گران ترین خانه جهان در کجا و متعلق به کیست ؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

گران ترین خانه جهان در کجا و متعلق به کیست ؟

گران ترین خانه جهان

هرگاه سخن از گران ترین خانه جهان به میان می آید، اکثر مردم به محله ی Billionaire Row در نیویورک، پنت هاوس های One57 یا Park Tower با قیمتی در حدود 100 میلیون دلار فکر می کنند. در ژانویه ی سال 2019، یکی از پنت هاوس های Central Park South به قیمت 238 میلیون دلار به فروش رسید و رکورد گران قیمت ترین خانه را در آمریکا شکست. هرچند پنت هاوس ها هیچ گاه به اندازه ی خانه های ویلایی فهرست زیر گران نیستند.

شماره 5 : پنت هاوس Sky در برج Odeon
قیمت: 335 میلیون دلار

گران ترین خانه جهان
گران ترین خانه جهان

پنت هاوس Sky در صدر پنت هاوس های آسمان خراش های موناکو قرار دارد. برج Odeon در سال 2015 بنا شد. این برج 170 متر ارتفاع دارد و دومین برج بلند اروپا در ساحل مدیترانه محسوب می شود.
پنت هاوس Sky دارای 5 طبقه است که مجموع متراژ این 5 طبقه، 3300 متر مربع می باشد. ساکنین این پنت هاوس مجبور نیستند برای رفت و آمد در طبقات از پله استفاده کنند؛ پنت هاوس دارای آسانسور اختصاصی است.
چشم انداز پنت هاوس، دریا و نمای 360 درجه ی شهر موناکو می باشد. طبقه ی اول پنت هاوس، استخر روباز دارد و استخر به وسیله ی یک آب نما به طبقه ی دوم کشیده شده است.

شماره ی 4: ویلای Les Cedres
قیمت: 410 میلیون دلار

گران ترین خانه جهان
گران ترین خانه جهان

ویلای Les Cedres، کاخی است که در ساحل سن ژن کپ فرای فرانسه قرار دارد. این عمارت در سال 1830 بنا شده و تقریباً دو قرن تاریخ دارد.
در ابتدا این کاخ متعلق به شهردار ویل فرانچ سور مر بود. در سال 1904 شاه لئوپولد دوم از بلژیک، این ویلا را از ورثه ی شهردار مرحوم خریداری کرد. نام این عمارت به علت وجود درختان سرو، cèdres در زبان فرانسه، Les Cedres انتخاب شده است. درختان سرو در امتداد جاده ی پر پیچ و خمی که به ویلا ختم می شود، کاشته شده بودند.
این عمارت در زمینی به وسعت 14 هکتار قرار گرفته است و اطراف عمارت باغ است. در باغ یک دریاچه ی مصنوعی بزرگ ساخته شده که نیلوفرهای آبی بزرگی بر روی آن شناور هستند. این عمارت 14 اتاق خواب دارد و زیربنای آن 1672 متر مربع می باشد.
کاخ Les Cedres دارای یک استخر بزرگ، اصطبلی مناسب برای 30 اسب ، سالن میهمانی و کتابخانه ای با 3000 جلد کتاب می باشد. این عمارت در منطقه ای ساحلی ساخته شده و چشم انداز آن دریای مدیترانه، کوههای آلپ و دهکده های اطراف است.

شماره ی 3: 24 Middle Gap Road
قیمت: 446 میلیون دلار

گران ترین خانه جهان
گران ترین خانه جهان

این عمارت در سال 1991 ساخته شده و اصلا فانتزی نیست. ابعاد این عمارت خیلی بزرگ نیست و تنها 4 اتاق خواب دارد و پارکینگ آن تنها برای دو ماشین جا دارد. تنها چیزی که در این خانه به نظر لوکس می رسد، استخری است که در جلوی خانه قرار دارد. چیزی که موجب بالا رفتن قیمت این خانه شده، زمین 1517 متر مربعی است که در هنگ کنگ واقع شده و در همسایگی Peak قرار دارد. چشم انداز این خانه نمای Aberdeen و Deep Water Bay است.

شماره ی 2: ویلای Leopolda
قیمت: 750 میلیون دلار

گران ترین خانه جهان
گران ترین خانه جهان

ویلای Leopolda در حد فاصل دریا و کوهای آلپ در ریوریای فرانسه قرار دارد. نام این ویلا از نام شاه لئوپولد دوم بلژیک گرفته شده است. زمینی که این ویلا در آن ساخته شده متعلق به شاه لئوپولد بود اما ویلا در سال 1931 توسط یک معمار آمریکایی طراحی و ساخته شد.
این ویلا در زمینی به مساحت 8 هکتار واقع شده و دارای 11 اتاق خواب، گلخانه، آشپزخانه در فضای بیرونی ویلا، استخر، هلی پاد و تراس های متصل به هم می باشد. در سال 1987، این ویلا توسط یک بانکدار لبنانی به نام ادموند سفرا خریداری شد. وی در سال 1999 در طی یک آتش سوزی عمدی کشته شد. ویلا به همسر او لیلی سفرا ارث رسید و همچنان در مالکیت اوست.

بهترین شهر دنیا و بدترین شهر های دنیا برای زندگی در سال 2019

سریعترین ماشین جهان رکورد سرعت را جابجا کرد

بیشترین فالوور اینستاگرام متعلق به کیست ؟ معرفی 5 نفر اول

شماره ی 1: آنتیلیا
قیمت 2 تا 3 میلیارد دلار

گران ترین خانه جهان
گران ترین خانه جهان

آنتیلیا یک ساختمان برافراشته در بمبئی است که 173 متر ارتفاع دارد و متعلق به یک خانواده ی ثروتمند هندی است. موکش آمبانی صاحب این خانه است که ثروتمندترین فرد آسیا محسوب می شود. نام آنتیلیا از یک جزیره ی اسرارآمیز در اقیانوس اطلس گرفته شده است. طراح این خانه شرکت معماری آمریکایی واقع در واشنگتن به نام Perkins & Will است.
این عمارت 27 طبقه است که برای ارتفاع 174 متر کم است. علت این عدم تناسب داشتن سقف های بلند است. برج های معمولی با این ارتفاع 50 طبقه هستند. متراژ این ساختمان در کل 37161 متر مربع است.
به غیر از امکانات مسکونی معمول، آنتیلیا سالن ورزشی، استخر، تراس های سرسبز، سوئیت مهمان، آمفی تئاتر و معبد درون خود دارد و روزانه 600 نفر مسئول نظافت و نگهداری از این خانه هستند. در زیر زمین این خانه، یک پارکینگ 6 طبقه قرار دارد و سه هلی پاد در پشت بام برج قرار گرفته است. این برج در جاده ی آلتامونت یکی از گران قیمت ترین مناطق دنیا واقع شده است.

گران ترین خانه جهان
گران ترین خانه جهان
گران ترین خانه جهان
گران ترین خانه جهان
منبع thetowerinfo

نظرات بسته شده است.