلاعاتی ارائه کرده اند. بر اساس گزارشی که Scientific American منتشر کرده این دو تیم در مورد این ثبت ، گفت و گو های تندی داشته اند. تیم زیلینگر عنوان کرده که برخی اطلاعات نوشته شده در تحقیق تیم گو فاقد پشتوانه ی منطقی هستند. اما با این حال تایید کرده اند که دیگر تیم موفق شده تا کار انتقال کیوتریت را با موفقیت انجام دهد. اکنون باید دید که متخصصین حق ثبت را به کدام تیم می دهند.

جدا از مساله ی رقابت ، هر دو تیم کاری فوق العاده را در زمینه ی انتقال اطلاعات در کامپیوترهای کوانتومی انجام داده اند که می تواند انقلابی بزرگ را در دنیای فناوری و انتقال اطلاعات داشته باشد. یکی از بزرگترین مشکلاتی که مهندسین کامپیوترهای کوانتومی با با آن مواجه هستند ، صدای زیاد تولید شده و شکننده بودن ابزارهای اندازه گیری آنهاست که موجب به ایجاد خطا هم می شوند. محققین گفته اند که کیوتریت ها می توانند این مشکلات پیش آمده را به حداقل برسانند.

البته این کار هنوز در سطح تحقیقاتی بوده و برای استفاده ی کاربردی از آن شاید به سال ها یا حتی دهه ها تحقیق نیاز داشت تا بتوان در خارج از محیط آزمایشگاهی نیز از آن استفاده نمود. اما هر سفر علمی با یک تصادف ، اتفاق یا اختراع کوچک آغاز خواهد شد و این آغاز تغییر دنیای ما خواهد بود.

منبع thenextweb

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.