گرانترین الماس دنیا ; معرفی 10 تا از گرانقیمت ترین الماس های جهان | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

گرانترین الماس دنیا ; معرفی 10 تا از گرانقیمت ترین الماس های جهان

گرانترین الماس دنیا : الماس ها از جمله زیباترین عناصر موجود در طبیعت می باشند. به طور معمول آن ها را به عنوان آبشار نور یا ستاره های امید می شناسند. این عنصر گران قیمت ترین سنگ جهان بوده که بر اساس لبه های تراشیده شده ، رنگ ، شفافیت و وزن و قدمت و شهرت تاریخی ارزش گذاری می شوند. در این مقاله به معرفی گران قیمت ترین الماس ها خواهیم پرداخت.

گرانترین الماس دنیا

1- قلب ابدی – 16 میلیون دلار

 

الماسی شفاف و آبی رنگ 27.64 قیراطی که توسط گروه کاوش استینمتز کشف شد و توسط گروه De Beers در سال 2000 رونمایی گردید.  ویژگی اصلی این الماس استثنایی و جذاب رنگ آبی بدون سایه و رگه می باشد. احتمال پیدا شدن الماسی مانند قلب ابدیت تنها 0.1 درصد بوده تا به یکی از نادرترین سنگ های قیمتی جهان تبدیل گردد.

 

گرانترین الماس دنیا

2- صورتی بی نقص – 23.2 میلیون دلار

 

بر اساس وب سایت کریستی ، در تاریخ 244 ساله ی الماس های قیمتی تنها 18 الماس با وزن بیش از 10 قیراطی تا به امروز دیده شده اند. الماس صورتی بی نقص نسبت به دیگر الماس های صورتی دارای سایه ی صورتی خالص تری نسبت به دیگر الماس های هم رده بوده و دارای بیشترین میزان خلوص می باشد.

 

گرانترین الماس دنیا

3- الماس خاندان ویسلسباخ – 23.4 میلیون دلار

 

الماسی از کشور هندوستان که صدا ها سال است که در میان خانواده های سلطنتی از محبوبیتی بالا برخوردار است. این تنها الماس قیمتی هندی آبی رنگ موجود در جهان می باشد. در ابتدا این الماس 35 قیراطی با نام Der Blaue Wittelsbacher با شفافیت VS2 شناخته می شد. این الماس در قرن 16 میلادی در خانواده های اتریشی و باواریایی دست به دست چرخیده. این الماس در سال 2011 با قیمت 80 میلیون دلار به امیر قطر فروخته شد.

 

گرانترین الماس دنیا

4- وینستون بلو – 23.8 میلیون دلار

 

معروف ترین الماس آبی خالص جهان که توسط هری وینستون (مالک سواچ) با قیمت 23.8 میلیون دلار از فروشنده ای ناشناس خریداری شد. این الماس آبی 13.22 قیراطی ارزشمند ترین سنگ آبی موجود در جهان می باشد. نام این الماس در ابتدا The Blue بود اما پس از خریده شدن توسط آقای وینستون به نام وی تغییر داده شد.

 

گرانترین الماس دنیا

5- صورتی استینمتز – 25 میلیون دلار

 

اکنون با نام ستاره ی صورتی نیز شناخته شده این الماس با وزن 59.60 قیراطی شفاف ترین الماس صورتی جهان می باشد. در اصل به عنوان بزرگترین الماس صورتی با شفافیت بالا شناخته میشود. این الماس توسط De Beers در سال 1999 پیدا شد و آخرین بار در حراجی بزرگ به شرکت هنگ کنگی چو تای فوک با قیمت 71.2 میلیون دلار فروخته شد.

 

گرانترین الماس دنیا

6- الماس صد سالگی De Beers با قیمت 100 میلیون دلار

 

با وزن 273.85 قیراطی ، به عنوان سومین الماس بزرگ استخراج شده پس از الماس کولینان شناخته میشود. الماس اصلی استخراج شده 599 قیراطی بوده که با تراش های داده شده به این میزان رسیده که به عنوان شفاف ترین الماس توسط موسسه ی زمین شناسی آمریکا نیز شناخته میشود. این الماس در تولد صد سالگی خانواده ی De Beers رونمایی شده و نام خود را از آن مراسم بدست آورده.

 

گرانترین الماس دنیا

7- الماس امید – 350 میلیون دلار

 

با این نام باید حس خوبی به شما دست دهد اما در اصل این الماس نفرینی بزرگ را با خود حمل می کند. این الماس باعث ورشکسته شدن و ویرانی خانواده و صاحبان پیشین خود شده. این الماس در واقع به علت حضور اتم های برون آبی به نظر رسیده اما به علت داشتن فسفر در زیر نور فرابنفش به رنگ قرمز در خواهد آمد. این الماس در قرن 16 میلادی در هندوستان استخراج گردید. اکنون در بانک خانوادگی هوپ در انگلستان نگهداری میشود. این الماس با بیمه ای 250 میلیون دلاری در بانک بودن داشتن صاحب خاصی نگهداری می گردد.  

 

گرانترین الماس دنیا

8- کولینان – 400 میلیون دلار

 

این الماس در الماس پریمیر 2 در آفریقای جنوبی استخراج گردید که به عنوان بزرگترین سنگ قیمتی جهان شناخته شد. با وزن 3.106.75 قیراطی باعث درخشندگی کور کننده ی تا سلطنتی انگلستان شده. این الماس تا سال 1985 به عنوان بزرگترین الماس دنیا شناخته میشد تا زمانی که جوبیلی طلایی جای آن را گرفت.  

 

گرانترین الماس دنیا

9- الماس سنسی – بی همتا

 

الماس سَنسی ، زرد رنگ و شبیه به یک سپر جنگی بوده و از نخستین الماس هایی بوده که شکلی خاص و متقارن ساخته شده. این الماس ظاهری کاملا متفاوت با دیگر الماس های قیمتی داشته و به شکل مثلثی نمی باشد. در تاریخ این الماس به نام مغول ها ثبت شده اما اصلیتی هندی داشته و در هندوستان نگهداری می شود.

 

تاریخ نگاری در مورد این الماس از سال 1570 میلادی آغاز شده و دست به دست بین خانواده های سلطنتی مانند دوک بورگاندی ، مانوئل اول ، نیکولاس دیهارلای و خاندان سلطنتی سنسی چرخیده.

 

این الماس در آخرین بار توسط دولت کنونی هندوستان با قیمت 1 میلیارد دلار خریداری شد.

گرانترین الماس دنیا

10 – کوه نور – بی همتا

 

تنها نام این الماس شما را میخکوب می کند. این الماس نخستین بار در قرن 13 میلادی در معدن گلکندا در هندوستان کشف گردید. این الماس تا سال 1852 بزرگترین الماس تراش نخورده ی جهان به شمار می آمد تا زمانی که شاهزاده آلبرت تصمیم گرفت برای داشتن جلا و بازتاب بیشتر آن را از 105.6 قیراط به 86 قیراط کاهش دهد.

 

 

این الماس توسط بریتانیایی ها و به عنوان هدیه ای از طرف سلسله ی قاجار به انگلستان برده شد اما همراه آن طلسمی شوم گریبانگیر بریتانیا شد و آتش لندن افروخته شد و بیش از نیمی از این شهر در آتش سوخت. این الماس امنون بر روی تاج سلطنتی تئودور در برج HM نگهداری می گردد.

 

نظرات بسته شده است.